Delfi „Sudden Lights“ vokalistas Andrejs Reinis pasakojo, kad vos tik latviai išrinko savo atstovus „Eurovizijoje“, grupės narių gyvenimas stipriai pasikeitė. Pastarosios dienos, anot jo, buvo pačios aktyviausios kiekvieno iš vaikinų gyvenimuose.

„Taip pat tai labai įtemptas laikas ir mūsų grupei. Vienas su kitu matomės 24 val., 7 dienas per savaitę, žinoma, pailsime, kai miegame. Kiekvieną dieną sunkiai dirbame, daug repetuojame, ruošiamės savo didžiajam pasirodymui „Eurovizijoje“. Yra daug dalykų, kuriuos turime apgalvoti – apšvietimas, įranga, be to, Liverpulio arenoje esanti scena turi daug galimybių. Žinoma, norime, kad svarbiausią konkurso dieną viskas būtų tobula.

Norime, kad mūsų dainą išgirstų daugybė žmonių, todėl dirbame su socialiniais tinklais, darome juose tai, ko nesame anksčiau, be to, daliname daug interviu“, – šypsojosi A. Reinis.

Grupės nariai paklausti, kaip sutaria tokiomis dienomis, kai tenka bene be pertraukos kartu dirbti, teigia, kad yra pripratę vienas prie kito charakterių, todėl pykčių ilgai užantyje nelaiko.

„Mūsų konfliktai trunka mažiau nei dvi valandas, maždaug 15 minučių. Kartu koncertuojame jau ilgą laiką, puikiai vienas kitą pažįstame. Esame susitarę, jog iš karto pasikalbame apie tai, kas mus erzina, todėl labai lengvai ir greitai randame kompromisus. Jau kelis metus tarpusavyje nesame turėję didesnių konfliktų“, – teigė grupės bosistas Kārlis Vārtiņš.

Tiesa, juokdamiesi vaikinai pridūrė, kad vienaip ar kitaip, mažų pasisvaidymų žaibais kyla dėl labai nereikšmingų dalykų.

„Pavyzdžiui, kai esame viename kambaryje, dėl čepsėjimo valgant arba knarkimo. Juokiamės, sakydami, kodėl tai pradėjai daryti nepalaukęs, kol užmigsiu“, – pridūrė būgnininkas Mārtiņš Matīss Zemītis.

Lietuvoje apsilankiusios grupės nariai pasakojo, kad visi kartu svečiuojasi šalyje pirmą kartą, tiesa, anksčiau didžiuosius miestus yra tyrinėję po vieną.

„Turite labai gražią sostinę, mes jaučiamės čia tarsi namuose. Pastebime, kad turime daug ką bendro, tuo pačiu ir skiriamės, pavyzdžiui, mentalitetu. Vilniuje esame gana dažni svečiai, bet Klaipėda ir Palanga taip pat yra labai gražūs miestai“, – teigė A. Reinis.

Vaikinai Lietuvoje turėjo ir įprastų planų, savo viešnagės metu norėjo paragauti tradicinio patiekalo – cepelinų bei užlipti į Gedimino pilies kalną.

„Jau esame tai darę anksčiau, bet manome, kad reikėtų įamžinti naujų kadrų. Vaizdas nuo Gedimino pilies kalno, manome, yra nuostabus“, – Delfi sakė K. Vārtiņš ir pridūrė pastebėjęs, kad lietuviai yra kur kas stilingesni, šiuolaikiškesni nei latviai.

Ir nors Lietuvoje „Sudden Lights“ viešėjo ne veltui – apšildė Palangoje koncertavusią grupę „Brainstorm“, visos jų mintys ir laikas dabar skiriamas pasiruošimui „Eurovizijai“. Paklausti, ar turi kokių nors talismanų, kuriuos vešis į konkursą, jie teigė, kad nėra prietaringi, tačiau turi vieną ypatingą instrumentą, kuriuo gali pasigirti.

„Kārlis groja Johno Lennono stiliaus gitara, ji mums yra svarbi ir simbolinė. Juk esame „The Beatles“ gerbėjai, vykstame į jų gimtą miestą. Bet, svarbiausia, ką mes vežamės, yra mūsų daina ir mūsų draugystė. Nelabai originalu, bet tokia tiesa“, – šypsodamasis teigė vokalistas.

Grupės nariai pasakojo, kad daug mąstė ir apie savo dainos siunčiamą žinutę, ji, anot A. Reinis, šiomis dienomis yra labai stipri ir reikšminga.

„Mūsų dainos pavadinimas „Aijā“, lietuviškai reiškia „Lopšinė“. Tikime, kad lopšinės yra nuoširdžiausios dainos, jomis perteikiama bene stipriausia meilės forma tarp motinos ir vaiko.

Per pastaruosius kelerius metus matėme daug siaubingų dalykų. Karas Ukrainoje sukėlė didelį šoką ne tik mums, bet ir visai visuomenei, lietuviams, kurie yra dar arčiau Ukrainos. Pajutome, kad daug žmonių Latvijoje, kitose Europos šalyse jaučia baimę, nerimą, patiria liūdnas mintis. Šia daina, savo lopšine, norime skleisti viltį, juos nuraminti“, – pasakojo A. Reinis.

Gitaristas Kārlis Matīss Zitmanis teigė, kad grupė pajautė, jog vienintelis tinkamas būdas lopšinę atlikti savo gimtąja kalba. Taigi, dainos pabaigoje klausytojai gali išgirsti kelias, kaip pasakojo vaikinas, magiškas eilutes latvių kalba.

„Norėjome, kad mūsų žinutė pasiektų visus žmonės, todėl dainoje yra šiek tiek anglų kalbos žodžių, šiek tiek latvių“, – šypsojosi grupės narys.

„Sudden Lights“ – „Aijā“:

Ruošdamasi „Eurovizijai“ grupė pasakojo kol kas nesusidūrusi su techninėmis kliūtimis ar nesusipratimais. Tiesa, buvo kiek sudėtinga gauti specialius šviestuvus, kurie bus naudojami vaikinų pasirodymo metu.

„Mums reikalinga ypatinga scenos įranga, specialūs šviestuvai, jie yra ne skaitmeniniai. Buvo sudėtinga sugalvoti, kaip juos atsivežti į Liverpulį, tačiau radome sprendimą – išsinuomavome Didžiojoje Britanijoje. Taigi, viskas puiku“, – pasakojo K. Vārtiņš.

Be to, grupės nariai pabrėžė, kad šiemet „Eurovizija“ organizuojama kartu su legendiniu transliuotoju BBC, tai, anot „Sudden Lights“, yra aukščiausias lygis, todėl kol kas viskas klostosi puikiai.

„Su mumis dirba ir didelė komanda, 40 žmonių, įskaitant mus. Taigi, delegacija rūpinasi visais technikos klausimais ir tuo, kas nutiks Liverpulyje. Manome, kad apie problemas galėsime pakalbėti po konkurso, jei jų bus“, – pasakojo grupės nariai.

Grupės vokalistas pastebėjo, kad šiemet „Eurovizijoje“ dalyvauja kur kas daugiau grupių, nei ankstesniais metais. Anot jo, visos jos yra „Sudden Lights“ konkurentės, kita vertus, didelio priešiškumo latviai joms nejaučia, priešingai, visus konkurso dalyvius laiko savo kolegomis.

„Iš vienos pusės, mes varžomės su grupėmis, ne solo atlikėjais, bet sakyčiau, kad skiriasi kiekvienos grupės stilius ir muzika. Sunku pasakyti, ar turime tik vieną konkurentą. Manau, žmonės balsuos emocionaliai, negalvos apie tai, koks muzikos stilius jiems patinka. Bus daug netikėtumų, nes šiemet pusfinaliuose nebus komisijos balų, kurie yra labiau nuspėjami. Komisija vertina profesionalius dalykus – balsą, choreografiją, scenografiją, o žmonės balsuoja emocionaliai. Manau, tai puiku“, – kalbėjo A. Reinis.

Tiesa, nors lažybininkų lentelėse lyderėmis išlieka dvi šalys – Švedija ir Suomija, latviai teigia, kad kiekvienas žmogus turi savo favoritus, ir, anot jų, tegul laimi geriausias.

„Su švedų atstove Loreen neturėjome galimybės pasikalbėti, bet pastebėjome, kad ji žino, jog yra „Eurovizijos“ žvaigždė, ypatingai tarp „Eurovizijos“ fanų. Taigi, ši atlikėja gali sau leisti išlaikyti šiokį tokį atstumą.

Taip pat susipažinome ir su „Käärijä“, Suomijos atstovu. Jis yra puikus vaikinas, realiai ne toks piktas, kaip dainuodamas“, – juokėsi A. Reinis ir pabrėžė, kad Čekijos bei Ispanijos atstovai yra jų mėgstamiausi.

Prieš „Euroviziją“ įvairiuose šalyse vykusiuose vakarėliuose „Sudden Lights“ nariai turėjo galimybę susipažinti ir su Lietuvos atstove M. Linkyte. Vaikinai pasakojo su atlikėja suradę bendrą kalbą ir tarpusavio ryšį.

Preparčiai buvo mūsų pirma pažintis su „Eurovizija“. Po to, kai sudalyvavome skirtinguose vakarėliuose užsienio šalyse, atradome dar didesnį tarpusavio ryšį, taip pat susibendravome su kitais atlikėjais, pavyzdžiui, Monika. Nuostabu, kad galėjome atlikti savo dainą gyvai, tai mums buvo puiki repeticija, pamatėme, kaip viskas vyksta, pajautėme „Eurovizijos“ dvasią, publiką“, – teigė grupės būgnininkas.

Jam pridūrė ir A. Reinis, vokalistas teigė taip pat pastebėjęs, kad „Eurovizijos“ fanai yra labai aistringi. Anot jo, Šiaurės Europos šalyse žmonės yra kiek šaltesni, o, pavyzdžiui, ispanai – labai temperamentingi.

„Jautėmės kaip didelės žvaigždės, visi domėjosi mumis. Tai buvo nuostabi patirtis“, – šypsojosi jis.

Patys latviai sako, kad džiaugtųsi, jei patektų į „Eurovizijos“ finalą. Grupės nariai pastebėjo, jog pastarieji metai jų šaliai konkurse nebuvo tokie sėkmingi.

„Taigi, finalas Latvijai būtų didelis žingsnis, bet, žinoma, tai konkursas. Darysime viską, ką galime geriausiai, bandysime pasiekti kuo daugiau gerbėjų širdžių Europoje“, – sakė A. Reinis.

Paklausti, koks yra vienas dalykas, kuris jų grupę išskiria iš kitų, „Sudden Lights“ gitaristas teigė, kad visi vaikinai mokėsi muzikos mokykloje, čia prieš dešimt metų ir susipažino.

„Kiekvienas iš mūsų turi muzikinį išsilavinimą, o tai, kuriant muziką, komunikuojant, yra privalumas. Manau, kad taip daug lengviau išreikšti savo idėjas. Mūsų draugystė taip pat labai svarbi. Susitikome, kai buvome dar paaugliai, norėjome tapti roko žvaigždėmis“, – šypsodamasis pasakojo K. M. Zitmanis.

Tiesa, per visą grupės gyvavimo laikotarpį netrūko ir šmaikščių nutikimų. Kaip teigė grupės gitaristas, vienas jų nutiko visai neseniai.

„Lenkijoje vykusiame „Eurovizijos“ prepartyje šešias valandas vėlavo soundcheck‘as, turėjome ilgai laukti, norėjome vienas kitą pralinksminti, nes jau buvome šiek tiek pavargę. Nusprendėme tarpusavyje apsikeisti instrumentais, vėliau taip ir lipome ant scenos. Kai kurie žmonės to net nepastebėjo“, – šypsojosi K. M. Zitmanis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją