Tiesioginės transliacijos metu LNK žiūrovai galėjo balsuoti už vieną iš aštuonių finalistų, kuriuos iki lemiamo etapo atvedė ne tik išskirtiniai muzikiniai talentai, bet ir juos atskleisti padėję projekto mokytojai: Vaidas Baumila, Ieva Prudnikovaitė, Benas Aleksandravičius – „ba“ ir grupė „69 danguje“. Žiūrovų sprendimu nugalėtojomis tapo merginų grupė „Hey Mix! iš Vaido Baumilos komandos, kuri laimėjo pagrindinį projekto prizą – 15 000 Eur, kurį įsteigė LNK, ir kontraktą su projektą vykdančiais kūrybos namais „Elitaz Music“.

„Šitos merginos buvo pačios stropiausios projekto dalyvės, kurios, nepaisant to, kad yra ir taip labai talentingos, nuolat ir daug repetavo bei dirbo iki paskutinio prakaito lašo. Jos tikrai nusipelno šio titulo“, – sakė „Hey Mix!” mokytojas Vaidas.

"Lietuvos balso. Kartos" finalas

„Prisipažinsime, kad iš pat pradžių apie finalą negalvojome – labiau galvojome kaip kuo geriau pasirodyti, kaip dar patobulinti pasirodymus“, – atviravo „Hey! Mix“merginos ir dėkojo visiems žmonėms prisidėjusiems prie jų kelio iki finalo.

Kova dėl žiūrovų simpatijų buvo itin įtempta, nes tarpusavyje varžėsi ne tik labai stiprūs, bet, kuo ir pasižymėjo kartų formatas, labai skirtingi dalyviai: Ievos Prudnikovaitė komandoje – charizmatiškieji rokeriai „Still Runners“ ir dainuojančių operistų Eglės bei Eriko šeima, Beno Aleksandravičiaus komandoje – ant scenos vos telpantis ansamblis „Fresko“ ir septyniolikmetės, bet jau labai talentingos Milėja bei Jessica, Vaido Baumilos komandoje – vos septynerių Raigardas ir aštuonerių Eglė bei lietuviškosiomis „Spice girls“ praminta merginų grupė „Hei Mix!”, o grupė „69 danguje“ į sceną vedė linksmuosius dzūkus „The Mooniers“ bei kankles ir operą sujungusių merginų trio „DIAmanti“.

"Lietuvos balso. Kartos" finalas

Simbolinę datą vykusio finalo pirmoji dalis buvo skirta vien lietuviškai muzikai. Garsiausius kūrinius antram gyvenimui prikėlė išskirtiniai pasirodymai: „Skylės“ dainą „Pinavija“ grupė „The Mooniers“ atliko vilkėdami Lietuvos kino centre atkurtais partizanų kostiumais, o operisčių bei kanklininkės trio „DIAmanti“ iš lietuviškų fėjų tapo lietuviškomis ksenomis įkūnydamos energingą „Žalvarinio“ dainą. Iš finalistų lūpų naujai skambėjo ir tokios legendinės dainos kaip „Dar ne vakaras“ ar „Geltona. Žalia. Raudona“ bei kiti kūriniai tiek anksčiau, tiek šiandien simbolizuojantys itin svarbias idėjas. Šalia šių metų finalistų pasirodė ir „Lietuvos balsas” 8-ojo sezono nugalėtoja Meidė bei „Lietuvos balsas. Vaikai“ 3-ojo sezono laimėtojas Džiugas.

Šalia finalo dalies, skirtos Lietuvai – svarbus dėmesys Ukrainai. Ypatingas koncerto svečias – 2016-ųjų „Eurovizijos“ laimėtoja, „Ukrainos balso“ mokytoja Jamala, kuri ką tik priverstinai palikusi Kijevą stengiasi nepalūžti ir toliau skleisti žinią apie karą jos šalyje visam pasauliui.

"Lietuvos balso. Kartos" finalas

„Šis projekto finalo ypatingas visomis prasmėmis. Tai pirmą kartą pasaulyje pristatomo formato finalas ir kartu koncertas, kuriame pasirodė visam pasauliui svarbių įvykių ambasadorė Jamala“, – sakė laidos vyriausiasis prodiuseris Gediminas Jaunius.

„Aš esu labai dėkinga už jūsų palaikymą. Kai atskridau į Vilnių ir kai pamačiau, kiek čia Ukrainos vėliavų, dar kartą supratau, kad mes ne vieni“, – sakė Jamala, kuri prabilo ir lietuviškai, pasveikinusi su Nepriklausomybės atkūrimo diena. Jamalos pasirodymo metu ašarų nesulaikė ne tik daugelis žiūrovų, bet ir projekto mokytojai.

"Lietuvos balso. Kartos" finalas

„Į jaunosios kartos širdis per muziką pasibeldė vyresnės kartos jausmai. Manau, kad šiuos jausmus dalyviams pavyko perteikti puikiai ir visi pasirodymai buvo labai jautrūs bei prasmingi“, – sako projektą vykdančių kūrybos namų „Elitaz“ vykdančioji prodiuserė Agneta Gabalytė.

Jamalos honoraras bei visos lėšos, gautos už žiūrovų skambučius balsuojant už finalistus, bus skirtos paramai Ukrainoje. Viso finaliniame „Lietuvos balsas. Kartos“ koncerte už žiūrovų balsus surinkta 52 162 eurai.

Projekto užkulisiai:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės