1582–1584 m. Mikalojus Kristupas Radvila Našlaitėlis iš Lietuvos Viduržemio jūra pasiekė Artimuosius Rytus ir Šiaurės Afriką. Lietuvos didiko, religinio atsivertėlio, perėjusio iš reformacijos į katalikybę, vertingiausias palikimas – šios piligriminės kelionės aprašai, kurie 17 a. pradžioje tapo tikru „bestseleriu“.

Projekto „Gold of Lithuania“ dalyvės – penkios skirtingos įgulos nuo rugsėjo mėnesio keliavo vieno iš garsiausių Lietuvos piligrimo keliais. Kelionės svarbiausias akcentas – audiencija Vatikane, kur keliauninkus iš Lietuvos priėmė Vatikano valdytojas Jo Eminencija kardinolas Džiovanis Lajola.

Šiemet apie 1000 metų švenčiančią Lietuvą žinia nunešta ir į Centrinę Aziją, Kirgiziją. Ekspedicijos po Tian Šanį tikslas – vieną kalnyno bevardę viršūnę pavadinti Lietuvos tūkstantmečio vardu. Ekspedicijos dalyviai taip pat įkopė į 4250 m aukščio kalnuose žuvusio alpinisto Akstino viršūnę ir paminėjo jos 50-metį.

Šiais metais lietuviai atrado dar vieną atostogų kryptį, Portugaliją. Žiūrovų širdžiai palepinti bus rodoma kelionė po Portugalijos pietus, Algarvę. Žuvų aukcionas – tai, ko nepamatys kiekvienas keliautojas. Kelionė laivu į Atlanto vandenyną, su lydinčiais delfinais, istorinis Algarvės maršrutas – įspūdžiai, kuriuos bus smagu prisiminti kiekvienam.

Lapkritį „Keliaukim!“ žurnalistė Neringa Skrudupaitė išvyksta į tekančios saulės šalį – Japoniją. Lietuvoje šią vasarą lankėsi vienas garsiausių klajūnų japonas Daisukė Nakanishi. Vyras dviračiu daugiau kaip dešimtmetį keliavo po visą pasaulį. Dabar šeši lietuviai Daisukę Nakanishi žada aplankyti jo gimtame mieste, Osakoje. Išlydėti Lietuvos tūkstantmetį keliauninkai planuoja ant aukščiausio šalies kalno Fudzijamos. Japonai šį vulkaną vadina šalies simboliu arba Ugnies kalnu.

Tokį kelionių meniu Lietuvos televizija parengė iki Naujųjų metų. „Keliaukim!” - sekmadieniais 18 val.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją