Seimo narys pasakojo futbolu besidomintis nuo vaikystės, jo pėdomis seka ir sūnus. L. Kasčiūnas neslepia esantis didžiulis komandos „Žalgiris“ fanas, todėl stengiasi lankytis varžybose ir net vyksta drauge su sportininkais į užsienio šalis.

Kalbai pasisukus apie šiuo metu vieną karščiausių šios sporto šakos temų mūsų šalyje, apie Lietuvos futbolo federacijos bei valdžios atstovų kovą, laidos pašnekovas sakė: „Viskas prasidėjo dar vasarą, mes pasiūlėme federacijai atsižvelgti į pagrindinius FIFA nuostatus, kur mes palyginę juos matome, kad tai iš esmės yra uždara sistema. Tai iškėlėme du klausimus – demokratinis futbolo valdymas, antra – išsiskaidrinimas. Čia kalba eina apie visus ryšius su kriminaliniu pasauliu, šešėliu. Dabar tame parengtame įstatymo projekte, kurį registravome ir pateikėme, jam pirmoje stadijoje buvo pritarta“.

Interviu L. Kasčiūnas papasakojo apie pagrindinius iškeltus klausimus, kur svarbiausias dėmesys skiriamas nepriekaištingai reputacijai, ko šiuo metu, akivaizdu, LFF nėra.

„Suvokiame visus suspendavimus ir jo grėsmes, todėl sakėme LFF – darykite namų darbus. Manau, kad dauguma balsavusių Seime net nesidomi futbolu ir sako, kad suspenduokim viską. Čia jau yra mintis, kokį dugną esame pasiekę su futbolu. Viską galime palikti LFF, bet čia jau yra viešasis interesas, norėčiau, kad valstybė daugiau investuotų į tą patį futbolą, jo infrastruktūrą. Bet čia reikia kalbėtis...“, - įsitikinęs pašnekovas.

Suspendavus LFF, nežaistų ne tik rinktinė, bet ir komandos, pinigų negautų ir futbolo akademijos, tai paliestų visą Lietuvos futbolą. Verta paminėti, jog šiuo metu LFF biudžetas yra apie 13 milijonų eurų ir didžioji dalis, apie 90-95 procentus atplaukia iš FIFA bei UEFA.

„Kai tik pradėjome minėtą procesą, mes laišku kreipėmės per mūsų ambasadorių Šveicarijoje, informuodami, kokius iššūkius mes čia turime. Prašėme jų įsitraukimo, nors LFF tai traktavo kaip „saujelę Seimo narių, vėl bandančių pakelti tą pačią temą“. Tai buvo ne pirmas bandymas ir žmonės jau netiki, kad įmanoma kažką pakeisti. Bet čia turbūt rimčiausias bandymas“, - sakė politikas.

Jis teigė, jog netrukus įvyks premjerės susitikimas su FIFA bei UEFA atstovais, taip pat Lietuvoje lankysis šių organizacijų atstovai, kurie susitiks su atsakingais pareigūnais, Seimo nariais mūsų šalyje.

„Tai mūsų mintis paprasta. Projektas pateiktas ir jei LFF savo darbais įrodo, kad jie keičia įstatus, viskas, tuomet mes stebime, žiūrime, kaip jiems sekasi, jei išsiskaidrina jie, judam toliau. Tačiau aišku, kad federacijai pasikeitus, tą pačią dieną futbolininkai neims žaisti geriau. Čia yra ilgesnis procesas, tą reikia pripažinti. Tačiau tai būtų galimybė atsistatyti tą reputaciją ir galėtume kalbėti apie didesnes investicijas šiai sporto šakai. Man patinka Islandijos modelis – prieš 20 metų jie ėmė investuoti į aikšteles, infrastruktūrą ir į trenerius. Taip jie išgelbėjo jaunimą, sumažino narkomanijos, nusikalstamumo lygį“, - sakė pašnekovas.

Visą interviu su L. Kasčiūnu galite pamatyti laidos „Sporto baras“ įraše straipsnio viršuje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją