Šiomis dienomis ypatingai aptarinėjamas ilgametis Seimo narys Petras Gražulis save dažnai lygina su paprastu Lietuvos žmogumi. Politiko deklaracijoje − kiek daugiau nei 65 tūkstančiai eurų privalomo deklaruoti turto. Atrodytų, jog yra kur kas turtingesnių Seimo narių nei Petras Gražulis, tačiau nepriklausomas žurnalistas Skirmantas Malinauskas teigia, kad ši suma gali būti tik lašas jūroje skaičiuojant parlamentaro turtus, rašoma spaudos pranešime.

„Paduokit mane į teismą jeigu kalbu netiesą, tačiau jūs pats, Petrai, kai dar dirbau žurnalistu ir kalbėjomės kavinėje, esate pasakęs, kad šaldytų produktų įmonė „Judex“ yra jūsų“, − ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ pasakos žurnalistas. „Jeigu paaiškėtų, kad koldūnų įmonė yra Petro, tai reikštų, jog parlamentaras yra milijonierius?“ − žurnalisto klausė laidos vedėja Rūta Mikelkevičiūtė. Šis nedvejodamas atsakė, kad toks turtas tikrai vertas milijonų.

Būtent dėl ryšių su įmonė „Judex“ prokuratūra prašo panaikinti Petro Gražulio neliečiamybę.
Prokuratūros teigimu, 2016 metais pradėto pernai rugsėjį nutraukto ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad P. Gražulis nuo 2015 metų gegužės iki 2017 metų vasario iš vienos privačios bendrovės galėjo siekti gauti ir gaudavo turtinę naudą veikdamas šios bendrovės interesais bei neleistinai kišdamasis į kitų valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą, taip pat siūlydamas Rusijos pareigūnams duoti pinigų, prašydamas neteisėtai veikti nurodytos bendrovės interesais.

Politikams draudžiama užsiimti verslu ir gauti pajamas iš verslo, todėl tapus Seimo nariais daugelis jų savo įmones perleidžia kažkam kitam. Bet vis tiek keista, kad seimūnų verslai dažnai per kadenciją suklesti“, − sako Skirmantas Malinauskas. Neapsikentęs tokių žurnalisto įžvalgų, Petras Gražulis dėl visų negandų apkaltino žiniasklaidą, jam priešiškas partijas ir oponentus: „Aš buvau kankinys ir esu kankinys, nieko nepavogiau“, − visus kaltinimus neigė Petras Gražulis ir neapsikentęs dar nesibaigus filmavimui pabėgo.

Kitas laidos dalyvis, buvęs ūkio ministras, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskich visus nustebino per šiuos rinkimus vedęs partiją į Seimą, tačiau pats nekandidatavęs. Politikas nustebino laidos svečius į studiją atėjęs su buteliuku rankoje. Paklaustas ką turi buteliuke, Viktoras ėmė pasakoti apie atliekamą slaptą eksperimentą: „Mes su komanda nuskaitėme koronaviruso kodą ir pagal jį pakeitėme vandens struktūrą. Sudarėme programą ir dabar aš ir grupelė Seimo narių geriame šį vandenį. Gerti reikia 21 dieną po buteliuką vandens ir įgausime imunitetą nuo koronaviruso.“

Paklaustas, kas ta grupelė Seimo narių, Viktoras Uspaskichas išliko paslaptingas ir pažadėjo atskleisti juos, kai baigsis 21 eksperimento diena. „Išgėrus visą kursą mes tirsime savo kraują ir žiūrėsime, ar atsirado antikūnių. Esu garantuotas eksperimento sėkme. Kai turėsiu rezultatus, viską viešai papasakosiu“, − pažadėjo politikas.

Žurnalistas Skirmantas Malinauskas itin kritiškai įvertino politiko eksperimentą: „Mes matome visiškai pasikeitusį Viktorą Uspaskich, jis kalba apie imunitetą, sveiką gyvenseną, meditacijas ir panašiai. Aš manau, kad tai yra speciali rolė, nes pastebėkit – mes nebekalbame apie Darbo partijos juodąją buhalteriją. Jam kur kas naudingiau kalbėti apie stebuklingą vandenį nei apie juodąją buhalteriją. Tai yra labai apgalvotas komunikacijos planas. Ir ne veltui šis politikas neina į Seimą, nes jam būtų nenaudinga jei žurnalistai nagrinėtų jo verslus, pajamas ir buhalteriją“, − šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ kalbės nepriklausomas žurnalistas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės