„Vienas iš pirmųjų veiksmų, kuriuos atlikau prasidėjus karui, tai nuėjau į vieną namo kambarių, kur sudėti mūsų dokumentai ir pasižiūrėjau, ar vaikų pasai galioja, nes pandemijos metu niekur nekeliavom, tad maža ką... Tuomet ramiai juos pasidėjau ir susitikau su šeimos nare, kuri amerikietė.

Tai buvo labai stiprus susitikimas, pradėjau kalbėti, man pradėjo kauptis ašaros, sakau: „Suprantu, kad tu esi amerikietė, ir neprivalai čia būti, bet gal tuomet gerąja prasme tave išnaudokim: aš tikiuosi, kad tu pasiimsi mūsų vaikus...“.

Mudvi paverkėm prie pietų stalo, tada susiorganizavau bent tris kryptis mūsų vaikams ir užsirašiau į Šaulių sąjungą“, – Lnk televizijos laidoje „Nuo... Iki...“ pasakojo renginių organizatorė Agnė Grigaliūnienė.

Ką reiškia sąvoka karo pabėgėlis, ką tokie žmonės išgyveno, ką matė ir patyrė, pasak Agnės neįmanoma iki galo suprasti net mėnesį pabendravus ir praleidus su jais kiekvieną savaitgalį, tačiau tai galimybė labiau suvokti kas yra griaunanti karo jėga.

„Tie žmonės atvažiavo į mūsų namus, ir vienas pirmųjų dalykų, kuriuos jie padarė – įsivertino namų ir aplinkos saugumą. Jie iškart apsvarstė, kad jei kiltų karas, šie namai saugūs, nes yra kelias į mišką, vandens kelias... Klausiau ir man pūtėsi akys, nes apie tai nė vienas mūsų iki šiol negalvojom“, – pasakojo Agnė.

Tuo metu 54-erių dainininkas Andrius Mamontovas pasakos, kad nepaisydamas nuovargio po neseniai didžiuosiuose šalies miestuose vykusių koncertų „Kitoks pasaulis“, netrukus ruošiasi sėsti prie automobilio vairo ir būti vairuotoju ukrainiečiams, bėgantiems nuo karo.
„Baisiausia turbūt būtų tik sėdėti ir žiūrėti žinias, tada turi tik stresą ir išlenda visos baimės, kaip čia bus, o padedant, darant pagal kiekvieno mūsų galimybes, grįžta gyvenimo prasmė“, – teigė A. Mamontovas.

Dainininkas sunkiai rinko žodžius, paklaustas, ką mano apie vis dažniau girdimus pasvarstymus, kad lietuviai per daug padeda ukrainiečiams, kad turėtų labiau rūpintis savais, o ne svetimais, juolab, kad karas Ukrainoje neturi nieko bendro su Lietuva. „Šitie žmonės yra paveikti rusų propagandos, būkim tiesūs. Tai yra rusų propaganda. Juos reiktų atjungti, blokuoti“, – sakė A. Mamontovas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės