„Pagerbsime tuos, kurie mato širdimi“, – sako „Žaliojo obuolio“ padėkos koncertų sumanytoja Edita Mildažytė: „Tai pirkliai, kurie grįžta į „Bėdų turgų“ neprašyti. Mamos, atiduodančios vaikams ne tik širdį, bet ir sveikatą. Ligoniai, stipresni už savo ligą. Kritę ir pakilę. Tėvai, atstojantys mamas. Valdininkai, dirbantys nevaldiškai. Verslininkai, kurie dirba ne tik sau. Nusilenksime visiems jiems“.

2008-ųjų „Žaliųjų obuolių“ koncerto šūkis – „Pasaulis apvalus, gėris – globalus“. Edita Mildažytė sako šiuo koncertu siekianti siųsti tolerancijos žinią Lietuvai: „Norime parodyti, kad jeigu Vytautas sugebėjo deramai priimti totorius ir karaimus savo laiku, ir kibinai šiandien – beveik lietuvių nacionalinis patiekalas, tai kodėl šiandien čia vyksta pasauliui nesuvokiami dalykai – žmonės sumušami todėl, kad atrodo kitaip? „Obuoliai“ bus tradicinė padėka dosnumui ir kartu kvietimas būti tolerantiškiems“.

Lietuviai gali ne tik sugyventi, bet ir kurti duetus su kitų tautybių ar rasių žmonėmis. Šiemet „Žaliojo obuolio“ koncerte išgirsime 12 lietuviškų šlagerių, kuriuos Lietuvos scenos žvaigždės atliks su kitataučiais – indu, japonu, argentiniečiu, ispanu, suomiu... Dosnumo ir tolerancijos idėjas scenoje skleis „InCulto“, „Skamp“, Inga Valinskienė, Gytis Paškevičius, Neda, Augustė, Linas Adomaitis, Asta Pilypaitė, Jurgis Brūzga ir daugelis kitų.

Kaip ir kasmet, dešimčiai „Bėdų turgaus“ didvyrių bus įteiktos skulptoriaus R. Kvinto sukurtos „Žaliojo obuolio“ statulėlės, rašo LRT.

Nepakartojamos emocijos, gerumo ašaros ir tolerancijos pamokos – „Žaliojo obuolio“ padėkos koncerte gegužės 25 dieną 21 valandą per Lietuvos televiziją.

Koncerto įrašas – gegužės 23 dieną 19 valandą LTV didžiojoje studijoje (žiniasklaidos atstovai įleidžiami pateikus pažymėjimą).

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės