Prisistatymų Raidas Petrauskas turi daug: „Vogue“ šokių kultūros pradininkas Lietuvoje, profesionalus šokėjas, choreografas, treneris bei vienas iš „Smart“ šokių studijos įkūrėjų, rašoma pranešime spaudai.

Nenuostabu, kad visą savo gyvenimą su šokiais šiuo metu siejantis 24 metų vaikinas, turėdamas tiek pasiekimų, į projektą atėjo norėdamas parodyti būtent savo šokio gabumus. Šokėjams „Lietuvos talentuose“ kartelė iškelta aukštai – šioje scenoje laimę bandė begalė profesionalų, todėl svarbus išskirtinumas, o Raidui jo tikrai netrūksta.

Dėmesį iškart patraukia tiek aprangos, tiek ir jo šokio stiliaus pasirinkimas – šiais metais „Lietuvos talentų“ atrankoje Raidas pasirodys avėdamas aukštakulnius.

Vaikino pasirinkto šokio stiliaus „Vogue“ judesiai grakštūs, reikalaujantys lankstumo ir pasitikėjimo savimi. Besikuriant šiam stiliui, idėjų judesiams buvo ieškoma kopijuojant modelių pozas žurnaluose ir net perimant jų manieras. Tačiau „Vogue“ vis populiarėjant, dažnai stereotipiškai, ypač Lietuvoje, šis šokis priskiriamas tik merginoms tinkamu judėjimu.

„Mano tikslas yra tokius stereotipus panaikinti ir supažindinti lietuvius su „Vogue“ šokiu, jo išraiškomis ir taisyklėmis“, – pasakoja vaikinas.

Kaip prisimena Raidas, pats šį šokių stilių atrado internete – to užteko, kad iškart juo susižavėtų.

„Pirmiausiai šokdavau užsidaręs tarp keturių sienų, bandydavau pats perprasti naujo šokio ypatumus. Tačiau tam prireikė daug ryžto, nedingstančio smalsumo ir jėgų. Namai man tapo antra treniruočių sale, o kartu ir saugia erdve save realizuoti daugumai neįprastu amplua. Ilgainiui supratau, kad net jeigu ir tapsiu labai geru „Vogue“ šokėju, atsiskleisdamas tik namuose, nieko nepasieksiu. Todėl po truputį pradėjau reikštis ir rodyti šį stilių socialiniuose tinkluose“, – prisimena jis bei prideda, kad iškart po to jį aplankė sėkmė.

Tačiau vaikinas neslepia, kad jo pasirinkimas šokti „Vogue“ pradžioje buvo nesuprastas. Vis dėlto jį kritikavusių žmonių šokėjas niekuomet nekaltino, juk Lietuvoje tai buvo nauja, neįprasta ir net keista. Ir dabar, vis dar sulaukdamas įvairių replikų, Raidas dėl jų nesijaudina, o socialiniuose tinkluose išsakyta kritika jį tik prajuokina.

„Paskaitęs įvairių komentarų aš suprantu, kiek dar reikia nuveikti, kad „Vogue“ šokis būtų suprastas, o žmonių išskirtinumas – giriamas“, – sako jis.

Raidas viską pateikia labai paprastai – jei yra noro, turi atsirasti ir drąsos. Žinodamas palaikymo svarbą, vaikinas visiems jauniems šokėjams nori būti pavyzdžiu: „Tapau tuo žmogumi, kurio visą laiką ieškojau“.

Galimybė dalyvauti „Lietuvos talentuose“ Raidą verčia lipti iš komforto zonos, tačiau be visų kitų tikslų, vaikinas projekte nori atvaizduoti savo kelionę. Todėl pirmasis jo pasirodymas scenoje – simboliškas.

„Tokio įspūdžio man dar niekas nebuvo padaręs“, – sužavėta Raidu sakys viena iš projekto teisėjų, Inga Jankauskaitė.

Kokią netikėtą projekto teisėjo Marijaus Mikutavičiaus reakciją išprovokuos įspūdingas Raido pasirodymas? Ką pasakys Justinas Jankevičius?

Raido pasirodymą ir kitus išskirtinius talentus kviečiame stebėti sekmadienį, laidoje „Lietuvos talentai“, 19.30 val. per TV3.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės