Vieni jų – jau matyti ir žiūrovams puikiai pažįstami, o kiti prie senbuvių prisijungę neseniai. Tačiau, kaip sako serialo režisierius Ramūnas Rudokas, darbas su antrąją šeima patapusiais kolegomis yra toks įdomus, jog kiekvieną dieną priartėjus prie darbų pabaigos, neretai to daryti nė nesinori, rašoma pranešime spaudai.

Kalbėdamas apie tai, kaip serialas keitėsi bėgant metams bei prisimindamas ankstesnes sagos dalis – „Nemylimi“, „Svetimi“ ir „Pasmerkti“ – R. Rudokas teigia, kad to, kas buvo anksčiau, ir to, ką žiūrovai išvys jau šiandien, nė neįmanoma sulyginti. Siekdamas tai įrodyti, jis kviečia žiūrovus ne tik šiandienos premjerai, bet ir peržvelgti keletą pirmojo sezono serijų.

„Šiuo metu artėjame prie kino formato ir žiūrovams pateikiame daug brandesnį, širdžiai ir akiai mielesnį formatą. Manau, kad šiuo sezonu tikrai pradžiuginsime savo gerbėjus, nes atgimstame su nauja jėga, ištisa puokšte naujų veidų. Turime, ką pasakyti – turime dar labai daug šovinių apkaboje“, – intriguoja R. Rudokas.

Taip pat režisierius įsitikinęs, kad šis sezonas, kuriam būtų galima suteikti psichologinės kriminalinės dramos žanrą, pritrauks dar daugiau įvairaus amžiaus gerbėjų. „Šis sezonas ypatingas savo netikėtumais scenarijaus vingiuose, netikėtais, naujais personažais, kurie papuoš „Prakeikti 4“ kriminalinį pasaulį bei veikėjų tarpusavio santykius. Čia netrūks ir šiuolaikiško požiūrio į žmonių gyvenimą, problemas ir jų sprendimą. Publikos ratas, tikiu, išsiplės, nes tai serialas, kuris taps priimtinesnis ir jaunesniam, ir vyresniam žiūrovui. Gyvensime „Prakeiktų“ gyvenimą kartu“, – sako režisierius.

Šį sezoną prie jau pamiltų aktorių prisijungs ir naujokai. Ar jiems lengva prisijungti prie scenos vilkų? R. Rudokas juokauja, kad per visus šiuos metus visa komanda tapo tarytum šeima. „Ta šeima kiek keičiasi, gausėja, o tiksliau – keičiasi tik vaikai. Branduolys – mama, tėtis – išlieka tas pats“, – šypteli jis.

Tačiau R. Rudokas kartu su komanda visuomet mielai dėmesį atkreipia į tuos, kurių filmavimo aikštelėje dar nesame matę, ar kurie labai norėtų čia būti. Tam yra rimtas paaiškinimas: „Kai žmogus yra talentingas, jis yra talentingas visomis prasmėmis, nes tai – dievo dovana. Toks žmogus greitai viską pagauna, perpranta savo vaidmenį, pradeda jį vystyti. Manau, kad jaunam žmogui prisijungti nėra sunku. Kitiems sekasi sunkiau, tačiau tuo atveju jie ir neužsibūna. Tačiau dažniausiai žmonės ir patys puikiai supranta, ką daro, todėl noriai ateina čia patys“.

Lygiai toks pats įvairus ir niekuomet nevienodas yra ir režisieriaus darbas. Filmavimams vis dar nesibaigus, R. Rudokas neslepia, kad visi dega tuo, ką daro. Net ir tais atvejais, kai nuotaikos – nepastovios: „Jos keičiasi nuostabiai, tikriausiai taip, kaip ir gamta – vieną dieną gražu, prisnigę, kitą – jau lyja lietus“ (juokiasi).

Ir visgi būtent apie tokį darbą, kuriame niekuomet nebūtų jokios rutinos, R. Rudokas prisipažįsta visuomet svajojęs. Vien jau vasarą dažniausiai jam tenka režisuoti kitą žiūrovų pamiltą serialą „Moterys meluoja geriau“, o rudenį jis paskiria kriminaliniam pasauliui kartu su „Prakeikti 4“.

„Visą gyvenimą norėjau tokio darbo, kurio nė neturėčiau vadinti darbu ir daugiau laikyčiau jį gyvenimo būdu. Serialo gamyba šioje vietoje yra mano gyvenimo būdas. Kiekvieną rytą atsikėlęs jaučiuosi puikiai, nes netrukus visiems ištarsiu „pradedam“. Ir tą patį vakarą niekuomet nesinori pasakyti „baigėm“. Bet kitą dieną visada laukia kitos istorijos... Ir, pasikartosiu, svarbiausia – jokios rutinos“, – sako jis.

O ar dirbant su Ramūnu filmavimo aikštelėje yra kokios taisyklės, kurių laikytis – privalu? Režisierius teigia, kad taisyklių daug nėra – viskas panašu į tas, kurių prašoma laikytis ir bet kuriame kitame darbe. Tik šiame, kitaip, nei kitur, svarbiausia mokėti tekstą – aktorių prašoma puikiai žinoti savo žodžius. O besijuokdamas jis dar prideda, kad taip pat iki vakaro – jokių gėrimų.

Ketvirtojoje sagos dalyje žiūrovų laukia dar daugiau netikėtumų ir staigmenų. Fredo Kogano dienos už grotų ilgai netruko – įtaka ir pažintys leido jam anksčiau laiko išeiti į laisvę. Grįžęs į gyvenimą, Fredas su šviežia jėga ėmėsi naujų iššūkių – šį sykį jo taikinyje atsidūrė stambi informacinių technologijų kompanija. Ar Fredui pavyks klasta ir apgaule perimti likimo smūgių purtomo visuomenėje gerbiamo verslininko Algirdo Statkaus verslą? Ar vis stiprėjančios jo psichinės sveikatos problemos nesugriaus visų jo planų? Kokie praeities šešėliai jį prisivys šį sykį?

„Prakeikti 4“ – jau nuo šiandien, pirmadieniais-ketvirtadieniais 20.30 val. per TV3!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės