Vien šiais metais vienišiams į namus maltiečiai jau nuvežė kone 50 tūkst. porcijų karšto maisto, tūkstančius kartų globotinius lankė maltiečių slaugės.

Paremti maltiečių geradarystę iškilmingame labdaros koncerte-telemaratone „Maltiečių sriuba“ kvies ryškiausios Lietuvos scenos ir LRT žvaigždės. Tiesioginės transliacijos pradžia – 19.30 val. per LRT televiziją. Renginį ves Aistė Stonytė ir Marijus Žiedas.

Kilnaus tikslo vedami į sceną LRT didžiojoje studijoje Kalėdų vakarą lips Vaidas Vyšniauskas ir Ovidijus Vyšniauskas, Rytis Cicinas, Stano, Vaida Genytė, Neda Malūnavičiūtė, Atlanta, Girmantė Vaitkutė, Juozapaičių ir Seilių šeimos, grupės „Thundertale“, „ŠarkA“, „Čilinam“.

Evelina Sašenko atliks specialų akcijai sukurtą himną. Ypatingus linkėjimus televizijos žiūrovams ir maltiečiams perduos Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, prie akcijos prisijungsiantys tiesiai iš Kauno „Žalgirio“ arenos, kur tuo metu publiką kaitins „Liepsnojančio ledo“ programa. Senolių nepamiršti ragins ir Egidijus Dragūnas, šiuo metu rengiantis grupės „Sel“ 20-mečio koncertų turą.

„Maltos ordino“ labdaros idėjas LRT eteryje visą mėnesį skleidė populiariausi laidų vedėjai. „Dabartiniame pasaulyje, kai laikas taip susitraukęs, laikas ir dėmesys tampa pagrindine preke, kurią mes skiriame sau, kurią mes skiriam savo darbui, pramogoms ir neretai mums pritrūksta tos prekės, to laiko, to dėmesio, kurį mes turėtume skirti tiems žmonėms, kurie savo laiką atidavė mums, kad mes užaugtumėm, susipažintumėm su pasauliu, kad mes atrastume jį, kad mes nekartotume kitų klaidų, kad išmoktume peršokti per griovius. Tai yra tas laikas, kuris buvo investuotas į mus ir padarė mus tokiais, kokiais mes dabar esame, – sako LRT laidų vedėjas Andrius Tapinas. – Aš manau, kad tokios akcijos turėtų vykti visus metus. Kalėdos yra tik simbolis, kuris turėtų būti kaip starto signalas padėti žmonėms, kuriems reikia tos pagalbos.“

Irma Janauskaitė: „Aš labai bijau, kad nebūčiau viena, kad nebūčiau vieniša. Man atrodo, pats baisiausias dalykas, kai tu esi niekam nereikalingas, kai neturi kam paskambinti, kai neturi su kuo pasisveikinti, kam palinkėti geros dienos, kai niekam tu nerūpi ir neturi kuo rūpintis. Tokia senatvė būtų labai baisi.“

Eglė Daugėlaitė: „Visiems Lietuvos seneliams palinkėčiau būti aplankytiems, ir kad jie gautų to dėmesio, kurio yra verti ir kurio nusipelnė. Geriems darbams reikia tik noro, daugiau nieko.“

Loreta Sungailienė: „Aukoti skambinant tiesiog yra būtina kiekvienam žmogui, kuris yra labai užimtas ir nespėja tos sriubos lėkštės nunešti, pašildyti, išvirti. Tai yra labai patogus būdas, nes kiekvienas jaučiame širdyje, kad turime padėti tai didelei daliai žmonių, kuriems reikalinga pagalba.“

Akcija „Maltiečių sriuba” rengiama jau septintą kartą. Ją galima paremti skambinant arba siunčiant žinutę trumpaisiais numeriais (1416 – 2 litai, 1418 – 10 lt).

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją