Eurovizija 2022 – šalys konkurentės
Dainininkė ir dainų autorė Brooke pastaraisiais metais užkariauja vis daugiau scenų tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Airijoje.
Popžvaigždė sako, kad jos „Eurovizijos“ visų laikų favoritai – grupė „Maneskin“ ir atlikėja Loreen. Konkurso sceną ji laiko puikia platforma skleisti ne tik savo muzikai, bet ir svarbioms žinutėms visam pasauliui.
Kritikų pripažinta vokalistė išgarsėjo 2020 metais, kai tapo „The Voice UK“ finalininkė, patekusi į „Grammy“ laimėtojos Meghan Trainor komandą. Galiausiai ji projekte pelnė 3 vietą.
Brooke teigia, kad jos „euroviziniam“ kūriniui didžiausią įtaką padarė aštuntojo dešimtmečio legendos „Blondie“, o daina gimė perskaičius Debbie Harry autobiografiją. Atlikėja sako, kad konkurso scenai rengia įspūdingą ir įsimintiną pasirodymą.
Savo namais Tiraną vadinanti atlikėja Ronela sako, kad dainuoti scenoje jai didžiausias gyvenimo malonumas. Tad nieko keisto, jog pastarąjį dešimtmetį ji dalyvavo daugybėje festivalių, konkursų ir televizijos talentų šou, tarp kurių „Kënga Magjike“, „Poleposition“, „Star Academy Albania“, „Kerkohet Një Yll“ ir „Ethet e Së Premtes Mbrëma“. Ji netgi išbandė savo jėgas šokių projekte „Šok su žvaigžde. Albanija“.
Naujausia jos pergalė – 60-ajame „Festivali i Këngës“ festivalyje. Šis dainų konkursas Albanijoje vyksta kiekvienais metais, žmonės labai jį mėgsta, o pastaraisiais metais jo nugalėtojui atitenka garbė atstovauti šaliai „Eurovizijos“ dainų konkurse. Ronela įveikė devyniolika konkurentų, tarp kurių buvo ir šalyje labai gerai žinomų vardų. Popmuzikos princesė labiausiai mėgsta leisti laiką įrašų studijoje, kur arba kuria, ar įrašinėja savo kūrybą (dainas ji rašo ne tik sau, bet ir kitiems atlikėjams).
Armėnijos Vanadzoro mieste gimusi ir augusi atlikėja bei dainų kūrėja Rosa Linn – šių metų šalies šansas „Eurovizijos“ dainų konkurse Turine.
„Iš šono atrodė, kad visi man kiša koja – buvau niekam nežinoma mergina iš nedidelio Armėnijos miestelio. Tik begalinis noras kartu su sunkiu darbu, atkaklumu ir didžiulės pastangos duoda rezultatų. Labai džiaugiuosi galėdama per muziką į savo vidinį pasaulį pakviesti ir kitus žmones“, – sako pati atlikėja.
Rosa norėtų pasekti Armėnijos atstovės vaikų „Eurovizijoje“ Malenos pėdomis – praeitą gruodį Paryžiuje ji tapo nugalėtoja.
Sheldonas Riley – kritikų liaupsinamas jaunasis Australijos atlikėjas, pagarsėjęs ne tik kerinčia muzika, bet ir abejingų nepaliekančia vizualine savo pasirodymų puse. Iš Sidnėjaus kilęs vaikinas įsitikinęs, kad scena, dainavimas, kūryba ir grojimas pianinu – neatsiejama jo asmenybės dalis. Dainininkas sako, kad muzika – pats tyriausias būdas išreikšti savo emocijas ir leisti sielai gyti. 2022 metų vasarį Sheldonas laimėjo Australijos „Eurovizijos“ atranką su daina „Not The Same“, tačiau tai nebuvo pirmasis jo bandymas konkurse. Prieš tai australas išmėgino savo jėgas Australijos „ X Faktoriuje “ ir netgi „America's Got Talent“.
Apie savo dalyvavimą „Eurovizijos“ dainų konkurse australas yra sakęs: „Tai istorija, kurios tikrai negalvojau kada nors papasakoti. Dainos pagrindą sudaro vaiko, kuriam šešerių diagnozavo Aspergerio sindromą, prisiminimai. Jis – augęs globos namuose, blaškęsis iš vienų namų į kitus, itin pamaldžioje šeimoje nesuvokęs savo seksualinės orientacijos.“
Austrų ir italų kilmės muzikos kūrėjas LUM!X, kurio tikrasis vardas Luca Michlmayras – vienas iš šiuo metu populiariausių vardų pasaulinėje elektroninės muzikos scenoje. Dar būdamas labai jaunas Luca išmoko groti gitara, tačiau neilgai trukus susidomėjo šokių muzika.
2017 metais jis suvienijo jėgas su hitų kūrėju iš Italijos (jis ir vienas iš „Halo“ bendraautorių) Gabry Ponte, kuris geriausiai žinomas kaip grupės „Eiffel 65“ narys.
Rezultatas? Didžiulio populiarumo sulaukusi daina „Monster“, kuri vien „Spotify“ platformoje perklausyta daugiau nei 200 mln. kartų. Pretenduodamas lipti į „Eurovizijos“ sceną, LUM!X į pagalbą pasikvietė dainininkę Pią Marią. Ji ne tik puiki atlikėja, bet ir turi daug patirties muzikiniame teatre. Be to, trejus metus mokėsi scenos vizažo ir specialiųjų efektų paslapčių.
Gimtajame Azerbaidžane Nadiras kone akimirksniu šovė į populiarumo viršūnę. Iš Saljano miesto kilęs dainininkas sužinojo, kad šiais metais atstovaus savo šaliai „Eurovizijos“ dainų konkurse praėjus vos trims savaitėms nuo pergalės „Azerbaidžano balsas“, kur didžiajame finale sulaukė daugiau nei 40 proc. balsavusiųjų palaikymo.
Konkurse jo mokytoju buvo Eldaras Gasimovas, už šalies ribų geriausiai žinomas kaip 2011 metų „Eurovizijos“ nugalėtojas su daina „Running Scared“, kurią atliko duetu su Nikki. Nadiras pripažįsta, kad, pasirinkdamas Eldarą savo mokytoju, galvoje turėjo būtent „Euroviziją“, nes atstovauti savo šaliai šiame dainų konkurse buvo jo gyvenimo svajonė. Svajonė užgimė dar vaikystėje. Nadiras septynerius metus mokėsi groti pianinu, mokėsi muzikos mokykloje, o studijuodamas universitete įsitraukė į grupės veiklą, kur ne tik dainavo, bet ir buvo jos meno vadovas.
Iš Belgijos Antverpeno miesto kilęs Jeremie – menininkas, kurio įstabus balsas padėjo 2021 metais jam laimėti TV projektą „Belgijos balsas“.
Jeremie talentą tėvai pastebėjo dar ankstyvoje vaikystėje, nes ir patys yra iš su muzika susijusio pasaulio. Berniukas pradėjo dainuoti vietos bažnyčios chore (ten gimė meilė gospelo muzikai), o netrukus pradėjo lankyti ir profesionalias vokalo pamokas.
Šiandien muzika Jeremie širdį priversta dalintis su dar viena jaunuolio aistra – futbolu. Talentingas vartininkas neseniai pasirašė sutartį su „Excelsior Virton FC“ klubu. Belgas viliasi, kad ateityje pavyks suderinti dainininko ir futbolininko karjerą.
Kai nelinksmina minių futbolo stadionuose ir koncertų arenose, Jeremie domisi geologija. Dėl šios priežasties kelionės į Turiną turėtų laukti dvigubai nekantriai – šis miestas yra nuostabi vieta petrografiniu ir mineraloginiu aspektais.
„Intelligent Music Project“ – grupė, turinti didžiulę darbo scenoje patirtį: tiek kartu, tiek kitų projektų sudėtyje. Grupė taiko atvirų durų politiką – ji laukia visų talentingų muzikantų. Projektas labai sėkmingas ir puikiai žinomas tiek šalies viduje, tiek užsienyje.
Šiais metais minimos 10-osios grupės debiutinio albumo „The Power of Mind“ metinės, tad proga švęsti yra nepriklausomai nuo to, kaip pasiseks „Eurovizijoje“ Turine.
Be to, grupės būgnininkas Stojanas Jankoulovas galės pasinaudoti šiame konkurse jau anksčiau įgyta patirtimi – jis „Eurovizijoje“ dalyvavo jau du kartus: 2007 metais kartu su dainininke Elitsa atliko dainą „Voda“, o 2013 metais pristatė solinį kūrinį „Samo Šampioni“.
Grupę REDDI, kuri šiais metais „Eurovizijoje“ atstovaus Danijai, sudaro Siggy (vokalas), Ida (bosinė gitara), Agnes (gitara) ir Ihan (būgnai).
Grupė teigia, kad jaučią aistrą daugybei skirtingų muzikinių stilių, todėl jų kūryboje dažnai persipina skirtingi žanrai.
Jų „eurovizinis“ įrašas „The Show“ yra skirtas paskatinti išdrįsti daryti tai, ko nori, nepaisant žmonių lyčių bei kitų skirtumų.
„Savo daina norime pasakyti pasauliui, jog neturėtumėte leisti, kad išorinis pasaulis trukdytų jums daryti tai, ką darote. Ypač – apie tai svajoti. Norime parodyti pasauliui, kad moterys viską gali padaryti pačios. Visi stebėjosi, kodėl Danijoje yra tiek mažai moterų grupių, tad dabar parodysime savo jėgą“, – sako REDDI.
Būgnininkei Ihan tai jau bus antras kartas, kai ji lipa į „Eurovizijos“ sceną. 2012-aisiais ji konkurse dalyvavo kartu su atlikėja Soluna Samay.
Stefanas yra dainininkas ir dainų autorius, kurio muzika per pastaruosius kelerius metus tapo neatskiriama Estijos scenos dalimi.
Stefano tėvai persikėlė iš Armėnijos į Viljandi (šalies pietuose), kur atidarė restoraną ir užaugino muzikai neabejingą sūnų.
Didysis lūžis jo karjeroje įvyko 2018 m., kai Estijos „Eurovizijos“ atrankose „Eesti Laul“ jis užėmė trečią vietą kartu su duetu VAJÉ ir daina „Laura (Walk with Me)“. Po to jis darkart liko trečias atrankose 2019 m., o 2020 m. vėl pateko į finalą.
Nepaisant to, kad nemažą 2020 metų dalį praleido vilkėdamas milžinišką avino kostiumą (dalyvavo TV projekte „Kaukės“ – „The Masked Singer“), populiarus žurnalas „Kroonika“ Stefaną paskelbė seksualiausiu tų metų šalies vyru.
Amanda Georgiadi Tenfjord yra kritikų pripažinta ir nuolat giriama tarptautinėje scenoje išgarsėjusi dainininkė, dainų autorė.
Pirmuosius savo gyvenimo metus ji praleido gyvendama Graikijoje, o vėliau su šeima persikėlė į Norvegiją, kur atsidūrė toje pačioje mokyklos klasėje su vietos popmuzikos atlikėja Sigrid.
Jos kūryba, įvertinta tokių garsių leidinių kaip „The Fader“ ir „NME“, išplito visame pasaulyje.
Kai nekuria muzikos, Amanda studijuoja mediciną ir dirba ligoninėje, skirtoje COVID-19 pacientų gydymui.
Grupė „Systur“, kurią sudaro seserys Sigga, Beta ir Elín, dainuoja nuo pat vaikystės – tiek, kiek save pamena.
Merginos anksčiau subūrė grupę, pavadintą jų mylimos močiutės „Sísí Ey“ vardu ir sukūrė Islandijoje didžiuliu hitu tapusį kūrinį „Ain't Got Nobody“.
Merginų tėvas Eythoras buvo legendinės jazz-funk grupės „Mezzoforte“ narys, 1983 m. su daina „Garden Party“ užkariavęs net ir Jungtinės karalystės grojamiausių kūrinių topus. Jų motina Ellen taip pat yra dainininkė, o brolis (taip pat vardu Eythoras) kartu su seserimis „Eurovizijos“ scenoje gros būgnais.
Visi šeimos nariai tvirtai tiki gydomąja muzikos galia ir didžiąją laiko dalį praleidžia remdami tuos, kurie yra atskirti nuo visuomenės. Pastaraisiais metais jie daugiausia dėmesio skyrė translyčių vaikų teisėms ir glaudžiai bendradarbiauja kurdami įvairius projektus vietos bendruomenėje.
Chanel Terrero yra dainininkė, šokėja ir aktorė, gimusi Havanoje, Kuboje.
Superžvaigždė jau skaičiuoja daugiau nei dešimtmetį patirties muzikinio teatro scenoje – vaidino tokiuose garsiuose miuzikluose kaip „The Lion King“, „Flashdance“, „The Bodyguard“ ir „Mamma Mia“. Ji taip pat šoko scenoje su Shakira 2010 m. MTV Europos muzikos apdovanojimuose.
Negana to, Chanel vaidino daugelyje Ispanijos televizijos serialų.
„SloMo“ daina, kurią ji atliks „Eurovizijos“ scenoje, yra debiutinis atlikėjos singlas, kurį sukūrė dainų autorių komanda, bendradarbiavusi su tokiomis žvaigždėmis kaip Madonna, „Black Eyed Peas“, Britney Spears, Ricky Martinas, Mariah Carey bei Nicki Minaj.
Mahmood ir BLANCO, kurie šiemet išrinti atstovauti Italijai, yra du populiariausi jaunieji šios šalies menininkai, pasirodysiantys „Eurovizijos“ scenoje Turine.
Kaip ir pernai metų konkurso laimėtojai „Maneskin“, Mahmoodas išgarsėjo TV projekte „ X Faktorius “. Po to Milane gyvenantis muzikantas išleido ne vieną singlą, taip pat – net du pilnus albumus.
Iki šiol didžiausias atlikėjo hitas buvo „Soldi“, kuris 2019 m. „Eurovizijoje“ užėmė antrąją vietą ir tapo daugiausiai visų laikų „Spotify“ transliuojama „Eurovizijos“ daina (rekordas jam priklausė iki 2021 m. sausio mėnesio, kai jį aplenkė Duncano Laurence'o hitas „Arcade“).
Su juo drauge pasirodysiantis BLANCO yra reperis iš Brešos, gyvenime užsibrėžęs itin aukštus tikslus ir kryptingai jų siekiantis. Atlikėjo 2021 m. išleistas singlas „Mi Fai Impazzire“ praleido 8 savaites Italijos topų viršūnėje, o po to buvo išleistas debiutinis albumas „Blu Celeste“, kuris taip pat pakilo į pirmą klausomiausiųjų vietą.
Dabar Mahmoodas ir BLANCO sujungė savo jėgas, duetas kaip šalies-laimėtojos atstovai kils į sceną finalo metu, gegužės 14 dieną.
Michaelas Benas Davidas yra naujausias Izraelio projekto „ X Faktorius“ nugalėtojas.
Gimęs Akshelon mieste, Michaelas mokėsi dainavimo ir vaidybos nuo 13 metų, įstojo į Beit Zvi scenos menų mokyklą.
Baigęs studijas, jis sėkmingai dalyvavo Izraelio rengiamo „X Faktoriaus“ atrankose, kur viena iš teisėjų buvo ne kas kitas, o 2018 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtoja Netta.
„Eurovizijai“ skirtame kūrinyje „I.M“, kaip pasakoja pats atlikėjas, itin išryškėja jo atvirumas, savojo AŠ paieškos.
Kai nedainuoja ir nevaidina, Michaelas laisvalaikiu labai mėgsta gaminti ir ieškoti naujų patiekalų receptų.
Samas Ryderis yra dainininkas ir dainų autorius iš Esekso. Išgarsėjo jis talpindamas vaizdo įrašus socialinėje žiniasklaidoje.
Britas savo šių metų „Eurovizijos“ dainą parašė kartu su „Grammy“ laimėtoja, dainų autore Amy Wadge (ši taip pat prisidėjo prie Edo Sheerano superhito „Thinking Out Loud“ sėkmės) ir Maxu Wolfgangu. S. Ryderis yra „TikTok“ žvaigždė, turinti daugiau nei 12 milijonų sekėjų, o jo įrašai jau surinko daugiau kaip 100 milijonų „patinka“. Teigiama, jog šiuo metu S. Ryderis yra vienas labiausiai socialiniuose tinkluose sekamų JK muzikos atlikėjų.
Kai 2020 m. kovo mėnesį pasaulį buvo apėmusi pandemija, atlikėjas įkėlė pirmąjį savo įrašą ir iškart užsiaugino savo gausų gerbėjų būrį. Jame – ir tokios žvaigždės kaip Justinas Bieberis, Sia ir Alicia Keys.
Nuo tada jis pasirašė sutartį su įrašų kompanija „Parlophone Records“ ir išleido debiutinį EP „The Sun's Gonna Rise“, kuris tapo itin populiarus radijo stočių eteryje.
Vladana šiuo metu yra viena populiariausių Juodkalnijos menininkių ir atlikėjų. Taip pat ji baigusi žurnalistikos studijas.
2015 m. ji, pasinaudodama tuo, išleido internetinį mados žurnalą „Čiviluk“. Vladana yra ne tik įkūrėja ir vyriausioji redaktorė, bet ir rašo rubriką bei darė interviu su dizaineriais, muzikantais bei politiniais veikėjais.
Vladana į Turiną atsiveš daugeliui „Eurovizijos“ gerbėjų pažįstamą kolegą – dainų autorių ir prodiuserį Darko Dimitrovą. Makedonijos kompozitorius prisidėjo prie ne mažiau kaip 11 kūrinių, skambėjusių „Eurovizijos“ scenoje, o „Breathe“ bus jau 12-asis jo darbas šiame konkurse.
Tikrieji popmuzikos gerbėjai greičiausiai pastaraisiais metais jau tikrai yra girdėję apie Europoje sparčiai populiarėjančią dainininkę Andromache.
Vokietijoje gimusios, tačiau Graikijoje augusios dainininkės gyvenime muzika buvo nuo mažų dienų, visa jos šeima pametę galvas dėl šokių bei dainų. Pirmą kartą dėmesio centre Andromache atsidūrė sudalyvavusi talentų šou „Graikijos balsas “. Netrukus pradėjo bendradarbiauti su įrašų kompanija „Panik Records“.
Jos singlas „Na Soun Psema“ tapo tikru dainininkės proveržiu radijo stotyse ir muzikos platformose, o tai reiškia, kad ne veltui kritikai ją vertina kaip dėmesio vertą būsimąją popmuzikos pasaulio žvaigždę.
Mia – visame pasaulyje žinoma atlikėja iš Kroatijos, kurios sąskaitoje – ne vienas išleistas hitas. Osijeko mieste gimusi dainininkė pradėjo karjerą, kai ją kartu važiuoti į gastroles po Jungtines Valstijas ir Kanadą pasikvietė viena grupė. Turui pasibaigus, Mia pradėjo kurti muziką pati, o įkvėpimo šaltiniais įvardija Norah Jones, Kacey Musgraves ir Taylor Swift.
Dainininkė įrašė du itin didelės sėkmės sulaukusius albumus, gali didžiuotis ne vienu išleistu hitu. Ir nors dar yra gana jauna, jos muzikiniai pasiekimai tokie nemenki, jog neseniai netgi pasirodė jos atsiminimų knyga „Cesta Do Sna“ (Kelias į svajonę).
„Citi Zēni“ yra ne vieną apdovanojimą Latvijoje pelniusi šešių žmonių grupė iš Rygos, susikūrusi 2020 m. pradžioje.
Save jie drąsiai vadina „repo princais“ ir „XXI amžiaus popmuzikos divomis“, garsėja savo energingais pasirodymais, ekscentrišku stiliumi, įžūliais dainų tekstais.
Grupė išleido savo debiutinį albumą „Suņi Iziet Ielās“ ir netrukus, sulaukusi itin teigiamų muzikos kritikų įvertinimų, iškar ėmė kurti dar vieną. Jį ketina išleisti iškart po „Eurovizijos“ konkurso.
„Citi Zeni“ neslepia savo ekologiško gyvenimo būdo, apie tai yra ir jų „eurovizinė“ daina „Eat Your Salad“. Grupę sudaro vokalistas Jānis, saksofonu grojantis Dagnis, klavišiniais – Reinis, gitara grojantis Krišjānis, bosine gitara grojantis Robertsas ir būgnininkas Tomas.
Atlikėjas, pseudonimu Ochman, išgarsėjo laimėjęs TV projektą „Lenkijos balsas“.
Gimęs Masačusetse, JAV, Krystianas Ochmanas nuo paauglystės gyveno Lenkijoje; iš pradžių Katovicuose, kur studijavo Karolio Szymanovskio muzikos akademijoje, o dabar – Varšuvoje.
Po pergalės projekte „Lenkijos balsas“ dainininkas išleido debiutinį singlą „Światłocienie“. Daina akimirksniu tapo hitu – vien per pirmąją savaitę „Spotify“ ji sulaukė daugiau nei 300 tūkstančių perklausų. Vėliau pasirodė daugiau hitų, o 2021 m. lapkritį jis išleido debiutinį albumą.
Krystianas nėra vienintelis garsus atlikėjas šeimoje: jis tarptautiniu mastu žinomo lenkų tenoro Wiesławo Ochmano anūkas. Be jokios abejonės, įkvėptas senelio muzikinio meistriškumo, jis nuo pat vaikystės išmoko groti trimitu ir fortepijonu.
Monika Liu yra viena populiariausių ir geriausiai vertinamų šių dienų lietuviškos scenos atlikėjų.
Baigusi Klaipėdos universitetą, kur studijavo džiazą, Monika išvyko studijuoti į JAV, gyveno Londone, o vėliau grįžo į Vilnių.
Nuo debiuto 2015 m. Monika Liu išleido tris albumus ir dar daug singlų. Neseniai ji itin daug darbavosi televizijoje – buvo pakviesta dalyvauti dviejų Lietuvos talentų šou – „Lietuvos Balsas“ ir „Kaukės“ – komisijoje.
Anot atlikėjos, apie dalyvavimą „Eurovizijoje“ ji svarstė jau daug metų, o laikas jai pasirodė tinkamiausias dabar – jos daina „Sentimentai“ taps po ilgo laiko lietuviškai „Eurovizijoje“ suskambusia daina.
Emma Muscat vadinama viena sėkmingiausių pastarojo meto Maltos muzikos žvaigždžių, kurios muzika sklinda gerokai toliau, nei šalies sienos.
Muscat ne tik yra paklausi dainininkė, bet ir kuria muziką, rašo tekstus ir yra patyrusi pianistė.
Tai bus ne pirmas kartas, kai ji išbandys laimę Italijoje. 2018 metais ji dalyvavo populiaraus Italijos talentų šou „Amici di Maria De Filippi“ didžiajame finale.
Po pasirodymo laidoje Emma pasirašė sutartį su „Warner Music Italy“ ir buvo išleistas jos debiutinis albumas „Moments“. Jis buvo labai sėkmingas – pasiekė 3 geriausių Italijos albumų sąrašo vietą.
Po šios sėkmės E. Muscat dalyvavo koncertuose drauge su tokiomis garsenybėmis kaip Jason Derulo, Hailee Steinfeld, Sigala, Martin Garrix, Bebe Rexha ir Ava Max.
„Zdob şi Zdub“ yra grupė, kuri išgarsėjo tiek įspūdingais gyvais pasirodymais, tiek skambiomis melodijomis.
Grupė gyvuoja nuo 1994 metų. Nuo susikūrimo pradžios ji koncertavo koncertuose, gastrolėse ir pasirodymuose festivaliuose. Šalia to sugebėjo išleisti net 10 albumų.
Jų debiutas „Eurovizijoje“ taip pat buvo pirmasis Moldovos pasirodymas konkurse, kuriame „Zdob și Zdub“ su daina „Boonika Bate Toba“ užėmė 6 vietą. 2011 m. jie vėl sugrįžo su kūriniu „So Lucky“, dar kartą žengė į didįjį finalą ir Moldovai laimėjo 12-ą vietą.
Prie grupės Turine prisijungs Frații Advahov: du Moldovoje populiarūs muzikantai, kurie net turi savo folklorinį kolektyvą ir dažnai groja sausakimšuose koncertuose visoje šalyje.
„Zdob şi Zdub“ ir Frații Advahov planuoja kartu išleisti ir bendrą albumą. Tai greičiausiai jie padarys po pasirodymo šių metų „Eurovizijoje“ Turine.
Paslaptingieji savo veidus slepiantys „Subwoolfer“ teigia susibūrę prieš 4,5 milijardo metų savo gimtojoje planetoje... Mėnulyje.
Nuo tada Keithas ir Jimas sako užkariavę muzikos sceną visose kitose planetose, todėl jie tapo sėkmingiausia visų laikų popmuzikos grupe.
Legenda byloja, kad 1969 m. liepos 20 d., sekmadienį, jiems pasirodė ranašas, vardu Neilas, kuris netrukus buvo paskelbtas „vyru, turinčiu stipriausias rankas“. Jis pažadėjo grįžti, sakydamas, kad padės „Subwoolfer“ tapti didingiausia grupe planetoje!
Tiesa, Neilas niekada taip ir negrįžo. Tačiau veidus slepiantys grupės nariai rado DJ Astronaut. Ir dabar, apsiginklavę, kaip patys sako, geriausia kada nors egzistavusia daina „Give That Wolf a Banana“, jie atvyko į Žemę siekti savo muzikinio tikslo – pagrindinio „Eurovizijos“ trofėjaus.
S10 yra Stien den Hollander, olandų dainininkės, reperės ir dainų autorės, sceninis pseudonimas.
Būdama vos 21 metų atlikėja išgarsėjo kaip Nyderlandų alternatyvios popmuzikos scenos numylėtinė, užkariavusi kritikų simpatijas, suburusi ištikimų gerbėjų armiją ir triumfavusi prestižinėse apdovanojimų ceremonijose.
2016 m. S10 ėmėsi pati sukurti ir išleisti savo pirmąjį mini albumą „Antipsychotica“. Po to užklupo dar didesnė sėkmė – pasirašyta sutartis su įrašų kompanija.
Jos dainos muzikos platformoje perklausytos milijonus kartų, o bendradarbiavimai su įvairiais šalies menininkais sulaukė didžiulio pasisekimo. Tad kaip jai seksis „Eurovizijos“ scenoje?
Tik sulaukusi 19-kos metų MARO suprato, kad nori užsiimti muzika ir tai gali būti pagrindinis jos uždarbio šaltinis.
2017 m. baigusi Berklio muzikos koledžą dainininkė priėmė sunkų sprendimą persikelti į Los Andželą, o ne grįžti namo į Portugaliją.
Pirmaisiais metais Los Andžele atlikėja išleido šešis pačios parašytus ir prodiusuotus albumus. Per tą laiką jos „Instagram“ paskyroje dainininkę atrado „Grammy“ laureatas Jacobas Collieris, kuris pakvietė ją prisijungti prie savo grupės. MARO tapo jo įkurto kolektyvo vokaliste.
MARO jau yra pasirodžiusi toje pačioje scenoje su Jessie J ir šiuo metu gastroliuoja su Charlotte Cardin ture po Europą.
Alvanas yra multiinstrumentalistas, electro muzikos atlikėjas iš Prancūzijos Bretanės regiono, prie kurio prisijungė iš tos pačios vietos kilusi vokalinė grupė „Ahez“.
Būdamas atlikėjas, Alvanas mėgsta maišyti skirtingus žanrus savo muzikoje ir, nepaisant to, kad jo skambesys dažniausiai yra susijęs su elektronika, savo kompozicijose jis taip pat naudoja daug tradicinių giesmių, organinių elementų.
Kolektyvas „Ahez“ (jį sudaro trys narės – Marine, Sterenn ir Stereen) yra tradicinę muziką atliekanti vokalinė grupė, kuri siekia populiarinti savo regioninį paveldą per muziką, rašant ir dainuojant savo gimtąja, bretonų kalba. Savo dainose merginos pasakoja šiuolaikines istorijas, kurios remiasi senovės Bretanės mitais.
Alvan ir „Ahez“ leido suprasti, kad „Eurovizijos“ scenoje nori parodyti, jog tradicijos nėra kažkas įstrigusio praeityje; veikiau – tai, kas nuolat kinta ir vystosi toliau.
Dainininkas ir dainų autorius WRS pasižymi kur kas daugiau talentų, nei tik muzikos kūrimas. Jis savo karjerą pradėjo kaip šokėjas, koncertavęs scenoje su Rumunijos popmuzikos ikonomis, tokiomis kaip Inna, ir buvo pasamdytas kaip šokėjas TV projektuose „Rumunijos talentai“ ir „Rumunijos balsas“.
2015 m. jis trumpam prisijungė prie vaikinų grupės SHOT, o vėliau persikėlė į Londoną patobulinti savo, kaip dainų autoriaus, amato.
Iš viso ši Rumunijos žvaigždė išleido 10 singlų, 3 dainas su kitais atlikėjas ir šiuo metu dirba prie būsimo debiutinio albumo „Mandala“.
Kiek viešai žinoma, „Circus Mircus“ susikūrė Tbilisyje, Sakartvele, 2020 m. pabaigoje. Grupę sudaro 3 iš vietinės cirko akademijos pašalinti atlikėjai.
„Eurovizijos“ organizatoriams perduotame rašte grupė paaiškino: „Mes nebuvome pakankamai geri, turbūt patys blogiausi ten, todėl ir susidraugavome“.
Unikaliu vadinamas kolektyvas dainas atlieka pasitelkdami daugybę muzikos žanrų, įmantriai atspindinčių kiekvieno grupės nario vidinį pasaulį bei gyvenimo patirtį. Jų filosofijos kertinis akmuo yra visiškas muzikinių rėmų nepaisymas.
Nuo grupės įkūrimo 2020 m., grupė išleido 11 dainų.
Achille Lauro yra dainininkas, dainų autorius ir reperis iš Veronos, Italijos, tačiau šių metų „Eurovizijoje“ atstovaus San Marinui
Negana to, šiais metais jis švęs 10-ąsias savo pirmojo kūrinio išleidimo metines. Nuo to laiko jis išleido 6 studijinius albumus, du kartus pakilo į Italijos albumų topų viršūnę.
Tačiau Achille skiria savo laiką ne tik muzikai. Šalia dainavimo jis domisi vaidyba, režisūra ir net yra apdovanojimų pelnęs filmų prodiuseris. Taip pat jis veda TV laidas, rengia meno parodas, parašė 3 knygas ir yra įrašų kompanijos kūrybos vadovas.
Į „Euroviziją“ jis vyksta laimėjęs dainų konkursą „Una Voce per San Marino“, o prieš tai 2019, 2020 ir 2022 m. dalyvavo trijuose prestižinio Sanremo festivaliuose gimtojoje Italijoje.
Konstrakta yra menininkė iš Serbijos, kurios tikrasis vardas – Ana Đurić. Ankstyvosiose karjeros stadijose dainininkė vokalinius įgūdžius tobulino grupėje „Zemlja Gruva“; jiems teko garbė būti toje pačioje scenoje su Amy Winehouse paskutiniame jos koncerte Belgrade 2011 metais.
Kaip solo atlikėja Konstrakta domisi šiuolaikiniais socialiniais ir emociniais reiškiniais. Jos „eurovizinę“ dainą „In Corpore Sano“ kai kas interpretavo kaip Serbijos sveikatos priežiūros sistemos kritiką ir satyrą apie nepasiekiamus grožio standartus.
Ana pati kuria savo vaizdo klipus, o be kūrybos jos gyvenime didelę dalį užima verslas ir architektūra.
LPS, kurių pavadinimas šifruojamas kaip „Last Pizza Slice“, yra paauglių popmuzikos grupė, kurią sudaro Filipas (vokalas), Gašperas (būgnai), Markas (elektrinė gitara), Zala (bosinė gitara, tenoras, saksofonas) ir Žiga (klavišiniai).
Grupė susikūrė 2018 metais, kai susipažino savo mokyklos muzikos kabinete. Nepaisant gana trumpo gyvavimo, LPS jau spėjo surengti įspūdingą skaičių koncertų, pasirodyti festivaliuose visoje Slovėnijoje.
Kai kas gali manyti, kad jų „eurovizinio“ kūrinio pavadinimas „Disko“ reiškia nerūpestingą pasakojimą apie šokius, tačiau dainos žodžiai pasakoja liūdną (ir tikrą) istoriją apie grupės vokalistą Filipą, kurį jo mergina metė būtent vienos iš diskotekų metu.
Jau beveik 30 metų „The Rasmus“ yra viena sėkmingiausių Suomijos grupių, išgarsėjusi ir gerokai už šalies ribų.
Didžiausias jų hitas „In the Shadows“ neseniai „Spotify“ perkopė 100 milijonų perklausų ribą, nors buvo išleistas daug metų anksčiau, nei buvo išrasta ši muzikos transliacijų platforma.
Minėtasis megahitas išlieka grupės vizitine kortele, bet nuo to laiko „The Rasmus“ išleido dar kelis platininius albumus, laimėjo daugybę muzikos industrijos apdovanojimų ir koncertavo visame pasaulyje.
Dalyvavimą „Eurovizijoje“ traktuoja kaip antrąją savo populiarumo bangą. Jie priėmė naują gitaristę Emppu, kuri savo karjerą pradėjo 90-ųjų pabaigoje suomių merginų grupėje „Tiktak“. Muzikantė prisijungė prie „The Rasmus“ senbūvių Lauri (grupės lyderis, dainininkas ir dainų autorius), Eero (bosinė gitara) ir Aki (gitara).
„Kalush Orchestra“ – tai ukrainiečių hiphopo grupė, derinanti etninius motyvus su šiuolaikiniais garsais, naudojant skirtingus liaudies instrumentus.
Grupė buvo pavadinta Ukrainos miesto Kalušo vardu. Įsikūręs Karpatų kalnų papėdėje, mietas tapo savotišku grupės talismanu, skatinančiu į muziką įtraukti įvairius liaudies elementus ir autentišką ukrainietišką muziką. Be to, Kalušas yra grupės nario Oleho Psiuko gimtasis miestas.
Jų pasirodymas „Eurovizijoje“ su daina „Stefania“ yra duoklė Oleho motinai, kurią ji pirmą kartą išgirdo tik pamačiusi grupę konkuruojančią Ukrainos „Eurovizijos“ atrankos šou „Vidbir“.
Vienas iš grupės narių jau turi „eurovizinės“ patirties: Ihoras pernai vyko į Roterdamą varžytis scenoje su kita savo grupe „Go_A“.
Vokiečių kilmės amerikiečių dainininkas ir reperis Malikas Harrisas dainas pritardamas gitara kuria jau daugiau nei dešimtmetį.
Jaunas vyras kilęs iš labai muzikalios šeimos: jo senelis buvo operos dainininkas, močiutė – pianistė, o tėvas groja keliais instrumentais ir moko kitus groti violončele.
Jaunos žvaigždės singlai „Say The Name“ (2018) ir „Welcome to the Rumble“ (2019) tapo ryškiais hitais Vokietijos TV ir radijo stotyse, paskatinę reperį 2019 m. gegužės mėnesį surengti savo solinį turą.
Atlikėjas dar labiau išgarsėjo, kai buvo pakviestas „apšildyti“ tokias muzikos žvaigždes kaip Jamesas Bluntas, Alex Clare, Jeremy Loops, Tomas Odellas ir LP.
Tai, kas prasidėjo kaip vienkartinis projektas Lidso muzikos koledže 2006 metais virto nuolatinėmis kūrybinėmis Dominikos, Benjamino ir Casperio pastangomis ir grupe, pavadinimu „We Are Domi“.
Pasibaigus studijoms, visi trys persikėlė į Prahą, kur bendrystė muzikoje tapo dar glaudesnė – taip gimė ši grupė, kovosianti dėl pergalės didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. Grupės muziką trumpai būtų galima pavadinti alternatyvia elektronine popmuzika su indie elementais. Šiai dienai atlikėjai yra išleidę šešis singlus, visi jie iliustruoja „We Are Domi“ pasirinktą muzikos kryptį. Po „Eurovizijos“ grupė ketina leistis į gastroles po Europą.
Andrea popmuzikos pasaulyje yra laikoma naujoke, tačiau perspektyvos – džiuginančios. Atlikėja anksčiau gyveno Niujorke, kur itin domėjosi gospel, soul ir R&B muzikos stiliais.
Kai jos šeima grįžo į Šiaurės Makedoniją, ji įstojo į Skopjė Muzikos menų fakultetą, kur tobulino savo dainų kūrimo įgūdžius, mokėsi groti gitara bei fortepijonu.
Nuo 2020 m. pabaigos Andrea užsidarė įrašų studijoje, kur per 6 mėnesius įrašė ir išleido daugiau nei pusšimtį singlų, o „Circles“ yra naujausia ir kol kas populiariausia atlikėjos daina.
Šių metų Švedijos atstovė „Eurovizijoje“ – dainininkė bei dainų autorė Cornelia Jacobs, nugalėjusi vietos konkurse „Melodifestivalen“.
Savo karjerą ji pradėjo kaip „RedOne“ prodiusuojamos merginų grupės „Love Generation“ narė. Deja, grupė įrašė tik tris singlus ir išsiskyrė.
Tuomet Cornelia 2018 metais pradėjo solinę karjerą – leido singlus ir koncertavo kaip solo atlikėja, vėliau išleido ir savo pirmąjį albumą.
Muzika yra C. Jacobs kraujyje – tėtis Švedijoje išgarsėjo kaip roko muzikos žvaigždė, o jos močiutė – kaip daug pasiekusi kompozitorė.
Marius yra talentingas muzikantas iš Apenzelio Šveicarijoje.
2016 m. M. Bear atsisakė plano tapti statybinių mašinų mechaniku, kad galėtų keliauti po Vokietiją ir Šveicariją kaip gatvės muzikantas. Viename festivalyje jis susipažino su žinomu prodiuseriu, kuris pakvietė jį į Niujorką, ir greitai tapo Šveicarijos muzikos scenos dalimi.
2017 m. jis persikėlė į Jungtinę Karalystę, kur studijavo muzikos prodiusavimą prestižiniame BIMM institute Londone.
Būtent ši savęs atradimo kelionė galiausiai paskatino jo pirmojo albumo „Not Loud Enough“ išleidimą. Albumas sulaukė sėkmės ir pakilo į Šveicarijos albumų topų dvidešimtuką.