Pamėgusi lietuviškų serialų braižą po bendro lietuvių ir gruzinų darbo – serialo „Vyno kelias“, – kuris į TV3 eterį sugrįš kitame televizijos sezone, Gruzijos televizija IMEDI adaptuos ir du populiarius lietuviškus serialus.

„Gruzijoje ‚Vyno kelias‘ buvo įvertintas pačiais aukščiausiais reitingais“, – sėkme džiaugiasi prodiuserinės kompanijos „Videometra“ prodiuseris Rolandas Skaisgirys, neretai tituluojamas lietuviškų serialų tėvu. – Per daugelį metų ištobulėjome televizijos filmų srityje. Šiuolaikiniai lietuviški serialai yra dinamiški, organiški, nevaržomi dekoracijų. Tai daro mūsų serialus patrauklius. Belieka tik džiaugtis, kad pirmą kartą istorijoje lietuviški serialai yra parduodami užsieniečiams. Be to, jais domisi ne tik gruzinai. Šiuo metu vyksta intensyvios derybos ir su kitų šalių kompanijomis.“

Serialų adaptavimo Kaukazo regionui darbai jau yra prasidėję: atrinkti aktoriai mintinai mokosi tekstus, o tarptautinė kūrybinė grupė dėlioja paskutinius taškus ant i. Režisierius Raimundas Banionis Tbilisyje vadovaus kriminalinio trilerio „Gedimino 11“ gruziniško atitikmens filmavimui. Vasaros pabaigoje prasidės ir visų laikų populiariausio lietuviško serialo „Moterys meluoja geriau“ kaukazietiško varianto filmavimo darbai, jiems vadovaus režisierius Saulius Balandis.

„Lietuvoje serialui ‚Moterys meluoja geriau‘ nėra lygių – net 30 savaičių reitingų lentelėje jis neužleido pačios aukščiausios pozicijos. Gruzinai pranašauja, kad ir jų šalyje serialas bus tikra bomba, – tikina projekto prodiuseris Rimvydas Martinaitis. – Tiesa, dėl kultūrinių skirtumų reikia atidžiai adaptuoti kai kurias scenas, tačiau nuo lietuviškų klišių niekur nebėgsime – argi įmanoma įsivaizduoti serialą be Medos ar Robertėlio?“

Jubiliejiniame, dvidešimtajame, TV3 sezone televizijos žiūrovai išvys jau šeštąjį „Moterys meluoja geriau“ sezoną. Kaip tik šis televizijos filmas padėjo išgarsėti būriui aktorių: Editai Užaitei, Ingai Norkutei bei Jurgitai Jurkutei, kuri, pajutusi pašaukimą tapti profesionalia aktore, šiemet pabaigė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės