Norėdamas savo akimis pamatyti, kiek lietuvių apsipirkinėja Lenkijoje, ir įsitikinti, ar iš tiesų perkant pas kaimynus galima sutaupyti, Suvalkuose su gyvenimo būdo laidos „Nuo... Iki...“ komanda apsilankė ir buvęs premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas, žurnalistas, o dabar vienas populiariausių vaizdo tinklaraštininkų Skirmantas Malinauskas.

„Dirbant Vyriausybėje teko girdėti palyginimus tarp Lietuvos ir Lenkijos – mes visada pralaimime, ir dabar pralaimime dar labiau dėl zloto kurso ir PVM lengvatų, kurias įsivedė kaimynai. Bet man kyla klausimas, ar čia važiuojantys žmonės tiksliai pasiskaičiuoja ir viską kritiškai įvertina...“ – teigė S. Malinauskas.

Kaip rašoma LNK pranešime spaudai, prieš žengdamas į vieną prekybos centrų, Skirmantas prisipažino į apsipirkimą pigiau Lenkijoje žiūrintis šiek tiek skeptiškai ir su savotiška atsarga... Anot jo, jei čia perkantys suskaičiuotų ne tik tai, kiek sumokėjo už tuos pačius produktus, tačiau įvertintų ir apsipirkti sugaištą laiką, kuro bei automobilio sąnaudas, ko gero, paaiškėtų, kad žmonės ne ką tesutaupė.

Išleidęs beveik 45 eurus ir išėjęs su vos vienu maišeliu, Skirmantas neslėpė nusivylimo, prekybos centro viduje pamatęs daug tuščių lentynų ir prie mėsos bei kasų besigrūdančius žmones.

O finansų ekspertė Odeta Bložienė pasidalino paprastais patarimais, kuriuos pritaikę savo gyvenime, kiekvienas mūsų galėtų ženkliai sutaupyti. Prieš penkerius metus palikusi finansų ekspertės darbą viename didžiausių šalies komercinių bankų, Odeta ėmė vadovauti sesers, garsios televizijos laidų vedėjos ir kulinarinių knygų autorės Beatos Nicholson vyro įkurtam restoranui „Jurgis ir Drakonas“. Šiandien tai aštuonių restoranų tinklas. Todėl Odetos patarimų, kaip valdyti pinigus ir taupyti, verta paklausyti.

Planuojantiems pradėti taupyti finansų specialistė pataria pirmiausia bent mėnesį pastebėti savo išlaidas.

„Kiekvienas, atlikęs detalią analizę, nustemba, kiek pinigų išleido nebūtiniems ir nereikalingiems dalykams. Tiesa, didžioji dauguma vengia tai padaryti...“ – teigė Odeta.

Ne mažiau svarbu, pasak Odetos, ir nusistatyti prioritetus.

„Neperku naujų vardinių drabužių, neskiriu dėmesio naujoms madoms, net mano sportinė apranga gal 5 ar 10 metų senumo. Neperku ir naujų dalykų namams, nes stengiuosi gyventi kaip įmanoma minimaliau ir neapsikrauti daiktais, o mano vaikai dėvi mano sesers vaikų išaugtus drabužius“, – atvirauja O. Bložienė.

Lietuvoje buvo atliktas ne vienas tyrimas, parodęs, kad daugelis mūsų nemoka elgtis su pinigais. Tai, pasak Odetos, rodo ne tik kasmetinis įsiskolinimų augimas, tačiau ir tai, kaip ir kur lietuviai leidžia pinigus.

„To nemokoma mokyklose, to nemokoma ir daugelyje šeimų, nes pinigai, ypač kai jų trūksta, nemaloni ir slegianti tema...“

Kaip Odeta jau dabar savo 8-erių ir 10-ies metų vaikus moko elgtis su pinigais? Ką išgirs iš apsipirkinėjusių tautiečių Skirmantas Malinauskas – jau šiandien, pirmadienį, gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“, 20.00 val., per LNK.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės