aA
Gyvenimas bei karjera užsienyje daugelį metų vilioja jaunus, išsilavinusius lietuvius. Spaudoje skaitydami sėkmės istorijas įsivaizduojama, kad išvykusiems pasiseka, nes retas prabyla, kai nutinka priešingai. Šį antradienio vakarą 20 val. LNK laidoje „Bus visko“ sėkmingas vestuvių organizatorius bei vedėjas Giedrius Leonavičius pasidalins prieš keturiolika metų nutikusia istorija, kai baigęs mokslus išvyko į Olandiją užsidirbti savarankiško gyvenimo pradžiai ir atsidūręs gatvėje gyveno landynėse, po to stotyje, prašė išmaldos ir net buvo apkaltintas žmogžudyste.
Giedrius Leonavičius
Giedrius Leonavičius
© LNK

Viskas prasidėjo nuo to, kai vyras patikėjo grupiokės pažadais apie neva esantį darbą Amsterdame, laikraščių spaustuvėje. Moteris žadėjo gyvenamąją vietą su lietuviais ir gerą atlyginimą, tačiau vos atvykęs, suprato, kad buvo apgautas ir atsidūrė landynėje, rašoma pranešime spaudai.

„Ji mane pasitiko oro uoste ir pirma stotelė buvo vieta, kurioje ji nusipirko Olandijoje legaliai parduodamą marihuanos suktinę. Ją surūkė ir informavo, kad nėra nei darbo, nei pastogės”, – pasakos vestuvių organizatorius.

Kaip tikras lietuvis Giedrius į užsienį neišvyko tuščiomis, su savimi atsivežė dešrų ir maisto skardinėse, tačiau net nenutuokė, kad visą savaitę teks jomis maitintis. Pagal susitarimą už surastą darbą bei namus grupiokė turėjo pasilikti vieną vyro uždirbtą atlyginimą, todėl likimo valiai jo nepaliko. Pirmą naktį jie apsigyveno landynėje.

„Tai buvo nuskendęs laivas, denis pasviręs kampu. Sausio mėnuo, šalta. Prie įėjimo konteineriuose degė laužai. Jei ateidamas atnešdavai malkų, visi pasitikdavo plojimais”, – laidoje „Bus visko“ pasakos Giedrius.

Landynėje visi vartojo narkotikus, Giedrius nesijautė saugiai, todėl nusprendė nakvoti nedideliame grupiokės automobilyje. Antrąją naktį vyrui buvo pasiūlyta apsigyventi pas „skvoterius”– žmones, kurie užgrobia svetimus būstus ir laikinai juose gyvena.

„Ten galiojo labai griežtos taisyklės. Prieš įeinant turi kelias minutes pastovėti, dairytis, ar tavęs niekas nemato. Durys užkaltos, yra sutartinis beldimas, tam, kad tave įleistų. Užėjus duris papildomai užremia sunkiu metaliniu vamzdžiu, o miegoti turi su visais savo daiktais. Jei atvyktų policija, turi per kelias sekundes pasišalinti iš trečio aukšto nusileisdamas lietvamzdžiu”, – pasakos vyras.

Po trijų savaičių, kai baigėsi atsivežtas maistas ir pinigai, Giedrius pats bandė ieškoti darbo vaikščiodamas po kavines. Apsilankė net darbo biržoje, tačiau nemokėjo olandų kalbos ir niekas darbo nepasiūlė. Tikėdamasis gauti vienkartinių darbelių dalinti skrajutes, slankiojo raudonųjų žibintų kvartalo gatvelėmis. Vyras net neįtarė, kad ten paklius į situaciją, kurios nesapnavo net baisiausiam savo sapne.

„Sustojau prie vieno lango. Jame stovinti prostitutę kvietė užeiti į vidų. Prie manęs priėjo vyras, klausia, graži? Sakau, graži... Klausia, eisi? Sakau, ne. Jis užėjo, o aš nuėjau savo keliais”, – laidoje „Bus visko“ pasakos Giedrius.

Kitą dieną einantį gatve Giedriu sulaikė policija. Vyrui nieko nebuvo paaiškinta. Jis buvo išvežtas į tardymo izoliatorių. Pasirodo, kai sutiktas vyras užėjo pas prostitutę, ją nužudė uždusindamas pagalve, o Giedrius pagal gatvėje filmavusias kameras buvo užfiksuotas kaip paskutinis su nusikaltėliu bendravęs žmogus.

„Pradžioje manęs maloniai klausinėjo moteris pareigūnė. Tada atėjo civiliais persirengę vyrai. Mane išrengė iki apatinių, nieko nepaaiškinę paliko keturias valandas šalti, tada atėję mušė, reikalavo pasakyti ką žinau, bet aš nieko nežinojau”, –skaudžia patirtimi dalinsis Giedrius.

Vidurnaktį vyrą paleido. Apsilankęs įvykio vietoje Giedrius palūžo, apsiverkė. Galvojo, ką galėjo padaryti, kad išgelbėtų nužudytą moterį. Prie jo priėjo kita prostitutė, prisistačiusi Dianos vardu. Moteris informavo, kad nužudytosios draugai bei suteneriai ieško vyro su lagaminu, kuri suėmė policija, galvodami, kad jis yra įvykio bendrininkas. Suvokęs, kad nusikaltėliai nebus tokie supratingi kaip pareigūnai, Giedrius nusprendė pasislėpti.

Apsigyvenęs baržoje ant vandens, po kelių dienų Giedrius buvo atvestas pas narkotikų prekeivius, kur jam buvo pasiūlyta prekiauti kokainu bei marihuana.

„Kai vienoje rankoje laikiau kelis kilogramus kokaino, kitoje – maišą marihuanos, buvau nemiegojęs ir nesiprausęs daugiau nei mėnesį, supratau, kad man gana, laikas namo. Tačiau neturėjau pinigų ne tik bilietui į Lietuvą, bet net ir galimybei susisiekti su šeima”, – pasakos Giedrius.

Apie tai, kaip puikų gyvenimą Lietuvoje palikęs vyras su neseniai įgytu aukštuoju išsilavinimu gyveno stotyje, o galiausiai ėmė prašyti išmaldos, apie alinantį alkį ir prostitutę, kuri ėmėsi Giedrių globoti, – jau šį antradienio vakarą, 20 val., laidoje „Bus visko“ per LNK.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
4.2000

Atrankos į „Euroviziją“ pusfinalyje – dar 6 dalyviai: išaiškėjo ryškiausias lyderis (39)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje parodyta jau trečioji ir paskutinė pirmojo „Pabandom iš...

Stano – apie metą, kai išgirdo širdį veriančią diagnozę: žmona sužinojo tik po 3 dienų (8)

Tuomet, kai viskas einasi kaip per sviestą, kai ateitis atrodo šviesi, o galimybių – begalė,...

„Eurovizijos“ žinovas įvardijo šių metų nacionalinės atrankos favoritus: pastebėjo vieną neįprastą tendenciją (13)

„Eurovizijos“ atrankos įgauna pagreitį – šį šeštadienį LRT eteryje bus parodyta jau...

Austėja Lukaitė – apie sužadėtuves su mylimuoju stilistu Pauliumi Stumbra: nuėjome į paplūdimį, kur galima degintis nuogiems (3)

„Pauliaus meilės kalba yra mažos dovanos ir rūpestis. Jis labai manimi rūpinasi ir mėgsta...

Dėl skiepų – skyrybų grėsmė garsios papuošalų kūrėjos Elvyros Monginienės šeimoje

Nesutarimai dėl skiepų kursto visuomenės karus ir netgi griauna šeimas. Garsi papuošalų kūrėja...

Top naujienos

D+Naomi Kresge, Tim Loh, Fergal O'Brien, DELFI

Ekspertai: omikron – dar ne pabaiga, galimas ir juodasis scenarijus (3)

Dvejus metus sėjęs užkratą ir mirtis, COVID-19 ir vėl keičiasi. Omikron atmaina plinta...

Lietuvos aviacijoje pažėrė naujienų: kelionės brangs, bet žada daug naujų krypčių (7)

Praėję metai visai aviacijos industrijai buvo itin permainingi metai. Vasarą Lietuvoje sparčiai...

Pedofilui mirtiną egzekuciją surengęs žudikas: tai buvo jaunystės klaida (96)

„Tai buvo jaunystės klaida, už kurią jau pakankamai sumokėjau“, – įsitikinęs dėl tyčinio...

D+Vaidas Mikaitis

Uždariausios valstybės diktatorius įsigeidė sunaikinti vienintelį patrauklų šalies objektą: ar jam pavyks užverti pragaro prieangį?

Turbūt pastebėjote, jog paskutiniai du mano pasakojimai buvo apie buvusias sovietines centrinės...

Orai: aprimus vėjui naktimis pašals smarkiau

Sekmadienį šalyje jau sustiprės aukšto atmosferos slėgio laukas. Nors debesų vis dar bus...

Kaunas pradeda savo kaip Europos kultūros sostinės metus: minios žmonių susirinko į atidarymo renginį (47)

Sausio 22-ą, šeštadienį, Kaune prie „Žalgirio“ arenos minios žmonių susirinko į renginį...

D+Modesta Meškė

Tai yra madingiausia ir gražiausia antakių forma šiais metais: įkvėpė seksualioji aktorė, į kurią daugelis nori lygiuotis

Pažiūrėję į save veidrodyje atkreipkite dėmesį į vieną svarbią išvaizdos detalę –...

Palydovai užfiksavo, kas vyksta Žemės atmosferoje: per metus – kardinalūs CO2 pokyčiai (34)

Šioje animacijoje pavaizduota, kaip augalai sugeria ir išskiria anglies dioksidą keičiantis metų...

D+Giedrė Balčiūtė

Atsakė į amžiną klausimą: valytis dantis geriau prieš pusryčius ar po?

Dantis būtina valyti dukart per dieną – ryte ir vakare, tik taip juos išsaugosime sveikus. Tai...

Gyventojai stveriasi už galvų: už šildymą moka šimtais eurų, bet namuose – vos 15 laipsnių šilumos (108)

Sąskaitos už šildymą skaičiuojamos sumokant šimtus eurų, tačiau namuose – vos 15-17...