„Jaunimui dabar reikia įskiepyti atsakomybės, nes jie visko nori čia ir dabar, jie nori, kad pasaulis juos vertintų, tačiau patys ne visada tam pasauliui nori kažką duoti. Užaugo tinginių ir narcizų karta“, – sako rašytojas ir publicistas Andrius Užkalnis. Jis pasakoja pats metęs filologijos mokslus universitete, nes dar būdamas studentu pradėjo uždirbti pasakiškus pinigus. Sąjūdžio laikais dirbdamas vertėju Andrius uždirbdavo nuo 70 iki 100 dolerių per dieną, o jo mama, dirbdama avalynės dizainere, uždirbdavo viso labo 5–7 dolerius per mėnesį.

Pranešime spaudai minima, kad televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris Arūnas Valinskas dabar dirba ir dėstytoju, ugdančiu naują televizijos vedėjų kartą. Arūnas atviras – jaunimas dar negreitai pakeis televizijos vilkus. „Jauni žmonės neturi reiklumo patys sau, jie tingi įdėti pastangų. Mes dar ilgai nesulauksime sau konkurencijos, nes tiesiog nėra kam mūsų pakeisti“, – apie jaunimo galimybes tapti televizijos žvaigždėmis kalba Arūnas Valinskas.

Jis tikina iš tėvų pasigendantis vaikų auklėjimo. Esą tėvai labai myli ir lepina vaikus, tačiau vien meile talento neišugdysi, reikia griežto auklėjimo. Arūnas pats kadaise savo sūnų išleido mokytis į internatinę mokyklą Didžiojoje Britanijoje, tačiau vos po kelių mėnesių sūnus ėmė skųstis, kad jam ten nepatinka ir jis nežino, ką ten daro. „Aš jam pasakiau, kad tu greičiau sužinok, ką ten veiki, nes būsi ten dar ilgai“, – nuolaidų sūnui nedarė Arūnas.

Žinomas ekonomistas, buvęs Laisvosios rinkos instituto Lietuvoje vadovas, dabar vadovaujantis panašiai organizacijai JAV, Atlantoje, Žilvinas Šilėnas pasakos apie savo mokslus Anglijoje. Jis baigė tarptautinį bakalauriatą arba kitaip sakant – 11 ir 12 klasę internatinėje mokykloje Velse. „Ta mokykla buvo Hario Poterio, Jungtinių Tautų ir gelbėtojų mišinys. Pusę dienos tu mokydavaisi, o kitą pusę dirbdavai gelbėtoju, padavėju ar kuo kitu. Esmė buvo ta, kad suvoktum ir mokslo, ir darbo svarbą. Mokslai toje mokykloje kainavo apie 40–50 tūkstančių eurų, tačiau, visa laimė, aš laimėjau stipendiją“, – LNK laidoje „Valanda su Rūta“ ketvirtadienio vakarą, 20 val., pasakos Žilvinas Šilėnas.

Studijoje svečiuosis ir geriausia pasaulio dirigente išrinktos lietuvės Mirgos Gražinytės-Tylos tėvai. Jie pasakos, kiek investavo į dukros lavinimą ir mokslus, kad ji pasiektų aukštumų itin vyriškoje profesijoje. Laidoje dalyvaus ir jaunieji Lietuvos talentai – „Lietuvos balso. Vaikai“ nugalėtoja Milėja, to paties projekto dalyvė ir talentu groti būgnais publiką sužavėjusi septynmetė Nikolė bei keturiomis kalbomis kalbanti Unė, kurios mama vardan dukters mokslų persikraustė gyventi iš Panevėžio į sostinę. Moteris pasakos paaukojusi savo karjerą vardan dukros lavinimo ir galimybės užauginti ją itin sėkmingu ir talentingu žmogumi.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)