„Nors ukrainiečiai tampa suprantamesni tiek Lietuvoje, tiek kitose regiono, Europos ir pasaulio šalyse, Ukraina kaip tauta vis dar išlieka savotiška terra incognita, nepažinta žemė. Priežastis slypi II pasaulinio karo padariniuose, kai Vakarai ilgus metus izoliavo Ukrainą, sutikdami palikti ją Rusijos įtakoje. Ir tik dabar Ukraina tampa pasaulio arenos subjektu. Atsakymas į klausimą „kas yra ukrainiečiai“ yra šios laidos uždavinys, – sako laidą rengiančių Ukrainos namų direktorius Viktor Černišuk.

„Reikėjo kurti visiškai naujo tipo informacinį instrumentą, kuris padėtų geriau suvokti situaciją Ukrainoje, panaudoti jos patirtį ginant Lietuvos ir ES šalių informacinius interesus bei saugumą. Šiomis informacinės agresijos sąlygomis mes nusprendėme papasakoti apie Ukrainą, situaciją fronte ir ne tik, iš pirmų lūpų, be tarpininkų. Todėl siužetų autoriai ir herojai – ne tik profesionalai, bet ir įvairių specialybių žmonės. Juos vienija meilė Ukrainai ir laisvei“, – priduria V. Černišuk.

Situacijos karo laukuose analizė bus svarbus akcentas „Info TV“ rodomose laidose, tačiau dalį programos planuojama skirti ukrainiečių kultūrai, istorijai ir dabartiniams laimėjimams.

„Nereikia pamiršti, kad ukrainiečių kultūra yra vienas įdomiausių reiškinių, nes buvo sukurta tarsi Nojaus arka, kitaip tariant, pagal principą visų kultūrų atstovus įlaipinti į Ukrainos laivą. Būtent tai padėjo gimti unikaliai Ukrainos kultūrai, kuri perėmė demokratinę Vakarų ir Pietų Europos vidaus ir politinę kultūrą, katalikišką meno stilių. Tai – Kyjivo, Lvivo, Lucko, Ternopilio, Mukačevės, Odesos, Černihivo, Poltavos architektūros ir tapybos šedevrai“, – sako Viktor Černišuk.

Pasak Viktor Černišuk, be galingų istorinių informacinių signalų, žiūrovų auditorijai būtina parodyti ir šių dienų Ukrainos menininkų laimėjimus. „Tarp pagrindinių – unikalios džiazo grupės iš Kyjivo, Odesos ir Lvivo. Supažindinsime su muzikiniu paveldu, tarp jų ukrainiečių siela – bandūra ir jos įvairove – kobza, gatvės teatro tradicija ir viskuo, kas skiria ukrainiečius nuo bendrų europietiškų šaknų neturinčių rusų.“

Laidose numatomi istoriniai siužetai, reporterių žinios, muzikinės programos, meno ir dokumentiniai filmai prezidento ir valdžios atstovų išskirtiniai komentarai.

Tarp laidų ciklo autorių ir komentatorių yra rašytojas ir politinis veikėjas Stepanas Havrišas, politologas Eugenas Magda, Ukrainos gynybos ministerijos bei kariuomenės vadovai ir atstovai.
Tarp laidos specialiųjų korespondentų Ukrainoje yra Ukrainos didvyris, karo veteranas Oleksa Sokil.

Pirmos dvi „Durys į Ukrainą“ laidos bus proginės, skirtos Ukrainos nepriklausomybės dienai. „Akcentuojame ukrainiečių norą ir ryžtą ginti savo laisvę, valstybę, tautą. Bus ir sveikinimų, tarp jų – Ukrainos gynybos ministro bei Lietuvos ambasadoriaus Ukrainoje. Kartu su grupės „Okean Elzy“ lyderiu Sviatoslavu Vakarčuku buvo sukurtas laidos skyrius „Vaikų šalis“. Tai ne tik Vakarčuko, Alyonos Alyonos ir Ukrainos vaikų dainuojama publicistika, bet ir pačių paauglių iš Mariupolio miesto sukurti siužetai apie iš jų atimtą vaikystę. Nelinksma šventė šį kartą“, – pasakoja Viktor Černišuk.

Pats Viktor atvyko į Lietuvą dar sovietmečiu, dirbo „Atgimimo“ redakcijoje, buvo vienas iš Baltijos televizijos kūrėjų, šio kanalo pirmas vyr. redaktorius, vėliau dirbo „BBC World“ kompanijoje, TVI televizijoje Londone. Dirbo fronto linijoje, filmavo ir sukūrė filmą iš karo zonos „Prombergai“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją