aA
Jau gegužės aštuntąją Portugalijoje suskambės pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis. Jame pasirodys ir Lietuvos atstovė Ieva Zasimauskaitė.
Ieva Zasimauskaitė
Ieva Zasimauskaitė
© DELFI / Orestas Gurevičius

Tiesa, į finalą pateks tik dešimt laimingųjų, tad DELFI kviečia susipažinti su Ievos konkurentais pirmajame pusfinalyje ir paspėlioti: ar įveiksime pusfinalio ribą ir pateksime į finalą, ar ne?

Azerbaidžanas

1989-aisiais gimusi Aisel užaugo muzikų šeimoje, tad nekeista, kad su scena susipažino nuo mažumės. Muzikos ji pradėjo mokytis specialiojoje vidurinėje ir muzikos mokykloje, o vėliau įstojo į Baku veikiančią Azerbaidžano valstybinę konservatoriją. Nuo tada dainininkė yra išleidusi keletą singlų. Ji yra koncertavusi ne tik Azerbaidžane, bet ir Rusijoje, Gruzijoje, Turkijoje, Ukrainoje, Izraelyje, Šveicarijoje, Nyderlanduose ir Italijoje.

Pseudonimas Aisel išvertus iš azerbaidžaniečių kalbos reiškia „kelias, vedantis į Mėnulį“. Ši mintis akcentuojama šių metų „Eurovizijoje“ nuskambėsiančioje jos atliekamoje dainoje „X My Heart“.

Nors nuo pat vaikystės Aisel gyvenimas buvo glaudžiai susijęs su muzika, dainininkė, žinoma, turi ir kitų interesų. Aisel yra benamiais šunimis ir katėmis besirūpinančios Baku gyvūnų gelbėjimo bendruomenės aktyvistė.

Islandija

2018 metų „Eurovizijos“ dainų konkurse Islandijai atstovaus Ari Olafssonas su daina „Our Choice“.

Devyniolikos metų Ari Olafssonas pradėjo dainuoti labai jauname amžiuje, o jo angeliškas balsas ir sceninis žavesys netruko jam atnešti pagrindinius vaidmenis Nacionalinio Islandijos teatro miuzikluose. Tarp miuziklų, kuriose jis vaidino, yra ir „Oliver“ – jį režisavo Selma Björnsdottir, kuris su daina „All Out Of Luck“ 1999 metų „Eurovizijoje“ užėmė antrą vietą.

Ari visada buvo didelis šio dainų konkurso gerbėjas ir nuo vaikystės svajojo jame atstovauji savo šaliai. Jis atlieka pačią įvairiausią muziką, pradedant klasikine ir baigiant pop, rock ir funk stiliais. Vienas jo mėgstamiausių atlikėjų yra Stevie Wonderis.

Ari taip pat garsėja savo talentu įsikūnyti į kitus žmones bei gebėjimu įvaldyti įvairius akcentus ir kalbas. Jam patinka improvizuoti tiek teatre, tiek muzikoje.

Albanija

Eugentas Bushpepa gimė 1984 metais ir dainuoti pradėjo dar būdamas šešerių. Save jis apibūdina kaip kūrybiškai dirbantį profesionalą, prisidėjusį prie įvairių projektų kūrimo nuo idėjos subrandinimo iki įgyvendinimo. E. Bushpepa – ne tik kūrybiška asmenybė: jo interesų spektras apima domėjimąsi menu, kovojimą už žmogaus teises ir daugybę kitų sričių. Tačiau muzika jam tarsi religija.

2017 metų gruodį Albanijoje įvykusio festivalio „Festivali i Këngës“ komisija nutarė, kad E. Bushpepa vertas atstovauti savo šaliai 2018-ųjų „Eurovizijoje“. Šių metų tarptautiniame dainų konkurse jis pasirodys su kūriniu „Mall“. Dainos muzikos ir žodžių autorius – pats atlikėjas. Tai jau 15-as kartais, kai Albanijos atstovas „Eurovizijoje“ renkamas konkurso keliu.

Belgija

Sennek – tai belgės Lauros Groeseneken sceninis pseudonimas. Ši dainininkė gimė 1990 metais ir užaugo Leuvene, Belgijoje. Sennek ne tik atlieka, bet ir kuria dainas. Ji jau dalyvavo keliuose prestižiniuose muzikiniuose projektuose, įskaitant ir 50-ąjam „James Bond“ franšizės jubiliejui paminėti skirtą renginį „007 In Concert“.

Nuo 2014 metų Sennek pradėjo bendradarbiauti su Ozarku Henry. Ši pora yra pasirodžiusi ne viename didelio masto Belgijos festivalyje, kaip antai kasmet liepą vykstančiame „Rock Werchter“. Šiuo metu Sennek rūpinasi soline karjera ir pati rašo dainas. Atlikėja yra ir vokalo pedagogė, dirbanti Leuvene veikiančiame muzikos centre „Het Depot“.

Čekija

Čekija į šių metų „Euroviziją“ nutarė išsiųsti daina „Lie To Me“ tautiečius pakerėjusį atlikėją Mikolasą Josefą.

Mikolasas Josefas – išties daugialypė asmenybė. Jis yra kompozitorius, prodiuseris, dainininkas multiinstrumentalistas ir muzikinių vaizdo klipų režisierius. Atlikėjas užaugo Prahoje ir Zinoime, tačiau dabar daugiausia laiko praleidžia Vienoje. Čekijos atstovo šeimoje – ne vienas muzikantas. Jis pats gitara išmoko groti būdamas penkerių.

Prieš imdamasis muzikinės karjeros, Mikolasas ištisus metus dirbo modeliu vienoje tarptautinėje agentūroje. Jam teko demonstruoti ne vienų pasaulyje garsių mados namų kuriamus gaminius. Vis dėlto daug žadančios modelio karjeros vaikinas ryžtingai atsisakė. Palikęs mados pasaulį, jis leidosi į kelionę po įvairius Europos miestus, įskaitant Oslą, Ciurichą, Hamburgą, Vieną ir Prahą.

Pragyventi tuo metu jam pavykdavo iš gatvės muzikanto uždarbio. Po metus užsitęsusių klajonių visas sukauptas santaupas dainininkas nutarė investuoti į kūrybinę veiklą. 2015 metais jis išleido pirmą savo singlą „Hands Bloody“. Visiškai netrukus pasirodė ir šios dainos vaizdo klipas.

Lietuva

Lietuvai konkurse atstovaus Ieva Zasimauskaitė su daina „When We're Old“. Jautrią dainą apie meilę iki paskutinio atodūsio atliksianti atlikėja tiki savo sėkme.

Beje, konkurse ji pasirodys šeštu numeriu. Būtent šešta ji dainavo ir nacionalinės atrankos finale, tad šis netikėtai jai tekęs numeris, anot jos, pranašauja sėkmę.

Izraelis

Izraeliui šiųmetėje „Eurovizijoje“ atstovaus Netta Barzilai su daina „Toy“. Netta laimėjo šių metų muzikinį realybės šou „Kylanti žvaigždė“ ir bilietą atstovauti šaliai 2018 metų „Eurovizijoje“. Tai labai ambicinga ir ryžtinga 25 metų dainininkė, nepaisant savo jauno amžiaus muzikoje jau spėjusi daug pasiekti. Ji puikiai baigė mokyklą su sustiprintu muzikiniu išsilavinimu ir toliau studijavo gerai žinomos Rimono muzikos mokyklos Elektroninės muzikos fakultete.

Netta dvejus metus buvo šou grupės „Gaberband“ solistė ir su ja koncertavo tiek Izraelyje, tiek už jo ribų.

Baltarusija

Vien pavarde – Alekseevas – prisistatantis dainininkas, kurio visas vardas Nikita Aleksejevas, gimė 1993 metais Kijeve, Ukrainoje. Visą gyvenimą vaikinas augo su motina, mat tėvas ją paliko dar tada, kai jis nebuvo gimęs. Tiesą sakant, savo tėvo jis niekada nėra matęs, bet tikisi, kad vieną dieną jiedu susitiks.

Sulaukęs dešimties Alekseevas pradėjo groti ir mokykloje subūrė muzikos grupę. 2010 metais jis įstojo į universitetą ir savo karjerą nutarė susieti su rinkodara, tačiau be muzikos savo gyvenimo taip pat neįsivaizdavo, todėl ir studijų metais sukūrė grupę „Mova“, dažniausiai atlikinėjusią „Red Hot Chili Peppers“ kūrinius.

Estija

Estijos garbę 2018-ųjų „Eurovizijoje“ gins Elina Netšajeva ir jos atliekamas kūrinys „La Forza“.

Elina Nechayeva gimė 1991-aisiais. 2016 metais ji baigė Estijos muzikos ir teatro akademiją, kurioje studijavo klasikinį dainavimą. Vaikystėje dainininkė svajojo tapti astronaute ir skraidyti tarp žvaigždžių ir planetų. Panašios mintys veikiausiai tapo ir dainos „La Forza“ įkvėpimo šaltiniu.

„Eurovizijos“ scenoje Elina taip pat skrajos tarp žvaigždžių ir neš žinią apie tai, kad meilė yra ne tik gydanti, bet ir pakilti padedanti jėga. Svarbu paminėti, kad dainos „La Forza“ melodija buvo parašyta atsižvelgiant į šios atlikėjos vokalo galimybes ir užburiantį asmeninį žavesį.

Laisvalaikiu Elina mėgsta pasinerti į aistrą animacijai. Ji tiesiog dievina klasikines „Disney“ pasakas apie princeses, taip pat mėgsta japonų animė žanrą, o ypač – Hayao Miyazaki darbus.

Bulgarija

Bulgarijos garbę 2018 metų „Eurovizijoje“ gins grupė „Equinox“ su daina „Bones“.

Kolektyvas „Equinox“ buvo suburtas specialiai „Eurovizijos“ dainų konkursui. Jį sudaro 5 anksčiau nė karto drauge nekoncertavę nariai.

Dainos „Bones“ prodiuseris Borislavas Milanovas priklauso Vienoje įkurtam prodiuserių kolektyvui „Symphonix International“, padėjusiam Bulgarijai iškovoti ketvirtą ir antrą vietas 2016 ir 2017 metų „Eurovizijos“ konkursuose.

Makedonija

Makedonijai šių metų „Eurovizijoje“ atstovaus grupė „Eye Cue“ su daina „Lost And Found“.

„Eye Cue“ yra viena iš populiariausių Makedonijos roko ir popmuzikos grupių. Kolektyvas susikūrė 2008 metais. Kol kas jis išleido du albumus, tačiau nemažai jų atliekamų dainų tapo hitais ne tik Makedonijoje, bet ir už gimtosios šalies ribų. Net trys šios grupės dainos buvo pakilę į pirmas vietas regioninio „MTV Adria“ kanalo populiariausiųjų sąrašuose.

Grupės lyderiu yra laikomas gitaros ir vokalo partijas atliekantis Bojanas Trajkovski, o pagrindinė vokalistė – Marija Ivanovska. Kolektyvo dydis ir sudėtis keičiasi, atsižvelgiant į konkretų projektą, tačiau dažniausiai porai talkina būgnininkas Ivo Mitkovski.

Austrija

Cesaras Sampsonas – anaiptol ne naujokas gimtosios Austrijos muzikinėje scenoje. Dar būdamas septyniolikos jis kaip pagrindinis vokalistas pradėjo koncertuoti su keliomis alternatyviąją muziką atliekančiomis užsienio šalyse geriausiai žinomomis Austrijos grupėmis bei atlikėjais, tokiais kaip „Kruder & Dorfmeister“, „Sofa Surfers“ ir Louie Austenu. Vėliau jis, galima sakyti, pasitraukė į užkulisius – kūrė dainų muziką, tekstus, prodiusavo kūrinius.

Su „Eurovizija“ C. Sampsoną jau sieja pora sėkme paženklintų faktų. Kadangi priklauso „Symphonix International“, jis buvo vienas iš Vienoje dirbančių prodiuserių, padėjusių Bulgarijai pakilti iki lig tol neregėtų aukštumų – ketvirtos ir antros vietos 2016 ir 2017 metų „Eurovizijose“.

Graikija

Yianna Terzi su daina „Oniro Mou“ šiais metais gins Graikijos garbę.

Iš muzikalios profesionalių dainininkų šeimos kilusi Yianna Terzi prieš devynerius metus iš Graikijos persikėlė į Jungtines Amerikos Valstijas ir sunkiai dirbo, kad patektų į „Grammy“ apdovanojimus pelniusių kompozitorių studijas. Yianna savo muzikinį talentą atsivežė į vietą, kurioje žinojo galėsianti laisvai ir savaip išreikšti save per muziką.

Jauname amžiuje Yianną įkvėpė tokie garsūs atlikėjai kaip Whitney Houston, Mariah Carey, Celine Dion ir Michaelas Jacksonas. Įgijusi muzikos teorijos laipsnį ji išpildė savo svajonę tapti profesionalia dainininke ir netrukus pasirašė kontraktą su „Universal Music“. Dainininkė netruko sulaukti klausytojų susidomėjimo, kuriems labai patiko jos unikalus balsas.

Suomija

Suomija į šių metų „Eurovizijos“ dainų konkursą delegavo Saarą Aalto, atliksiančią kūrinį „Monsters“.

Saara Aalto yra įsitvirtinusi Suomijos talentų olimpe. Ši atlikėja – neabejotinai viena ryškiausių žvaigždžių populiariosios muzikos padangėje. Ji tapo antros vietos laimėtoja populiariuose televizijos konkursuose „Balsas“ ir „Suomijos talentai“, be to, įgarsino princesę Aną suomiškai dubliuotoje animacinio filmo „Ledo šalis“ versijoje. Įdomu ir tai, kad 2016 ir 2017 metais Suomijoje šios atlikėjos vardas puikavosi atitinkamai pirmoje ir antroje dažniausiai „Google“ ieškomų asmenų vietoje.

„Eurovizijos“ dainų konkursas Saarai Aalto kurį laiką buvo tarsi neįgyvendinama svajonė. Net du kartus ji iškovojo antrą vietą Suomijos nacionalinėje atrankoje. 2011 metais šią poziciją jį pasiekė su daina „Blessed With Love“, o 2016-aisiais – atlikdama kūrinį „No Fear“.

Armėnija

Dainų autorius ir atlikėjas Sevakas Chanagjanas gimė 1987 metais Mecavane, Armėnijoje. Muziką jis pradėjo kurti būdamas septynerių metų. Kaip tik tada būsimas dainininkas pradėjo lankyti muzikos mokyklą. S. Chanagjanas baigė Kursko kultūros studijų koledžą, o aukštojo mokslo diplomą įgijo Maskvos valstybinėje klasikinėje akademijoje. Studijų metais jis grojo įvairiose grupėse.

2015 metais S. Chanagjanas sudalyvavo dviejuose svarbiuose televizijos konkursuose – „Glavnaja scena“ ir „Armėnijos balsas“, tačiau tikruoju jo pripažinimu tapo pergalė Ukrainoje surengtame konkurse „X faktorius“. Per pirmą konkurso etapą dainininkas pavergė žiuri, atlikdamas jo paties sukurtą dainą „Don’t Be Quiet“. Laimėjęs „X faktorių“, S. Chanagjanas surengė solinių koncertų turą Rusijoje, Ukrainoje ir Armėnijoje.

Šveicarija

Duetas „Zibbz“ Šveicarijai 2018 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse atstovaus su daina „Stones“.

„Stones“ – tai energinga daina, kurią 32 m. Coco ir 30 m. Stee Gfelleris parašė kartu su muzikos hitų autore iš Kanados Laurell Barker. Dainos žinutė aiški: brolio ir sesers duetas smerkia kitus užgauliojančius bailius ir kreipiasi į mus visus, kad leistume gyventi žmonėms taip, kaip jie nori. „Priekabiavimas žmonėms neleidžia siekti svajonių, jaustis savimi, iš tikrųjų gyventi. Tai vyksta mokyklose, internete, na, žinoma, savęs slopinimas taip pat yra savotiška priekabių forma.“ – įsitikinę šio dueto nariai.

Airija

Dainą „Together“ atliksiantis Ryanas O’Shaughnessy atstovaus Airijai. Jis gimė 1992 metais muzikantų šeimoje. Būdamas aštuonerių sulaukė galimybės vaidinti „RTE“ muilo operoje „Fair City“. Savo personažą Marką Halpiną jis vaidino beveik dešimt metų, praleisdamas visą savo paauglystę Airijos televizijos ekranuose. Būdamas septyniolikos suprato, kad jo prioritetas yra muzika ir norėdamas pašvęsti save muzikinei karjerai, paliko „Fair City“.

Pasauliniame dainų kūrėjų žemėlapyje atsiradęs labai jauname amžiuje, Ryanas patyrė malonumą dirbti su pačiais geriausiais muzikantais ir dainų autoriais. Pastaruosius trejus metus Ryanas O’Shaughnessy intensyviai koncertavo JAV ir Kanadoje.

Kipras

Kipro atstovė 2018 metų „Eurovizijoje“ – dainos „Fuego“ atlikėja Eleni Foureira.

Eleni Foureira gimė 1987-aisiais Albanijoje. Tai ne vien popdainomis garsėjanti, bet ir aktorystėje savo jėgas išmėginusi atlikėja. Solinės Eleni karjeros pradžia reikėtų laikyti 2010-uosius. Tais metais buvo išleistas pirmasis jos atliekamų dainų albumas. Popmuzikos karaliene kartais tituluojama atlikėja yra pelniusi ne vieną apdovanojimą ir Graikijoje, ir Kipre.

Eleni teko garbė teisėjauti Graikijoje surengtame televizijos šokių projekte „So You Think You Can Dance“. Ji dažnai koncertuoja Balkanų šalyse, be to, kurį laiką yra dirbusi ir mados pramonėje. Eleni pasirodymas per Graikijos televizijos kanalo MAD surengtus muzikos vaizdo klipų apdovanojimus buvo peržiūrėtas daugiau nei 11 mln. kartų.

Kroatija

Kroatijos atstovė 2018 metų „Eurovizijoje“ – Franka su daina „Crazy“.

Franka yra 1992 metais gimusi Kroatijos dainininkė ir dainų kūrėja. Dainuoti ji pradėjo nuo trejų metų kaip choro „Minicantanti“ solistė, kartu su kolektyvu pasirodžiusi įvairiuose festivaliuose tiek gimtojoje Kroatijoje, tiek už jos ribų.

Dar mokydamasi mokykloje Franka lankė Šv. Andriejaus bažnyčios chorą ir kaip jo solistė dalyvavo ne viename Krikščioniškosios muzikos festivalyje. Ji mokėsi groti pianinu, taip pat groja gitara.

Franka su džiaugsmingu jauduliu lauki šių metų „Eurovozijos“.

„Kai man buvo dveji metukai, atsistojau priešais televizorių, rankoje vietoj mikrofono laikydama nuotolinio valdymo pultą, ir kartu su Tony Cetinski traukiau 1994 metų „Eurovizijoje“ jo atliktą dainą“, – pasakoja atlikėja.

Franka niekada nenustojo svajoti, o dabar jos svajonė išsipildė. Ji nuoširdžiai dėkoja Kroatijos radijui ir televizijai už puikų pasiūlymą ir pademonstruotą pasitikėjimą. Ji tikina žinanti, kokią didelę atsakomybę teks prisiimti, ir sako esanti pasirengusi iššūkiui bei žada padaryti viską, kas įmanoma, kad Kroatijos numeris gegužę Portugalijoje vyksiančiame konkurse būtų maksimaliai tobulas.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Suskaičiavo vėlavusius „Eurovizijos“ žiūrovų balsus: tapo aišku, ar jie keičia laimėtoją (174)

Vasario 17 d. LRT kartu su audito įmone „ Grant Thornton Baltic “ perskaičiavo nacionalinės...

„The Roop“ virusas užkrėtė ir roko gerbėjus – pergrojo dainą „On Fire“ visai kitu stiliumi (80)

Roko muzikos šalininkas Giedrius Balčiūnas, kuris geriau žinomas Jumbo pseudonimu, taip pat...

„Eurovizijos“ finalo dalyviai apie neužskaitytų žiūrovų balsų fiasko: reiktų, kad liktų mažiau įtampos ir spekuliacijų (158)

Šeštadienį vykęs „Eurovizijos“ atrankų finalas nudžiugino grupės „The Roop“, kuri...

„Eurovizijos“ atrankos finalas neapsiėjo be problemų: LRT naktį patvirtino, jog dalis žiūrovų balsų liko neužskaityti papildyta 10 val. (283)

Šeštadienio „Eurovizijos“ atrankų finalo laukė ne tik aštuoni į sceną lipę atlikėjai...

Trispalvę į „Euroviziją“ Roterdame vešiantys „The Roop“ po finalo prakalbo angliškai ir pasakė iš kur gavo pinigų pasirodymui video - spaudos konferencija su laimėtojais (144)

2020 metų vasario 15-ąją dar ilgai prisimins „ The Roop “. Būtent tą dieną grupė laimėjo...

Top naujienos

Sporto klubo, kuriame buvo sumuštas 12-metis, versija: jam sportuoti patiko, o skriaudikas nubaustas (114)

„Pasak mamos, vaikui pati treniruotė patiko ir pasveikęs žada atvykti sportuoti į mūsų...

Suskaičiavo vėlavusius „Eurovizijos“ žiūrovų balsus: tapo aišku, ar jie keičia laimėtoją (174)

Vasario 17 d. LRT kartu su audito įmone „ Grant Thornton Baltic “ perskaičiavo nacionalinės...

Vainienė: turime leisti verslui klysti, bet verslas turi žinoti kiekvienos klaidos kainą (84)

Pastaruoju metu verslo įmonės įsivelia į labai skandalingus įvykius: nuotekos Kuršių mariose,...

Sukrečianti šeimos drama detaliai mėsinėjama Sobčak pokalbių laidoje: dalyviai gūžiasi (58)

Nuo 2018-ųjų liepos Aurelija Dunduk dažnai sėdėjo nutvieksta ryškių Rusijos televizijų...

Orai: vėjas pamažu rims, temperatūra nemažės (2)

Artimiausią naktį dangų dengs nepastovus debesuotumas. Kai kur, daugiausia šiaurės vakariniuose...

Virgilijus Čepaitis

Trečdalis gyvenimo: nuo 1991-ųjų lapkričio iki dabar

Likimas lėmė , kad esu tarp tų, kurie balsavo už valstybės, leidžiančios žmonėms gimti...

Nė cento iš „Ryto“ neėmęs Kleiza kitur nesidairo: čia prakariauta daug karų – gaila, kad taip pasibaigė laida „Krepšinio zona“ (30)

„Ryto“ krepšininkams nepavyko išlaikyti Karaliaus Mindaugo taurės Vilniuje, tačiau net ir...

Vairuotoja tiek prisigėrė, kad neišsiteko plačiame Savanorių prospekte (34)

Pirmadienio vakarą, apie 20.30 val., Vilniuje, Savanorių pr., girta moteris, vairavusi automobilį...

Pigesni skrydžiai lietuvius vilioja į Austriją: įdomiausių Vienos muziejų apžvalga (17)

Austrijos sostinė išpuoselėta, imperatoriškai papuošta, o pasivaikščiojimas po Vieną...

Jurbarke, liūdnai pagarsėjusiame sporto klube, žiauriai sumuštas 12-metis (292)

Jurbarke , kovos menų klube „Pantera“ , žiauriai sumuštas dvylikos metų berniukas. Tai tas...

|Maža didelių žinių kaina