Lucio dar prieš Sanremo festivalio laimėtojui atsisakant teigė, kad jam būtų didžiulė garbė atstovauti Italijai „Eurovizijoje“.

Lucio Corsi gimė 1993 metais Maremma miestelyje, netoli Groseto, Toskanos regione. Jis yra žinomas dėl glam roko stiliaus muzikos ir siurrealistiškų dainų tekstų, turinčių pasakų motyvų. Būtent tokia yra ir jo konkursinė daina „Volevo Essere Un Duro.

Atlikėjas būdamas labai jaunas pradėjo rašyti dainas bei pasirodyti vietiniuose renginiuose savo mieste, o baigęs mokyklą bei universitetą, iš savo gimtojo miesto persikėlė į Milaną siekti muzikinės karjeros. 2014 metais jis išleido savo debiutinį trumpąjį albumą „Vetulonia Dakar“. Tais metais jis atliko dainą „Le api“ populiariame festivalyje „Mi Ami“, o vėliau tą pačią vasarą apšildė grupės „Stadio“ koncertą. Šie du pasirodymai jam atvėrė galimybių – jis susipažino atlikėju ir prodiuseriu Federico Dragogna, su kuriuo įrašė antrąjį trumpąjį albumą.

2017 metų sausį Lucio Corsi išleido pirmąjį studijinį albumą, „Bestiario musicale“, kuriame buvo 8 dainos, iš kurių kiekviena dedikuota vis kitam gyvūnui iš jo gimtojo miesto Maremma.

2019-aisiais jis pasirašė kontraktą su įrašų kompanija „Sugar Music“, su kuria jau yra išleidęs 3 studijinius albumus ir šiuo metu dirba prie ketvirto – jis turėtų išeiti jau šių metų kovo 21 dieną.

Šių metų Sanremo muzikos festivalyje Lucio Corsi liko antras, bet laimėjo „Kritikų“ apdovanojimą. Be to, kadangi festivalio laimėtojas Olly atsisakė vykti į „Euroviziją“, ši galimybė atiteko būtent Lucio.

„Delfi“ primena, kad Sanremo muzikos festivalio finalinis vakaras buvo turbūt kaip niekad įtemptas – pirmąją ir antrąją vietas skyrė vos 4 dešimtosios procento. Vis dėlto galiausiai nugalėtoju karūnuotas buvo Olly su daina „Balorda nostalgia“.

Sanremo festivalio baigtis daug kam buvo kiek netikėta – pavyzdžiui, tai, kad į geriausiųjų penketuką nepateko viena iš favoričių laikyta Giorgia. Tuo tarpu superfinale rezultatus lėmė kiekvienas balsas – nugalėtojas Olly surinko vos 4 dešimtosiomis procento daugiau nei antroje vietoje likęs Lucio Corsi, atlikęs dainą „Volevo essere un duro“. Trečioje vietoje liko Brunori Sas su daina „L’albero essere un duro“.

Superfinalo pirmojo penketuko rezultatai (po 33 procentus lėmė žiūrovai, spaudos bei radijo komisijos):

  1. Olly – „Balorda nostalgia“ (23,8%)

  2. Lucio Corsi – „Volevo essere un duro“ (23.4%)

  3. Brunori Sas – „L’albero delle noci“ (20.3%)

  4. Fedez – „Battito“ (17.7%)

  5. Simone Cristicchi – „Quando sarai piccola“ (14.8%)

2001-aisiais gimęs Olly (tikrasis vardas – Federico Olivieri), nepaisant savo jauno amžiaus, yra labai žinomas Italijos dainininkas ir reperis. Jis Italijoje išgarsėjo 2022-ųjų gruodį, kuomet pateko tarp 6 Sanremo festivalio versijos, skirtos jauniems atlikėjams („Sanremo Giovani“) nugalėtojų. Tame konkurse jis atliko dainą „L’anima balla“. Šis rezultatas jam suteikė teisę pasirodyti jau po kelių mėnesių vykusiame 2023-ųjų Sanremo festivalyje – tiesa, su kita daina, „Polvere“. Tuomet buvo užimta 24 vieta iš 28, bet šis atlikėjas šiemet sugrįžo su trenksmu.

Sanremo festivalį po įnirtingos kovos laimėjo Olly

Prieš išgarsėdamas Olly turėjo ir kitų muzikinių projektų – 2016-aisiais prasidėjo jo muzikinė karjera su kolektyvu „Madmut branco“. Po metų jis išleido pirmąjį solinį trumpąjį albumą „Namaste“. Olly yra išleidęs ne vieną singlą kartu su garsiu Italijos atlikėju Alfa („Chiara Ferragni“, „Bevi“, „Best Seller“). Gana sėkminga tapo Arisos (garsios atlikėjos, laimėjusios 2014-ųjų Sanremo festivalį ir dar ne kartą sėkmingai jame pasirodžiusios) dainos „La Notte“ versija, pasidalinta „Instagram“ platformoje – vėliau Olly šią dainą išleido kaip singlą.

„Balorda nostalgia“ parašė pats Olly kartu su Julien Boverod ir Pierfrancesco Pasini.

Ar Olly vyks į Bazelio „Euroviziją“ ir ar tikrai atliks būtent „Balorda nostalgia“ – turėtų paaiškėti jau greitai. Atlikėjas spaudos konferencijoje, kad jam dar reikia apsvarstyti šį sprendimą.