Jeigu lietuvių komisijos simpatijas ir antipatijas iki finalo dar galima buvo iššifruoti pagal dalyviams skiriamus balus, tai užsienio komisijos nariai visada sumaišydavo kortas. Tačiau tokia ir buvo jų užduotis: išsakyti nuomonę, kuriai neturi įtakos jokios asmeninės pažintys su atlikėjais ar net ir neutraliai sekama jų karjera.

Pusfinalyje užsieniečiai nebalsavo, tiesiog pasidalino patarimais. Tačiau šiąnakt į Vilnių atvyko trys pasaulinės muzikos industrijos atstovai, kurie sekė atrankas nuo pat pradžių, būdami užsienio komisijos nariais ir šiandien taip pat turės balso teisę.

Šią naktį rokenroliniame sostinės viešbutyje „Comfort Hotel LT“ jau praleido pasaulinio garso grupės „Fools Garden“ lyderis Peteris Freudenthaleris. Jis džiaugėsi galėjęs atvykti į Vilnių būtent kovo 11-ąją, plazdant trispalvėms. Vaikščiodamas po senamiestį vokietis niūniavo Marijono Mikutavičiaus dainą „Aš tikrai myliu Lietuvą“, o vakarienei tradiciškai užsisakė cepelinų.

P. Freudenthaleris juokauja, kad didžiausias jo pasiekimas – ne muzikinėje scenoje, o tai, kad pagaliau išmoko ištarti „Ščiogolevaitė“.

Lygiai vidurnaktį iš Londono atvyko įtakingas prodiuseris, Denis Ingoldsby, dirbęs su Alicia Keys, „Girls Aloud“, Louise, Dima Bilanu. Be abejonės, milijonierius popmuzikos magnatas apie tarptautinę karjerą svajojančiam atlikėjui gali atverti daug durų. O pastarosiomis savaitėmis Denis susidomėjęs seka būtent lietuvių „eurovizinę“ atranką.

Trečioji viešnia – šiuolaikinės britų muzikos scenos atstovė Syron, kurios pilnas vardas – Catherine Daisy Tullulah Syron Russell. Ekstravagantišką įvaizdį mėgstanti jauna atlikėja savo sąskaitoje jau turi bendrą dainą su tokiais šių dienų dievukais kaip „Rudimental“, Syron kūrinius noriai groja Jungtinės Karalystės radijo stotys, o MTV ją priskiria kategorijai „privalu pamatyti“.

Užsienio komisijos nariai šį vakarą stebės nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą LRT televizijoje kartu su lietuvių komisija ir padės išrinkti vieną geriausią. Kai paaiškės, kas atstovaus Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“, kuri gegužės 10-14 dienomis vyks Švedijoje, madingame sostinės senamiesčio klube „Mojo Lounge Vilnius“ prasidės oficialios „Eurovizijos“ nacionalinio finalo dūzgės.

Vakarėlio organizatoriai atskleidžia, kad šiuo metu jau šaldoma keliasdešimt butelių šampano ir vyno, nes klube „Mojo Lounge“ šią naktį linksminsis ne tik finalo geriausieji, bet ir kiti šių metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai, populiarūs atlikėjai, Lietuvos ir užsienio komisijos nariai.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės