Baltijos televizijos laidos „Sveikatai ir laimei“ kūrybinė grupė atsisveikina iki kito, jau šeštojo, sezono. Tačiau viena vedėjų, gydytoja dermatologė Rūta Gancevičienė, ko gero, tik šiek tiek taps laisvesnė, nes svarbiausias ir kasdienis jos darbas – gydyti. Pasirodydama ekrane moteris siekia nedaryti šou, kad žmonės ją atpažintų tokią, kokia būna su baltu chalatu.
Rūta Gancevičienė
© "Lietuvos žinios"
Į televiziją R.Gancevičienė atėjo prieš dvylika metų. Tai buvo regioninė Vilniaus televizija. „TV bokšto“ pašnekovė prisiminė, kad ją pakvietė draugė, nes skubiai reikėjo pakeisti išvykusią laidos „Namų daktarė“ vedėją.

„Atsikalbinėjau, bijojau eterio, bet pabandėme ir tie mėginimai buvo sėkmingi. Netrukus pakvietė Baltijos televizija, paskui TV3, joje vedžiau laidą „Kaip jaučiatės?“ O tada ėmiau lauktis vaikelio ir nutariau atsisveikinti su darbu televizijoje“, – pasakojo gydytoja.

Tačiau neilgam – žinomas režisierius ir aktorius Arvydas Ilginis, kuris dabar su R.Gancevičiene veda laidą „Sveikatai ir laimei“, ėmė įkalbinėti ir jam pavyko.

„Komanda pasirodė priimtina, o ir darbas įdomus. Mūsų laida stabili, ją palankiai vertina, kitas sezonas bus jau šeštasis, bet man svarbiausia – išlikti gydytoja“, – teigė pašnekovė.

R.Gancevičienė neslėpė: buvo toks metas, kai turėjo įrodinėti, kad moka ne tik laidas vesti, bet ir gydyti. Tai moterį gerokai erzino, nes didžiausias pripažinimas, kai suprantamas ir vertinamas gydytojo darbas.

Skiria vieną popietę

Laidoje R.Gancevičienė siekia parodyti, kad medicina vaduoja iš skausmo, padeda tvarkyti savo gyvenimą.

„Dirba visa visa kūrybinė grupė, kiekvienas turime savo nišą. Arvydas Ilginis, laidoje jis – Jokūbas Saulelė, yra aktorius. Arvydas išprovokuoja įvairias situacijas ir mes diskutuojame, o abiejų išsakytoms mintims apibendrinti kviečiame psichologą. Gyvenime žmonės neretai sureikšmina daugelį problemų, o psichologas viską paaiškina paprasčiau. Tiesiog norime, kad žiūrovai jaustųsi gerai, todėl ir laidą taip pavadinome“, – kalbėjo gydytoja.

Nusifilmuoti televizijos laidoje ji skiria vieną savaitės popietę, tada užtrunka tiek, kiek reikia, kartais ir iki vėlumos.

„Kaip atrodau ekrane, man galvoti nereikia. Yra komanda, kuri tuo rūpinasi, ypatingiems pasirengimams – makiažui, šukuosenai, drabužiams – laiko neturiu. Filmuotis važiuoju tiesiai iš Santariškių klinikų, kur dirbu. Be to, manau, kad gydytoja į televiziją neturi eiti išsipusčiusi kaip į „Šokių dešimtuką“, juk čia ne šou. Dažnai filmuojama gydytojų kabinetuose, todėl noriu, kad žiūrovai savo daktarus atpažintų“, – sakė R.Gancevičienė.

Būti vien aktore nesutiko

Kaip pasakojo R.Gancevičienė, jai pradėjus dirbti prodiuseriai pateikdavo siužetus ir iš vedėjų norėjo vieno – kad jie būtų aktoriai, bet Rūta nesutiko. Dabar kartu aptariamos temos ir filmuojama. Jokūbas Saulelė, anot pašnekovės, pateikia savo mintis, o ji – savąsias, siekiama, kad siužetai būtų kiek įmanoma gyvesni ir reikalingi žmonėms. Prie vaistų ar kitokios reklamos R.Gancevičienė sakė stengiasi neprisidėti ir taip išlaikyti neutralią gydytojos poziciją.

Ne visiems žinoma, kad žavi laidos vedėja – mokslų daktarė, priklauso Europos dermatovenerologų asociacijai, yra Lietuvos dermatovenerologų mokslinės draugijos tarybos narė. Kasdienis ir pagrindinis moters darbas – gydytojos ir Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Dermatovenerologijos konsultacijų skyriaus vedėjos. Medikė negaili laiko ir mediciną studijuojančiam jaunimui – dėsto Vilniaus universiteto studentams.

Dirba ir mokslinį darbą

Paklausta, kaip susitvarko su tiek daug pareigų, Rūta sakė: „Darbas yra visas gyvenimas. Kuo daugiau dirbi, tuo mažiau susitelki į problemas. Kasryt keliuosi pusę šešių, o pusę aštuonių jau būnu Santariškėse. Po pietų kiekviena savaitės diena kitokia. Vieną popietę skiriu filmavimuisi, kitas – universitetui, straipsniams, kurie spausdinami Lietuvos ir užsienio medicinos leidiniuose, rašyti. Iki šiol palaikau ryšius su mano mokslinės disertacijos vadovu, Vokietijoje gyvenančiu profesoriumi Christu Zoubouliu. Jis yra mūsų draugijos narys“, – kalbėjo R.Gancevičienė.

Šiai moteriai televizija – hobis, kaip kitam jodinėjimas ar lošimas kortomis. Laidos reklaminiame vaizdo klipe Rūta ir Jokūbas Saulelė nusifilmavo prie žirgo, tačiau gydytoja jodinėti neturi laiko. Bandė keletą kartų sėsti į balną, tačiau suprato, kad negalės tuo mėgautis.

Dėl laiko stokos laidos vedėja sportuoja mažai, kartais pavažinėja dviračiu ar nueina paplaukioti į baseiną.

Didžiausias poilsis – gamtoje

R.Gancevičienė augina šešiolikos metų dukrą Radvilę ir ketverių sūnų Matą. Paklausta, ar itin užimtą mamą atžalos mato namuose, pašnekovė tikino: „Vaikai mane tikrai mato. Manau, kad svarbiausia – bendravimo kokybė. Vakarais parėjusi namo nepuolu prie kompiuterio, nerašau straipsnių, neatlieku kitų panašių darbų, nes jų pakanka per dieną. Vaikus auginti padeda ir mano mama“.

R.Gancevičienė prisipažino, kad buvimas su šeima jai itin svarbus, o namuose ypatingų pomėgių neturi, tačiau savaitgaliais labai mėgsta triūsti virtuvėje, pagaminti ką nors gurmaniško. Pasimėgauti patiekalais kviečianti vyro gimines, savo mamą, seserį su šeima. Didžiausia atgaiva – savaitgaliais ištrūkti į sodybą prie ežero. Ji už šimto kilometrų, tačiau gamtoje gydytoja pailsi.

„Ten gražūs šlaitai, ežeras, pušys. Dvi dienas nieko nematau, jei užeina noras, žolę pjaunu, maudausi. Darau tai, ką noriu“, – džiaugėsi pašnekovė.

R.Gancevičienė - klasikinės muzikos gerbėja. Į Nacionalinės filharmonijos rengiamus koncertus ji eina su laidos režisiere Lolita Ilginiene arba keturmečiu sūnumi. Nors iš pradžių mama baiminosi, kad Matukas neištvers kelias valandas skambančios muzikos, tačiau būgštavo be reikalo:mažasis klausosi atidžiai ir susidomėjęs. Todėl dabar drąsiai abu keliauja į filharmoniją ar Operos ir baleto teatrą.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gintaras Rinkevičius prisiminė vaikystę: nemanau, kad taip galėčiau padaryti savo vaikams (4)

Visame pasaulyje Lietuvą garsinantis dirigentas Gintaras Rinkevičius prisipažįsta, kad šiuo metu...

„X Faktorių“ paliko merginų numylėtinis Danas (31)

Sekmadienio vakarą įvyko šeštasis muzikinio šou „X Faktorius“ finalas. Jame projekto...

M. Daikerytė prabilo apie sunkią verslo pradžią: buvau pervargusi, priaugau daug svorio (25)

Žavi, jauna, talentinga, versli ir tikra gražuolė – taip būtų galima apibūdinti vizažo...

„X Faktoriuje“ Danas atliks dainą, kuria tėtis sužavėjo jo mamą: dėl šios dainos gimiau aš (16)

Iki didžiojo „X Faktoriaus“ superfinalo lieka labai nedaug, tad kova projekte bus dar aršesnė....

Tatjana Lavrinovič – apie aukštą ūgį, požiūrį į grožį ir „Misis Globe“ užkuliusius (44)

Šiluma, ramybė ir užsispyrimas – šiais trimis žodžiais galima apibūdinti Tatjaną...

Top naujienos

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (58)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...

Po taksi iškvietimo – tikru detektyvu virtusi kelionė po Vilnių (1)

Po išgertuvių taksi automobiliu į namus vykęs individualia veikla užsiimantis vilnietis pateko į...

Nauja kryptis: būsto pirkėjai sau gali leisti vis daugiau – miegamieji rajonai praranda žavesį (66)

Gyventi senamiestyje svajoja daugelis – patogi lokacija, išskirtinė architektūra, išvystyta...

Vladimiras Laučius. Šiltos kėdės oligarchija, arba išgirskite pagaliau Bronislovą Burgį (84)

„Užtenka mokytoją tampyti į visas puses. Lenkitės jam žemai, sveikinkitės kiekvieną rytą ir...

Siaubo namai: 13 vaikų kalinę tėvai turėjo neįtikėtinų planų kalbėjo apie dar vieną vaiką (19)

Viena buvusi vieno iš 13 tėvų kalintų vaikų bendramokslė pasakojo, kaip jo išsekusiame ir...

Gintarė Gurevičiūtė ant raudonojo kilimo vilkėjo 30 eurų kainavusią suknelę: spindėkime pasitikėjimu savimi, išmintimi ir ramybe (6)

Sekmadienio vakarą į pramogų pasaulio apdovanojimus „Žmonės 2018“ rinkosi daugybė šalies...

Ką reikia žinoti apie Davoso forumą: 5 dalykai (4)

Antradienį prasideda Pasaulio ekonomikos forumas . Agentūra AFP pateikia pagrindinius faktus apie...

Pūkas: pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą (349)

"Pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą. Visame procese nuo kovo 8 dienos...

Susitarta dėl JAV vyriausybės atidarymo (5)

JAV senato mažumos lyderis Chuckas Schumeris paskelbė, kad valdančiųjų lyderiai pirmadienį...