aA
Trečiadienio vakarą LRT Didžiojoje studijoje nuskambėjo jau antrasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos filmavimas, kurį žiūrovai išvys šį šeštadienį ir galės balsuoti už savo favoritus. Dėl galimybės patekti į kitą etapą kaunasi 13 dalyvių, kurie šventai tiki, kad yra verti atstovauti Lietuvai šių metų „Eurovizijoje“, kuri vyks Izraelyje.
"Eurovizijos" atranka
© DELFI

Kaip jau tapo įprasta, atrankose savo jėgas išbando ne tik vardą muzikos versle turintys atlikėjai, bet ir scenos naujokai. Jų pasirodymus šįkart vertino muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys bei dainininkės Rasa Bubulytė ir Giedrė Kilčiauskienė.

Nacionalines „Eurovizijos“ atrankas šiemet patikėta vesti puikiai televizijoje žinomiems veidams – Gabrielei Martirosianaitei ir Giedriui Masalskiui.

„Tiramisu“ – „The smell of your eyes“

Pirmieji į sceną lipo išskirtinės išvaizdos grupė, išsiskyrusi savo paslaptingu įvaizdžiu ir mistišku pasirodymu.

„Turiu prisipažinti, kad, pamačiusi kaukėtą jūsų narį, išsigandau“, – po pasirodymo išsidavė vedėja Gabrielė ir žodį perdavė komisijos nariams.

„Na, manau, kad kaukėtasis narys nėra baisus, o veikiau juokingas“, – šyptelėjo Giedrė ir tęsė.

„Toks balsas man nėra priimtinas. Kai kurios natos labai ekspresyvios, gaila, kad galiu kalbėti tik apie natas, nes, deja tik tiek supratau“, – rėžė vokalistė.

Savo kolegei antrino ir dainininkė Rasa. „Šįkart aš pilnai sutikčiau su Giedre. Pasižymėjau, kad turite daug vokalinės jėgos ir man pasirodė, kad tikrai tikite savo daina, tik nežinau, ar tuo patikės ir žiūrovai“, – teigė ji.

Komisijos vertinimus apibendrino muzikos apžvalgininkas Ramūnas. „Pirmiausia – geras grupės pavadinimas, nes jis būtų atpažįstamas visame pasaulyje. Deja, tik tiek man ir patiko jūsų pasirodyme“, – sakė jis.

Giedrius Nakas – „Klaidos“

Antrasis į sceną lipo žinomos grupės narys, kuriam savo balsais pritarė dvi merginos.

„Man, kaip ir daugeliui, buvo didelė staigmena, kad Giedrius čia pasirodo kaip solo atlikėjas, nes mes geriau jį žinome kaip „Saulės kliošo“ narį. Žinau, kad atrankoje pasirodo ir jūsų grupė, tad bus įdomu, jeigu į kitą etapą pateksite ir jūs, ir „Saulės kliošas“, – šyptelėjo Ramūnas ir tęsė.

„Ko gero, neužgausiu jūsų, pasakydamas, kad nesate pats stipriausias vokalistas pasaulyje. Kita vertus, „Eurovizijoje“ tokios dainos kartais irgi iššauna“, – dalyvį drąsino jis.

Justina Žukauskaitė – „Hit me harder“

Trečioji „Eurovizijos“ atrankos sceną išbandė Justina, kuri žiūrovams gali būti atpažįstama iš populiarių muzikinių projektų. Tiesa, lyrinis merginos pasirodymas, anot komisijos, nublanko prieš kūrinio pavadinimą, kuris sukėlė dviprasmiškus jausmus.

„Nesu didelėje euforijoje, kai moteris dainuoja „Mušk mane stipriau“. Turiu abejonių, kaip tai būtų interpretuojama „Eurovizijoje“. Nepaisant to, Justina, man patinka jūsų balso tembras, jis gana specifinis, gana mielas. Kalbant apie kūrinį, jums šalia scenoje kažko reiktų, nes yra vietų, kuriose jūs neturite, ką veikti“, – pastebėjo Ramūnas.

Pasirodo, kaip tikino dalyvė, jos daina turėjo socialinę žinutę. „Ačiū Dievui nei man, nei mano šeimai neteko susidurti su smurtu. Tačiau yra moterų, kurioms teko. Savo daina norėjau pasakyti, kad galima rėkti: „Mušk mane!“, o aš vis tiek visa tai atkentėsiu ir stovėsiu“, – pasakojo atrankos dalyvė.

„Užjaučiu tas moteris, tačiau nepritarčiau, šiai išsakytai frazei. Nepaisant to, jūsų žinutę supratau. Kiekvienas atlikėjas gali dainuoti taip, kaip jam patinka“, – sakė muzikos apžvalgininkas.

„Jūsų balsas skamba puikiai, turite gražų balso tembrą. Tikrai sveikinu jus su jūsų pasirodymu“, – drąsino Rasa.

Lukas Bartaška – „River of hope“

Netrukus po to į sceną žengė Franku Sinatra besižavintis dalyvis. „Nepretenduoju būti kritikas, bet tavo balsas nelietuviškas ir man tai labai patinka“, – gyrė atrankos vedėjas Giedrius.

„Lukai, buvai pristatytas tarsi senamadiškas muzikoje. Žinok, ne, tu turi tiesiog gerą skonį“, – taip pat teigiamų komentarų negailėjo Giedrė.

„Man labai patinka jūsų balsas ir linkiu jums sėkmės“, – sakė Rasa.

„Kalbant apie dainą, pastaruoju metu į madą yra grįžęs paprastumas. O šioje dainoje būtent ir matau daug tokio grožio“, – džiaugėsi Ramūnas.

Paola Hart – „I'll Be Alright“

Aukštomis natomis nustebinusi dalyvė sulaukė ne tik liaupsių, bet ir lašelio kritikos.

„Aš šiek tiek esu užsisvajojusi. Pamaniau, kad tai balsas, skirtas šiam laikmečiui, tada pradėjau mąstyti, kad jūs negailite savęs. Nepaisant to, mane apėmė dviprasmiški jausmai“, – svarstė Giedrė.

„Daina visai nieko. Jūsų pasirodymas yra per vidurį, atrodo, kad jūsų sceninis vaizdas nėra išbaigtas. Jūs parodote keletą judesių, o paskui stovite. Su balsu – man viskas gražu. Tačiau pusę laiko aš save pagavau žiūrint, kaip jūs tempiat tą aukštą natą ir susidarė įspūdis, kad jūs vargstat, o to džiaugsmo lyg ir nebelieka scenoje“, – sakė Ramūnas.

Valdas Lacko – „Dare“

Ne vienerius metus šio konkurso atrankose pasirodantis dalyvis buvo atpažintas ir komisijos narių tarpe.

„Valdą pažįstu jau kelerius metus, todėl manau, kad jis neįsižeis, kai tai pasakysiu. Pirmą kartą jis dainavo su kostiumu ir traukė tikrą šlagerį, už jo važinėjo traktorius, o visa Lietuvą jį įsimylėjo. Valdas nusprendė, kad jam dabar reikia į sceną eiti su popmuzikos kūriniais, tačiau kai jis bando būti šiuolaikiškas, man atrodo, kad tai nenatūralu ir neorganiška. Netikiu, kad šis kūrinys jums tinka“, – kalbėjo Ramūnas.

Kolegai antrino ir Giedrė: „Linkiu sėkmės atrasti save vėl iš naujo. Įsimintinesnis man buvo taip pat tavo pirmas bandymas“, – šyptelėjo ji.

Emilija Gogolytė – „Riddle“

Ši dalyvė buvo viena iš nedaugelio, kurių vardas nei klausytojams, nei komisijai nebuvo žinomas. Nepaisant to, atlikėjos debiutas įvertintas teigiamai.

„Kiek tau metų? Devyniolika? Man pasirodei kur kas jaunesnė. Kaip pradžiai, manau, kat tai yra stipru. Ar tai stipru „Eurovizijai“? Man norėjosi daugiau stiprybės scenoje, tad palinkėsiu tau sėkmės“, – sakė Giedrė.

„Man patiko. Jūs man esate mįslė, kaip ir jūsų dainos pavadinimas. Bet nieko negaliu pasakyti neigiamo apie jūsų pasirodymą“, – šypsojosi Rasa.

„Jūs esate vienintelė, apie kurią neteko girdėti nieko. Mano nuostabai, man daina labai patiko. Noriu pridurti tik tiek, kad jūsų pasirodymas dar šiek tiek žalias, jūsų kūrinys tikrai turi potencialo, tik jam reiktų kažko pridėti. Man padarė įspūdį jūsų laisva, valiūkiška laikysena scenoje, jus myli kameros. Man šį vakarą esate atradimas“, – komplimentus žarstė Ramūnas.

Edgaras Lubys – „To the sky“

Scenos senbuvis Edgaras, komisijos nuomone, kūrybine prasme grįžo prie savo šaknų.

„Edgarai, jūsų daina mane nunešė į kokius 1993 metus, kuomet vykdavo diskotekos po atviru dangumi. Visa tai man priminė tą nuotaiką, manau, kad turėtumėte pereiti į kitą etapą“, – žavėjosi Rasa.

„Galite kalbėti, ką norite apie šią dainą, tačiau ji turi lengviausiai įsimenamą priedainį. Jį išgirdau grimerinėje ir netrukus pradėjau niūniuoti. Man smagu, kad Edgaras grįžo prie savo šaknų. Man labai patiko šis kūrinys“, – kolegei antrino Ramūnas.

Donata Virbilaitė – „Doing The Loop“

Į sceną lipo ir gana žinoma dainininkė Donata Virbilaitė, kuri ilgą laiką gyveno ir kūrė Anglijoje. Atrankoje atlikėja pasirodė šlubuodama, mat patyrė skaudžią kojos traumą – pasitempė raiščius.

„Aš manau, kad visa tai yra gana populiaru. Jūs skleidžiate gerą energiją, į tokią muziką norisi linguoti, ji nėra senamadiška. Tiesa, jeigu tai reiktų tobulinti, gal reiktų daugiau judesio, gal vertėtų ir kitas merginas margiau aprengti. Nepaisant to, man buvo linksma“, – šyptelėjo Ramūnas.

„Sutinku, kad buvo linksma, nežinau, ar tai mano muzika, bet „Eurovizijai“ toks kūrinys puikiai tinka. Energijos iš jūsų neatimsi, netrukdė net ta koja. Matosi, kad tikėjote savo daina“, – pabrėžė Rasa.

Gražvydas Sidiniauskas – „Another Movie“

Ne pirmą kartą atrankos scenoje matomas Gražvydas prisipažino jautęs didžiulį jaudulį.

„Ar tokia daina yra išskirtinė tiek, kad galvotum, jog ji gali vykti į „Euroviziją“, nesu tikras. Nesuprantu, kodėl Gražvydas dreba, nes man to nesimatė ir nesijautė. Man atrodė viskas įprasta, jis padarė tai, ką ir kaip reikia. Nors daina man atrodė kaip tūkstantis kitų, tad nežinau, ar tai „ta“ daina“, – dvejojo Ramūnas.

Kolegai antrino ir Giedrė. „Klausiausi ir galvojau, ką tau pasakyti. Manau, kad turėtum pereiti į kitą etapą, tačiau yra ką tobulinti. Manau, kad esi gana geras vokalistas, todėl pasiklausyk pats, ką galima būtų išgauti, siekiant šiurpo. Šiurpas ateina ne nuo technikos, o nuo širdies, energetikos, o ją tikiu, kad tu turi“, – drąsino dalyvį ji.

Justina Budaitė – „Strength of a woman“

Stipriausiu šio vakaro pasirodymu pavadintas Justinos kūrinys jai suteikė pasitikėjimo keliauti toliau.

„Kaip man gera būna, kai matau adekvatumą, situacijos suvokimą, kuomet žinai, kaip turi atrodyti, ką kalbėti. Tu esi savo vietoje, esi muzikoje. Puiku, sėkmės tau“, – džiaugėsi Giedrė.

„Jūs esate nuostabi. Viskas buvo puiku, žavu. Turite energiją, labai stiprų balsą, net nėra ką kalbėti, jūs tikrai eisite tolyn“, – kalbėjo Rasa.

„Kalbant apie dainą, man patiko jos žinutė, ji lengvai feministinė. Ji lengviausiai skambanti iš visų šiandien buvusių kūrinių. Jeigu turite galimybę, pasikvieskite kažką į sceną, nes nežinau, ar tikrai pilnai išlaikote žiūrovo dėmesį. Nepaisant to, kol kas tai yra geriausias vakaro pasirodymas“, – tikino Ramūnas.

Banzzzai – „I Don't Care“

Paulius Šinkūnas, kuris atrankose dalyvauja ne tik kaip šis personažas, bet ir kitame numeryje su kolega, sulaukė daugiau kritikos, nei liaupsių.

„Pauliui tikrai pavydžiu, nes ji tikrai akivaizdžiai turi daug laisvo laiko. Tuo galima žavėtis ir dėl to galima paploti. Mano akimis, kitas jūsų pasirodymas su kolega yra stipresnis. Šis nėra blogas, tačiau visa tai man primena į „Gangnam style“, – vertino Ramūnas.

„Šoki labai puikiai ir pats tai žinai. Ši dalis buvo gera, bet maniau, kad esi gilesnis žmogus. Kita vertus, jei tau taip norėjosi, vadinasi, taip ir turėjo būti. Nežinau, ar galėtum atstovauti Lietuvai“, – svarstė Giedrė.

„Original copy“ – „Power of Sounds“

Paskutinieji į atrankos sceną lipo muzikiniuose projektuose išgarsėjusi grupė.

„Labai nuogąstavau, kad paskutinė daina nuskambės minorine nata, bet jūs pakeitėte mano mintis. Buvote linksmi, energingi, jūs derate tarpusavyje. Daina man labai patiko“, – sakė Rasa.

„Matyt, turiu viską sugadinti. Jie moka dainuoti, tačiau, manau, kad tai yra tas atvejis, kai atlikėjai yra stipresni, nei daina. Jūsų tekstas gerai apgalvotas, apie muzikos galią, tik buvo viena vieta, kur turėjo ploti publika, tačiau plojo vos vienas kitas žmogus, matyt, nepavyko užkabinti publikos. Man atrodo, kad jums reikia tiesiog geresnės dainos“, – sakė Ramūnas.

Komisijos verdiktas

Tryliktą ir dvyliktą vietas dalijosi grupė „Tiramisu“ ir atlikėjas Banzzzai.

Vienuoliktoje vietoje liko Valdas Lacko. Dešimta vieta atiteko Donatai Virbilaitei su merginomis. Devintojoje vietoje įsitaisė Justina Žukauskaitė. Aštunta vieta atiteko grupei „Original copy“. Septinta vieta – Giedriui Nakui. Šešta vieta – Gražvydui. Penkta vieta – Emilijai.

Ketvirta ir trečia vietos atiteko Lukui Bartaškai bei Paolai Hart. Antra vieta atiteko Edgarui Lubiui, o pirmoji vieta, vienbalsiai komisijos nuomone, skirta atlikėjai Justinai Budaitei.

Žiūrovų balsai ir bendra taškų lentelė, paaiškėsiantys šeštadienį, nulems, kurie dalyviai pateks į kitą etapą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Eurovizijos“ atrankų organizatoriai sulaukė kritikos: jau aišku, kas taps nugalėtoju? (319)

Nors „ Eurovizija “ nacionalinės atrankos jau artėjantį šeštadienį pasieks finišo...

Belaukiant finalo - didysis „Eurovizijos“ balsavimas: kas, jūsų manymu, verčiausias atstovauti Lietuvai Izraelyje? (328)

Jau šį šeštadienį laukia ypatinga šventė : pagaliau paaiškės, kas atstovaus Lietuvai "...

Įvertinkite: Latvija ir Estija jau išsirinko savo atstovus „Eurovizijoje“ (42)

Nacionalinėje „ Eurovizijos “ atrankoje liko paskutinė stotelė – finalas, kurio metu...

Antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje džiaugėsi tik 4 dalyviai: paaiškėjo visi finalistai rezultatai sutapo su DELFI skaitytojų nuomone (1060)

Vasario 16-osios vakarą suskambo antrasis nacionalinės „ Eurovizijos “ pusfinalis. Ši...

Prieš antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį užkulisiuose tvyro įtampa ir jaudulys (12)

Jau vasario 23 dieną Lietuva žinos savo atstovą šių metų „ Eurovizijoje “, kuri vyks Tel...

Top naujienos

Matijošaitis: aš dar jaunas, man tik 62-eji, spėsiu kandidatuoti į prezidentus kitą kartą (213)

Praėjusią savaitę laikęs intrigą dėl prezidento rinkimų Kauno meras pirmadienį paskelbė savo...

Po daugiau nei mėnesio tūkstančių emigrantų laukia lemtingas sprendimas: tai gali visiškai pakeisti Lietuvos veidą (182)

Didžiojoje Britanijoje gyvenantys lietuviai jau dabar jaučia nerimo nuotaikas ir skuba į konsulatus...

Prekybos tinkluose – pirmosios lietuviškos daržovės: kaina ūkyje ir parduotuvėje skiriasi dvigubai (94)

Iki kalendorinio pavasario likus porai savaičių Lietuvos šiltnamiai jau ima pirmąjį derlių,...

Nausėda: sumažinus Seimo narių skaičių, pensijas būtų galima padidinti po 10 centų (330)

LRT „Dienos tema“ tęsia pretendentų į Lietuvos prezidentus prisistatymą. Pirmadienį studijoje...

Sergančiam „Žalgiriui“ skubiai reikia vaistų: ar įmanoma dar šį sezoną užbaigti kitaip? (216)

Ilgametis Lietuvos krepšinio karalius Kauno „Žalgiris“ neteko vienos regalijos – sekmadienį...

Superturtingiems rusams – Kinijos jaunuolių atkirtis (43)

Ši tendencija užgimė Rusijoje ir ypač išpopuliarėjo tarp turtingų tėvų atžalų instagrame....

„Saldžiai“ išsimiegojęs Adomaitis kibo į darbus su rinktine (6)

Prabėgus mažiau nei parai po įspūdingo Karaliaus Mindaugo taurės finalo ir Vilniaus „Ryto“...

Psichologė: kodėl žodžiai „aš tave myliu“ kartais labiau skaudina nei džiugina (3)

Žiauriausias melas, kurį galima pasakyti kitam žmogui – prisipažinti meilėje, kai jos...

Žmona palūžusi: vyro priklausomybė nuo pornografijos išskyrė šeimą (14)

Jaučiuosi visiškai palūžusi, mūsų šeima baigia suirti. Suprantu, kad proceso jau...

Išskirtiniame interviu – visai kitoks Merūnas: prasitarė apie pačią intymiausią patirtį ir rėžė atvirai (36)

Realybės šou „Aš – laidos vedėjas“ dalyvių kova dėl geriausio laidų vedėjo vardo...