aA
Prieš dvylika metų mažai kas tikėjosi, kad tuomet pradėta rodyti kriminalinė drama „Nemylimi“ gyvuos ir šiandien. Kiekvieną sezoną atrodo, kad serialas vis gęsta netekdamas žiauriai nužudomų personažų, tačiau kaskart jis grįžta su dar aštresne siužeto banga ir akivaizdžiai kokybe vis labiau pasižyminčiais vaizdais. „Nemylimi“, „Svetimi“ ir „Pasmerkti“ serialų gerbėjai šiandien žiūri jau trečiąją „Prakeikti“ kriminalinės dramos dalį. Prie šio kūrinio vairo metai iš metų stovintis Ramūnas Rudokas ir pats džiaugiasi pastebėdamas vis aukščiau kylančią kūrybinę kartelę.
Režisierius Ramūnas Rudokas
Režisierius Ramūnas Rudokas
© Organizatoriai

„Mane džiugina, kad ekrane matau vis aukštesnės kokybės produktus. Prisiminkime, kaip prieš dešimtmetį atrodė „Nemylimi“ ar „Pasmerkti“. Kaip atrodydavo scenos, kaip jis būdavo filmuojamas, kokie pokalbiai ir istorijos gvildenamos. Skiriasi kaip diena nuo nakties, nes dabar mes turime visai kitas filmavimo galimybes technikos, režisūros, operatorių darbo, aktorių darbo, montažo ir kitomis prasmėmis. Ir jeigu aš pats kažkiek prie to prikišau nagus – mane visa tai džiugina trigubai“, – sako aktorius ir režisierius R. Rudokas.

Jis pats dar serialo epopėjos pradžioje vaidino latvį Armanį, kuris buvo nukautas šūviu, rašoma pranešime spaudai. Nors tokių serialų, kuriuose siužeto vingiai nenuspėjami, žiūrovai vis tikisi pamatyti atgyjančius savo pamiltus personažus, Armanio, anot R. Rudoko, prikelti jau nebepavyktų. Nors jis pats neslepia šį vaidmenį prisimenantis su nostalgija.

„Šiuo atveju mane tikrai lydėjo sėkmė. Savo laiku buvau nušautas taip, kad prikelti manęs nebuvo įmanoma. Užtai po kelerių metų pradėjau pats tą serialą režisuoti, vykdyti visai kitus nurodymus. Manau, kad tai yra sėkmė ir tuo reikia džiaugtis. Na, o dėl to, kad aš pats nevaidinu šiame seriale, kartais širdelę suspaudžia. Gaila ir to personažo, kuris tikrai nebuvo pats blogiausias, be to, ir darbo visada norisi daugiau, nes dirbti aš mėgstu. Vis dėlto atgaivinti Armanio personažą būtų įmanoma tik tokiu atveju, jeigu būtų kuriamas serialas pavadinimu „Prakeikti. Pradžia“. Tada gal ir galima būtų atsukti laiką atgal, parodyti, nuo ko viskas prasidėjo. Bet mūsų seriale yra kitų gerų personažų, o galų gale yra kitų serialų, kuriuose ir man tenka sukurti tam tikrus vaidmenis“, – kalbėjo R. Rudokas.

Kaskart, kai seriale žūsta ryškesnį vaidmenį atlikęs personažas, darbo netenka ir jį vaidinęs aktorius. Paklaustas, ar prieš sudėtingą paskutinę seriją filmavimo aikštelėje yra kokiu nors būdu atsisveikinama su kūrybinę komandą paliekančiu aktoriumi, R. Rudokas patikino, kad jokių ypatingų ritualų atlikti nėra įprasta.

„Ne, tokių dalykų nebūna ir niekas su niekuo per daug neatsisveikina. Aišku, jeigu tu gali dirbti ir toliau kurti personažą, bet prodiuseriai ar režisierius tavęs atsisako, tuomet liūdna. Vis dėlto mano atveju tai buvo paprasčiausiai kūrėjų trumparegiškumas. Nekaltinu konkrečiai nė vieno žmogaus, tačiau, manau, buvo trumparegiškai pažiūrėta į projekto tęstinumą. Nes tą sezoną, kuomet buvo nušautas mūsų mylimas ir gerbiamas latvis Armanis, niekas negalvojo, kad bus dar ir dar vienas šios kriminalinės dramos sezonas. Tuo metu visi buvo įsitikinę, kad šiais vaizdais istorija ir baigsis. Pasirodo, televizija suprato, kad šitas produktas yra reikalingas, žiūrovams jis patinka ir užsakė tęsinį. Kaip į tai reaguoti kūrėjams? Juk jau nebeprikelsi žmogaus, kuris buvo nukautas kontroliniu šūviu. Todėl dabar mes su įdomiais personažais, gerais aktoriais elgiamės daug atsargiau ir į kairę ar dešinę nebešaudome, nebesprogdiname. Paliekame vietos tęstinumui“, – kalbėjo režisierius.

Ne visiems žiūrovams seriale atvaizduojami šaltakraujiški veiksmai yra artimi ir regėti. Kai kuriuos tam tikros scenos gali šokiruoti. R. Rudokas sako, kad jam asmeniškai kriminalinis pasaulis nėra visiškai nematyta dirva.

„Automobilių sprogimai, žurnalistų žudymai, gaujų tarpusavio konfliktai, kuriuose žūsta ir kalti, ir nekalti, ir vidutiniškai kalti žmonės – labai liūdni reiškiniai. Aš pats visa tai mačiau iš labai arti. Kadangi 90-asiais, kuomet tie nusikaltėlių karai, įvairūs kriminaliniai reiškiniai buvo pačioje viršūnėje ir tęsėsi apie dešimtmetį, aš buvau jau pakankamai brandžiame jauname amžiuje. Buvau „atkalęs“ sovietinės kariuomenės rikiuotes ir susiformavęs kaip jaunas vyras. Tada aš mokiausi ir baigiau Muzikos akademiją, jau buvau ragavęs mokslo užsienyje, tuomet – Niujorke, buvau pamatęs pasaulio. Ir visa tai, kas vyko Lietuvoje aš labai aiškiai atsimenu. Net gi pažįstu ne vieną tuometinį šešėlinio pasaulio autoritetą. Net iki šiol sutikęs kai kuriuos, kuriems pavyko išgyventi, pasisveikinu. Kaip ir visa Lietuva, sekiau tą situaciją, todėl daug ką žinau ir daug ką prisimenu. Tad kurti apie tą metą – man vienas malonumas“, – patikino R. Rudokas.

Beplėtojant serialą buvo sukurtas ikoniškasis kriminalinio pasaulio vado Fredo Kogano vaidmuo. Nors gali pasirodyti, kad jį atliekantis aktorius Albinas Keleris ir gatvėje jau yra tapatinamas su negailestingu šešėlinio pasaulio atstovu, anot R. Rudoko, realiame gyvenime aktorius visiškai nepanašus į savo personažą.

„Albinas Keleris yra bene vienintelis vyresnės kartos aktorius, kuris niekada nereikalauja per didelio dėmesio filmavimo aikštelėje ir už jos ribų. Jis visada iš Panevėžio į darbą atvažiuoja idealiai išmokęs tekstą, tad papildomo laiko tam jam niekada neprireikia. Nepaisant to, kad, kai filmuojasi Albinas, jo filmavimai trunka praktiškai visą dieną, kadangi turime nufilmuoti daugybę skirtingų scenų iš skirtingų serijų. Tačiau jis vis tiek atvyksta viską idealiai išmokęs ir dar pasiūlo galimų variantų teksto korekcijoms – kaip padaryti taip, kad jo pasisakymai taptų lengviau suprantami ir jam, ir žiūrovui.

Mūsų santykiai su Albinu Keleriu visą bendravimo laikotarpį buvo fantastiški. Niekas nieko niekam nediktuoja – nei aš jam, nei jis man. Turbūt todėl, kad mes nuo pirmojo sezono supratome, ko vienas iš kito norime. Albinas sukūrė puikų personažą ir jį ir toliau tobulina. Tas jo rūstus senosios kartos gangsterio personažas neturi nieko bendro su realiu gyvenimu. Iš tiesų jis yra jautrus, fantastiškai linksmas, įdomus , neturintis blogų įpročių, sportuojantis, nuostabus žmogus. Sakyčiau, net su lengvomis silpnybėmis, kurios irgi žavi. Aš laimingas, kad sutikau tokį žmogų savo gyvenime. Duok Dieve daugiau tokių sveikų, gerų, mielų, mylinčių žmonių“, – kalbėjo pašnekovas.

Šį sezoną seriale ne tik atgijo seni personažai, bet ir pasirodė naujų. Tarp jų – vieną pagrindinių vaidmenų atliekantis profesionalus Lietuvos kikboksininkas Sergejus Maslobojevas. Serialo režisierius, paklaustas, ar nėra pernelyg sudėtinga dirbti su žmogumi, neturinčiu aktorinio išsilavinimo, negaili žinomam vyrui pagyrų.

„Sergejui šiame seriale buvo parašytas epizodinis vaidmuo. Jis turėjo pereiti per tris ar keturias serijas ir mes tiesiog būtume atsisveikinę. Tačiau paaiškėjo, kad Sergejus turi talentą. Jis yra puikus sportininkas, kovotojas, pasaulio čempionas, tad yra užsispyręs, užsigrūdinęs ir dėmesingas žmogus. Ir čia staiga atsivėrė jo talentas – pasirodo, jis gali ir vaidinti. Jis geba persikūnyti ir vienaip ar kitaip išreikšti savo emocijas. Galų gale jis gali būti paprasčiausiai Sergejumi Maslobojevu, kas ir yra svarbiausia kuriant šį personažą. Jis tikrai labai pritapo, puikiai tvarkosi su tekstais ir emocijomis aikštelėje. Yra visiškai paprastas, labai imlus ir talentingas žmogus, kuris, ačiū Dievui, atsirado mūsų kolektyve. Todėl tas epizodinis vaidmuo ir virto didžiuliu, visą sezoną besitęsiančiu trenerio Artūro vaidmeniu. Ir tegu nesitiki žiūrovai seriale pamatyti per daug Sergejaus sugebėjimų ringe. Mūsų seriale jam yra iškeltos visiškai kitos užduotys“, – komentavo R. Rudokas.

Seriale „Prakeikti“ išskirtiniai vaidmenys kliūna ir moterims. Čia jos ne vien jautrios ir švelnios, bet ir klastingos bei įsiveliančios į kriminalinius reikalus. „Mes turime labai gražią puokštę damų. Tiek vyresnių, tiek jaunesnių. Pavyzdžiui, aktorė Ugnė ..., kuri šiuo metu mokosi Maskvoje, bet randa laiko atvykti pas mus ir kurti puikų vaidmenį. Taip pat Justina Nemanytė, kuri „Videometros“ serialuose yra sukūrusi daugybę skirtingų vaidmenų. Šiemet ji labai prašė nebeskirti jai tos švelnios merginos ar kekšiškos užsispyrėlės vaidmenų, tad mums pavyko jos personažą šiek tiek gangsterizuoti. Jos rankoje atsirado ginklas, ji turi progą pasmurtauti prieš vyrus tiek fiziškai, tiek psichologiškai“, – pasakojo R. Rudokas.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
4.4667

„Motyvuotas atletas“ Artur Swan pirmąkart prabilo apie skyrybas ir žmonos išsikraustymą iš bendrų namų (48)

Aktyvaus gyvenimo būdo tinklaraščio „Motyvuoti atletai“ įkūrėjas, sveikos gyvensenos ir...

Mantas Stonkus apie savo vaikų auklėjimą ir vieną griežtą draudimą: dabar tokios patirtys galėtų juos šokiruoti (3)

Žinomas aktorius ir humoristas Mantas Stonkus yra vienas iš daugiausiai sekėjų socialiniuose...

„Auksinio proto“ septintojo sezono nugalėtoju tapo Pinigų muziejaus ekskursijų vadovas Tomas Grėlis (6)

Vėlų penktadienio vakarą paaiškėjo jau septintojo populiariausio Lietuvoje LRT televizijos...

Europos futbolo čempionato atidarymas – su roko legenda Bono, operos žvaigžde Andrea Bocelli ir akrobatinio skraidymo komanda

Jau šiandien, 21.25 val., per LNK – Europos futbolo čempionato atidarymo ceremonija. Transliacija...

Oksana Pikul pasidalino paslaptimi, kuri padeda išlaikyti dailias kūno formas: susigundys ir kitos moterys (32)

Populiari muzikos atlikėja, vizažo meistrė, savo vardo grožio namų įkūrėja, lektorė ir...

Top naujienos

Linksmybės Vilniaus daugiabutyje baigėsi didžiausiu siaubu: kaimynai papasakojo daugiau detalių (175)

Druskio g. Karoliniškėse daugiabutis tiek policijos savo kieme, ko gero, dar nebuvo matęs. Net...

Nuo trečiadienio įsivyraus sausi orai

Šiandien per šalį slinks mažai aktyvus šaltasis atmosferos frontas. Rytą storesni jo debesys...

Žmogžudystė Plungėje: žiauriai nužudyta moteris (14)

Pirmadienio vakarą, apie 19.40 val., Plungėje, Aušros g., rastas nužudytos 59 metų moters...

Daug perdavimų – nė vieno įvarčio: Ispanijos rinktinė namie neįveikė švedų (85)

Europos futbolo čempionate užfiksuotos pirmosios nulinės lygiosios. Akivaizdžia rungtynių...

Penkiolikos vaikų mama Eglė – apie meilę, iššūkius ir buitį: kibiras bulvių pietums ir šeši skalbimai per dieną (64)

Delfi „Metų moterys 2021 ” rinkimuose nominuota Eglė Vaitkevičienė – išties išskirtinė...

BYPOL: Ramaną Pratasevičių sumušė pats Lukašenka (312)

Prieš autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą nusistačiusių buvusių jėgos...

Didžiuosius vežėjus atstovaujantis Drižas: prastos darbo sąlygos – tai tik pavieniai atvejai, bet ne viso sektoriaus problema (28)

Krovinių pervežimo ir logistikos verslas Lietuvoje sukuria 8 proc. Bendrojo vidaus produkto –...

Čia gimiau, čia ir numirsiu: trisdešimtmetė ūkininkė Rasa griauna stereotipus apie Lietuvos kaimą (7)

Trisdešimtmetė Rasa Rasimaitė juokiasi, kad tame pačiame kaime ir gimė, ir mirs. Nors kitas...

Nutarė vaikus žindyti iki mokyklinio amžiaus: ar tai naudinga? (50)

Ar naudinga maitinti vaikus krūtimi iki mokyklos? Moteris, maitinanti krūtimi savo 5 m. dukterį ir...