A. Sorokinas neseniai pagerino pasaulio rekordą – 100 km distanciją jis įveikė per 6 val. 5 min. 41 sek. Tiesa, pokalbis pirmiausia pasisuko ne apie tai, o apskritai, kokios sporto šakos yra sveikiausios žmogui. Pasirodo, kad reguliariai užsiimant tenisu savo gyvenimo trukmę galima prailginti net 10 metų.

Netrukus dėmesys buvo sutelktas į patį laidos svečią. Bedforde (Didžioji Britanija) vykusiose „Camille Herron Centurio Running“ varžybose lengvaatletis 100 km nuotolį įveikė vidutiniu 3 min. 39 sek./km tempu.

Aleksandras Sorokinas (nr. 009, Foto: Jurga Urbonaitė)

„Iš tikrųjų pats iki galo netikėjau. Kažkur viduje buvo minčių, kad gali pavykti, bet tam reikėjo idealiausių sąlygų, jog viskas „sueitų“ tą dieną. Planas buvo pradėti pasaulio rekordo tempu, o antroje pusėje žiūrėti, kaip laikys kojos.

Bėgdamas pirmą pusę galvojau, kad tikrai neištempsiu, bet kažkaip pavyko gana gerai išlaikyti tempą, gana tolygiai prabėgti distanciją“, – kiek anksčiau pasakojo A. Sorokinas.

Betforde pasiektas planetos rekordas sportininkui nėra pirmasis: jam taip pat priklauso geriausi pasaulyje rezultatai 100 mylių bėgimo stadione ir plentu, 12 valandų bėgimo stadione ir plentu bei 24 valandų planetos rekordas plente.

Aleksandras Sorokinas

„Iki šių metų galvojau, kad 100 km pasaulio rekordui esu per lėtas. Kad tam reikia bėgti maratoną iš 2 val. 20 min. Tas laikas atrodė kosminis, bet, pasirodo, viskas įmanoma, reikia tikėti ir dirbti“, – šyptelėjo A. Sorokinas.

„Kam aš tai darau? – laidoje tarsi pats savęs to paklausė sportininkas. – Iš tikrųjų reikia į tai įeiti po truputį. Mūsų kūnas yra sutvertas bėgti ir ilgai bėgti. Tiesiog reikia noro, motyvacijos ir viskas pavyks. Manau, kiekvienas gali prabėgti, pavyzdžiui, 100 km, gal ne taip greitai, bet bėgant laiku gal net dar greičiau.“

Kitas A. Sorokino tikslas – rugsėjo 17-18 dienomis Veronoje (Italija) vyksiantis Europos 24 valandų bėgimo čempionatas. Šioje distancijoje mūsiškis jau yra tapęs planetos čempionu, o jam priklausantis pasaulio rekordas lygus 309,400 m – tokį nuotolį jam pavyko nubėgti per parą.

Aleksandras Sorokinas

„Reikia dar nušlifuoti 24 valandų rekordą. Kaip sakė Briusas Lee, aš nebijau to žmogaus, kuris moka 10 tūkst. kovos meno rūšių, bijosiu to žmogaus, kuris praleido 10 tūkst. valandų mokydamasis vieną judesį. Visą gyvenimą galima šlifuoti vieną distanciją, dar matau rezervo 24 val. bėgime. Dabar bus pasiruošimas būtent Europos čempionatui, kuris vyks rugsėjo mėnesį. Esu pažadėjęs kitąmet išbandyti 48 valandų bėgimą, bet nežinau, dar reikia subręsti“, – sakė A. Sorokinas.

Lietuvos lengvaatletis Tarptautinės ilgų nuotolių bėgimo asociacijos (IAU) buvo išrinktas geriausiu 2021 metų sportininku.

„Planuose tokių skaičių nebuvo“, – prisipažino pašnekovas.

A. Sorokinas sako, kad bėgimą atrado tada, kai jam gyvenime reikėjo tikslo, o motyvacija tapo noras keistis. Žinomas vyras vienu metu buvo pasiekęs 100 kg svorį, piktnaudžiavo nesveiku maistu, alkoholiu ir net rūkė, tačiau tvirtos valios dėka jis grįžo į tikrąjį save.

Aleksandras Sorokinas,  Vilniaus 100 km bėgimas (Nuotr. Mantas Repečka)

„Paprastai bėgioti buvo neįdomu, o grįžti į senas vėžes nesinorėjo. Nutiko toks tarsi ženklas. Buvau tuomet nubėgęs pirmąjį savo pusmaratonį ir, vaikščiodamas po Vingio parką, suradau lankstinuką. Jame buvo kvietimas sudalyvauti 100 km čempionate. Pamaniau, kad tai ir yra ženklas“, – su šypsena pasakojo jis.

Laidos vedėjas Jonas Nainys kartu su sporto žurnalistu Ervinu Kvitkausku eteryje taip pat apžvelgė ir įspūdingą Panevėžio „Lietkabelio“ pasirodymą LKL pusfinalio akistatoje su Kauno „Žalgiriu“. Tarp vedėjų gimė ir stiprus ginčas dėl Eurolygos čempionų.

Visa tai ir dar daugiau – laidos įraše, esančiame šio straipsnio viršuje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją