aA
Trečiadienio vakarą buvo filmuojama jau antroji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laida, kurioje – dar dvylika muzikinių grupių ir atlikėjų. Visi jie kovoja dėl teisės gegužę atstovauti Lietuvai Roterdame (Nyderlandai). Laidos įrašą žiūrovai išvys šeštadienį, kai ir bus galima balsuoti už savo favoritus.
Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos akimirkos
Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos akimirkos
© DELFI montažas

Viso po pirmosios atrankos laidos kovoti liko 30 atlikėjų ir grupių bei paaiškėjo, kad į kitą atrankos etapą keliauja Monika Marija, „Baltos varnos", MeandI, Gabrielius Vagelis, Andy Vaic ir atlikėja Petunija. Dar šeši keliaujantieji į antrą atrankos etapą paaiškės šį šeštadienį.

„Pabandom iš naujo", – tokiu šūkiu šiemet pradedama eurovizinė atranka, kuri atrodo išties atsinaujinusi. Šįkart komisijos kėdes užėmė: „Eurovizijos" ekspertas ir jos balsas Darius Užkuraitis, dirigentas bei trombonistas Jievaras Jasinskis, kultūros laidų vedėja Gerūta Griniūtė, dainininkė Aistė Smilgevičiūtė ir atlikėjas bei grupės „Skamp“ narys Viktoras Diawara.

„Eurovizijos“ atrankos filmavime – naujas Monique įvaizdis ir pergalės bet kokia kaina siekiantys „Twosome"
© DELFI / Domantas Pipas

Visi žiuri nariai šiemet dalyvių pasirodymus stebi ir komentuoja slaptame kambaryje – ne didžiojoje scenoje. Be to, savo įžvalgomis ir pastabomis profesionalai dalijasi ne po kiekvieno dalyvio pasirodymo, kaip būdavo anksčiau, o po keturių šou numerių. Pasak organizatorių, tokiu būdu atrankos laidose didžiausias dėmesys bus skiriamas patiems dalyviams ir jų prisistatymui.

„Eurovizijos" atranką šiemet veda atsinaujinęs vedėjų sąstatas: Gabrielė Martirosian, Giedrius Masalskis ir debiutuojanti Ieva Zasimauskaitė, kuri dalyvius kalbina žaliajame atrankos kambaryje. Ji šio šou užkulisius žino puikiai, kadangi 2018 m. atstovavo Lietuvai „Eurovizijos" dainų konkurse.

1. Rūta Loop „We came from this sun"

Rūta Loop „We came from sun"
Rūta Loop „We came from sun"
© DELFI / Domantas Pipas

Ši atlikėja scenoje pasirodė vilkėdama juodą palaidinę ir sidabro spalvos kelnes. Pasirodyme, kuriame ji dainavo apie saulę, jai talkino keturi šokėjai. Tuo metu ekrane tai atsirasdavo, tai dingdavo saulės vaizdas. Ritmingą dainą pasirinkusi Rūta Loop tikrai atitiko visus „Eurovizijos“ konkurso reikalavimus bei pelnė studijoje susirinkusių žiūrovų simpatijas.

2. Soliaris „Breath"

Soliaris „Breath"
Soliaris „Breath"
© DELFI / Domantas Pipas

Scenos senbuvis Algimantas Minalga – Soliaris nacionalinėje atrankoje dalyvavo jau ne kartą. Dainininko pasirodymą pagyvino scenos centre šokęs šokėjas. Soliariui dainuojant scenos krašte ekranai švietė raudona ir juoda spalvomis.

A. Minalga sakė, kad jo daina bei pagrindinė jos mintis sutapo su visą pasaulį šiuo metu neraminančiais gaisrais Australijoje. „Taip užsigalvojau, kad net pamiršau, kaip dainuoti“, – su šypsena sakė jis.

3. Kristina Jure „My Sound of Silence"

Kristina Jure „My Sound of Silence"
Kristina Jure „My Sound of Silence"
© DELFI / Domantas Pipas

Pritariančiąja atlikėja daugelį metų buvusi Kristina šiemet pasiryžo savo sėkmę išbandyti konkurso atrankose. Lyrišką dainą „My Sound of Silence“ pasirinkusi dalyvė vilkėjo blizgią suknelę. Pasirodymo metu už nugaros keitėsi projekcijos, kuriose – žvaigždėtas dangus.

4. Alen Chicco „Somewhere Out There"

Alen Chicco „Somewhere Out There"
Alen Chicco „Somewhere Out There"
© DELFI / Domantas Pipas


Dainininkas Tomas Alenčikas-Alen Chicco praėjusiais metais buvo vadinamas atrankos lyderiu. Šiemet jis vilkėjo juodą terminatoriaus kostiumą primenančius drabužius, o už jo stovėjo po kaukėmis veidus slepiantys keturi pritariantieji vokalistai, kurie dainos pabaigoje kaukes nusiėmė.

Kulminacinėmis dainos akimirkomis scena paskęsdavo juodoje spalvoje, o dainininką nušviesdavo prožektorius.

5. Indraya „You and I"

Indraya „You and I"
Indraya „You and I"
© DELFI / Domantas Pipas

Ritmingą dainą pasirinkusi atlikėja Indraya scenoje vilkėjo blizgią šviesios spalvos suknelę. Jai netalkino nei šokėjai, nei pritariantieji vokalistai. Apie jausmus ir amžinąsias vertybes dainavusi atlikėja sulaukė daugybės ją palaikančių plojimų.

6. Germanas Skoris „Chemistry"

Germanas Skoris „Chemistry"
Germanas Skoris „Chemistry"
© DELFI / Domantas Pipas

Pristatydama šį atlikėją Gabrielė Martirosian sakė, kad jis scenoje jau ne vienerius metus, tačiau dažniausiai talkindavo tokiems dainininkams kaip Andrius Mamontovas.

Prasidėjus pasirodymui dainininkui akomponavo gitaristas, būgnininkas ir trys pritariantieji vokalistai. Tranki daina ir nuolat besikeičiančios projekcijos sukūrė itin ryškų įspūdį.

7. Viktorija Miškūnaitė „The Ocean"

Viktorija Miškūnaitė „The Ocean"
Viktorija Miškūnaitė „The Ocean"
© DELFI / Domantas Pipas

Į sceną operos solistė V. Miškūnaitė atėjo lydima dviejų įspūdingą jos suknelę nešančių vyrų. Tamsų apdarą puošė jūros žvaigždės ir kitos dekoracijos. Scena keitėsi kartu su dainos melodija. Iš skaidraus vandens vaizdo ekrane viskas greitai pasikeisdavo į tamsius atspalvius, o dainininkė visus kerėjo įspūdingomis savo balso galimybėmis.

8. Antturi „I gotta do"

Antturi „I gotta do"
Antturi „I gotta do"
© DELFI / Domantas Pipas

Paslaptingą slapyvardį pasirinkęs dainininkas atliko itin motyvuojančią veikti ir įgyvendinti savo tikslus dainą. Kartu su keturiais pritariančiaisiais vokalistais dainavęs Rimvydas Matukynas-Antturi yra ir „X faktoriaus“ žvaigždė, kuriam būdingas trankių pop stiliaus dainų stilius.

9. „Abrokenleg" „Electric boy"

„Abrokenleg" „Electric boy"
„Abrokenleg" „Electric boy"
© DELFI / Domantas Pipas

Originalų pseudonimą pasirinkusi Aistė Motiejūnaitė nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenoje buvo itin ryški. Išraiškinga suknele pasipuošusi dainininkė atliko trankią ir lengvai įsimenančią dainą „Electric boy“.

10. „Twosome“ „Playa“

Twosome „Playa"
Twosome „Playa"
© DELFI / Domantas Pipas

„Eurovizijos“ atrankų pokštininkais praminti „Twosome“ pristatė naujausią ir šiam konkursui skirtą kūrinį. Dar kartą komišką dainą atlikę vyrukai nepaliko abejingų. Po šou „Šok Su Žvaigžde“ choreografas Paulius Šinkūnas kartu su bendražygiais Justinu Stanislovaičiu ir Zigmantu Baranausku sakė, kad čia dalyvaus paskutinį kartą, jei ir vėl nepavyks laimėti. Tokį savo verdiktą jie priminė ir žaliajame kambaryje juos pasitikusiai I. Zasimauskaitei. Na, o pergalės jie šįkart siekia su patriotišku ir linksmu kūriniu.

Žengdami į žaliąjį kambarį, kuriame jau laukė Ieva, jie taip pat nevengė pokštauti ir sušuko jau pirmojoje atrankoje pasirodžiusios Monikos Marijos vardą.

11. Monique „Make me human"

Monique „Make me human"
Monique „Make me human"
© DELFI / Domantas Pipas

Iki šio vakaro paslaptyje naują dainą laikiusi dainininkė Monika Pundziūtė-Monique dainavo su pritariančiaisiais vokalistais ir vilkėdama šviesų kombinezoną. Galima pastebėti, kad tokį įvaizdį dainininkė pristatė pirmą kartą. Pirmą kartą ji taip pat pasirodė ir šio konkurso atrankose.

Viena ryškiausių šių dienų Lietuvos pop scenos žvaigždžių sakė, kad ši daina yra apie išsivadavimą iš savo kiauto.

12. Voldemars Petersons „Wings of freedom"

Voldemars Petersons „Wings of freedom"
Voldemars Petersons „Wings of freedom"
© DELFI / Domantas Pipas

Tamsų kostiumą pasirinkęs V. Petersons atliko ilgesingą ir lyrišką kūrinį. Jam pritarė keturi vokalistai, todėl daina skambėjo įspūdingai, o sudainavęs jis sakė, kad tai kūrinys apie jausmus ir tai, kaip svarbu paleisti tą žmogų, kuriam lemta eiti kitu keliu.

Primename, kad viso bus parodytos šešios laidos – trys atrankinės, dvi pusfinalių ir nacionalinės atrankos finalo laida. Atrankinėse laidose pasirodys po 12 atlikėjų, po kiekvienos laidos bus atsisveikinta su puse iš jų, sulaukusiais mažiausio įvertinimo. Po kiekvieno pusfinalio bus atsisveikinta dar su 5 atlikėjais. Taigi paskutinėje, šeštojoje, laidoje ant scenos pasirodys aštuoni dalyviai. Visi atlikėjai ir grupės atrankoje pasirodys atlikdami vieną kūrinį. Vaidotas Stackevičius šįkart buvo puikiai nusiteikęs ir pastebėjo, kad šįkart dalyvių ketvertukas nustebino ir puikiai nuteikė. Visi šie dalyviai pateko ir į Giedrės favoritų sąrašą.

Laimėtoją bendrai išrinks televizijos žiūrovai ir komisija, kurios penki nariai keisis kiekvienos laidos metu. Kaip balsavo komisijos nariai, bus skelbiama laidos pabaigoje, – taip siekiama, kad komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui. Visų dalyvių sąrašą galite pamatyti ČIA.

Vasario 15-ąją dieną nacionalinės atrankos finalo metu paaiškės, kam nusišypsos sėkmė vykti į gegužės 12–16 dienomis Roterdame (Nyderlanduose) vyksiantį tarptautinį konkursą. Šiemet „Eurovizijos" dainų konkursas vyks jau 65-ąjį kartą. Lietuva konkurse dalyvauja nuo 1994 metų. Aukščiausia iki šiol Lietuvos „Eurovizijoje" pasiekta vieta yra šeštoji vieta, kurią 2006 metais užėmė „LT United" su daina „We Are The Winners".

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
1.6923

„Eurovizijos“ atrankų finalas vyks Kaune (1)

„Eurovizijos“ nacionalinės atrankos finalas „Pabandom iš naujo!” vyks vasario 15 dieną...

Pirmajame nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio filmavime – išryškėję favoritai ir kardinaliai pasikeitę pasirodymai (111)

Antradienį LRT Didžiojoje studijoje virė tikros aistros. Šiandien čia buvo filmuojamas pirmasis...

Paaiškėjo, kuriame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys Lietuva (42)

Antradienį Roterdame ( Nyderlandai ), kur ir vyks šių metų „Eurovizijos“ konkursas,...

Paaiškėjo visi „Eurovizijos“ atrankos pusfinalių dalyviai: kas verčiausias atstovauti Lietuvai? (436)

Šeštadienio vakarą LRT buvo rodoma jau trečioji ir paskutinė nacionalinės „Eurovizijos“...

Top naujienos

Pateikė siūlymą – įvesti mokestį nerenovuotų namų gyventojams (295)

Daugiabučių namų modernizavimą galėtų paskatinti naujas mokestis, svarsto aplinkos viceministras...

Gyvai / Europos taurė: „Monaco“ su pasimėgavimu į miltus mala „Rytą“ (265)

Vilniaus „Ryto“ (2/1) krepšininkai trečiadienio vakarą Europos taurės Top-16 etapo B grupės...

Tomas Vaitelė

Kuo toliau – tuo liūdniau: kodėl „Grammius” šiemet susiglemžė depresuota paauglė (2)

Nuo 1985 metų muzika darėsi vis liūdnesnė. Tokias išvadas pateikė Kalifornijos universitete...

Atostogos privačiose salose prieinamos ne tik pasaulio įžymybėms: tai sau leidžia ir lietuviai (4)

Johnny Deppas privačią salą turi Bahamose , Leonardas DiCaprio – Belize, o Ricky Martinas –...

Ginekologė papasakojo, ką tenka pamatyti kabinete: tokiais momentais išties nusvyra rankos (70)

Gydytoja akušerė ginekologė Viktorija Ežerskienė sako, kad savo praktikoje turėjo keletą...

Užkalnis. Melagių ir apgavikų šaliai – tokia ir valdžia (306)

Žmonės gauna valdžią tokią, kokios nusipelnė, pasakyta šimtą tūkstančių kartų. Niekada tai...

Egipto viešbutyje su administracija barėsi 3 dienas – suviliota nuotraukų šeima gavo kitą realybę (2)

Keliavome su šeima į Egiptą. Iš viešbučio, deja, parsivežėme ne pačius geriausius įspūdžius.

Naujosios Europos Centrinio Banko vadovės siekis – sužavėti vokiečius (1)

Nuo tos dienos, kai prieš tris mėnesius Christina Lagarde persikraustė į Frankfurtą, kaip Europos...

Moteris pateikė priežastį, kodėl nusprendė neturėti vaikų: tai patiks ne visiems (89)

Tikiuosi, kad žmonės, kurie kankinasi dėl plastiko pertekliaus ir priklausomybės nuo iškastinio...