Pirmoje atrankinėje laidoje pasirodys 10 grupių ir atlikėjų: grupė „Black Spikes“ su Indre Launikonyte, Thomukas 1, grupė „Be U“, Titas ir Benas , Martyna, Donata, grupė „Twosome“, Milita, Aldegunda, Voldemaras Petersonas. Iš atrankinių laidų į pusfinalį keliaus po 5 dalyvius, taigi su puse pirmosios laidos dalyvių, kurie sulauks mažiausio žiūrovų ir komisijos įvertinimo, bus atsisveikinta. Televizijos žiūrovų ir komisijos balsai bus skiriami lygiomis proporcijomis, rašoma pranešime spaudai.

Siekiant, jog komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui, žiūrovai komisijos balsus pamatys tik laidos pabaigoje. Komisijos stebės pasirodymus ir juos vertins atskiroje patalpoje, o savo apibendrintus pastebėjimus pateiks tik keliuose intarpuose laidos metu. Pasikeitusi tvarka įvesta praeitais metais itin pasiteisino, taigi nuspręsta to laikytis ir toliau. Taip žiūrovai gali didesnį dėmesį skirti patiems dalyviams.

Balsuoti už labiausiai patikusią dainą žiūrovai galės skambindami arba siųsdami trumpąsias žinutes telefono numeriu 1669 (vieno skambučio ar žinutės kaina – 0,60 euro). Nacionalinės atrankos rengėjai primena, kad iš vieno mobilaus telefono numerio per vakarą bus galima atiduoti daugiausia penkis balsus. Už žiūrovų skambučius ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei.

Siekiant neskatinti telefoninio balsavimo varžybų, žiūrovų balsavimo rezultatai taip pat bus skelbiami tik laidos pabaigoje. Žiūrovų balsavimą visų nacionalinės atrankos laidų transliacijų metu stebės nepriklausomi stebėtojai – audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai.

Kas iš jų atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 18–22 dienomis Roterdame (Nyderlanduose), paaiškės vasario 6 dieną nacionalinės atrankos finalo metu. Šiais metais atsižvelgiant į pandemijos situaciją, tam kad „Eurovizija“ įvyktų, yra numatyti keturi scenarijai.

Pirmasis scenarijus: įprastas „Eurovizijos“ konkursas – jeigu iki konkurso pradžios spėjama visus dalyvius paskiepyti arba sistemingai testuoti.

Antrasis scenarijus: „Eurovizijos“ konkursas vyks laikantis socialinės distancijos – tokiu atveju, konkurso metu dalyviai ir žiūrovai turi laikytis privalomos distancijos. Taip pat limituotas delegacijos narių ir spaudos atstovų skaičius galės vykti į Roterdamą.

Trečiasis scenarijus: jei „Eurovizijoje“ dalyvaujančios šalies atstovas negalėtų atvykti į Roterdamą ir čia surengti savo pasirodymą, bus suteikiama galimybė pasirodyti iš savo šalies. Visa kita vyktų pagal antrojo scenarijaus tvarką.

Ketvirtasis scenarijus: „Eurovizijos“ konkursas vyktų nuotoliniu būdu – visų šalių pasirodymai rengiami savose šalyse, tokiu atveju Roterdame nebūtų rengiamas „Eurovizijos“ konkursas.

Lietuvoje „Pabandom iš naujo!“ atrankinės laidos yra filmuojamos likus kelioms dienoms iki jų transliacijų šeštadieniais. Žiūrovų balsavimas vyks kaip visada tiesiogiai, laidos per LRT TELEVIZIJĄ transliacijos metu.

LRT RADIJAS jau antrą sezoną kviečia įdomiausias „Eurovizijos“ naujienas išgirsti tinklalaidėje „Dūzė Pua“. Jos kūrėjai Tadas Paškevičius, Lukas Gylys, Justinas Kulys ir Lukas Kačiušis žada smagių pokalbių apie Nacionalinę atranką „Pabandom iš naujo“, apie kitų šalių dainas ir įdomių istorijų nutikusių per visą „Eurovizijos“ gyvavimo laikotarpį. Pirmasis epizodas jau LRT mediatekoje.

Pirmosios laidos „Pabandom iš naujo!“ transliacija jau sausio 16 d., šeštadienį, 21.00 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės