Net 60 kabančių eglių, daugiau nei kilometras šviečiančių girliandų, 800 metrų sidabrinio lietaus, 300 eglių viršūnių ir sidabrinių burbulų, tapusių modernia dekoro detale, bei pusės tūkstančio baltų rožių, hiacintų, ir amarilių... Tiek prireikė garsiausiam Lietuvos floristui ir dekoratoriui Mantui Petruškevičiui tam, kad šventiškai papuoštų studiją. Kartu su 15 žmonių komanda Mantas studija puošė daugiau nei dvi paras – nuo ryto iki vėlyvos nakties, o tam, kad iš visų Vilniuje esančių „Senukų“ prekybos centrų būtų pristatytas toks kiekis dekoro, prireikė net trijų mikroautobusų, rašoma spaudos pranešime.

„Man patinka kūrybingi žmonės su geru humoro jausmu, kurie, net artėjant vidurnakčiui, sako: dar nežinau kas iš to išeis, bet žinau, kad bus gerai! Tuomet tikrai žinau, kad mano studija atrodys nuostabiai, ir nėra dėl ko išgyventi….“, – apie darbą su floristu Mantu Petruškevičiumi sako televizijos laidų vedėja R. Mikelkevičiūtė.

Prie bendro Kūčių stalo Manto Petruškevičiaus dekoruotoje studijoje kartu su televizijos laidų vedėja sės neseniai karjerą baigęs maestro Donatas Katkus. Šios Kūčios pirmosios, kurias maestro sutinka išėjęs į pensiją. „Jaučiuosi nuostabiai, pagaliau galiu atsipūsti, neskubėti, dėl nieko negraužia sąžinė, nebejaučiu jokio spaudimo“. D. Katkus išėjęs į pensiją ėmė mokytis ispanų kalbos, o laisvalaikiu mėgsta pavartyti savo seniai rašytus dienoraščius. Aprašyti savo gyvenimo atsiminimus ir įvykius jis pataria visiems. „Aš paskaitau, ką veikiau jaunystėje ir negaliu atsižavėti, koks įdomus buvo mano gyvenimas. O dabar jaunimas viską deda į socialinius tinklus. Bet tai yra atminties kapinynas – vieną dieną įdėjai, o kitą jau nebeatsimeni ir taip nuolatos“.

Laidoje dalyvaus ir tėčio Vitalijaus Cololo mirties metines paminėjusi dainininkė Evita Cololo, atlikėja Gintarė Karaliūnaitė ir iš emigracijos tolimojoje Australijoje sugrįžęs žurnalistas Martas Kalendra. Pastarasis skubiai grįžo prieš šventes, nes sužinojo, kad jo tėčiui diagnozuotas vėžys. „Nebūčiau sau atleidęs jeigu nepamatyčiau tėčio, nes su tokia diagnoze niekada negali žinoti, kiek liko laiko“, – pasakos žurnalistas. Martas pastaruoju metu buvo tas žmogus, kuris tėtį iš Skuodo vežiojo į chemoterapiją Vilniuje ir visuomet buvo šalia. „Ligoninėje prie kabinetų mačiau jaunus nuo gydymo nuplikusius žmones pavargusiais veidais. Tuomet supratau, kokie mes esame laimingi, esame sveiki ir mėgstame paverkšlenti dėl menkniekių. Tik atsidūręs tokioje situacijoje supranti, kas iš tiesų yra svarbu“.

Nei vienos Kūčios neapsieina be kunigo Ričardo Doveikos žodžių apie tai, kas Kūčių vakarą svarbiausia. „Šių metų tikrovė, kurioje mes susirinksime Kūčių vakarą dar kartą parodė namų bažnyčios unikalumą – žmonos ir vyro, vaikų. Taip, turbūt ne visi išdrįsime šiemet prie stalo pasikviesti savo tėvelius, senelius, brolius, seseris, bet dėl to išryškėja namų tikrovė, kuri leidžia pasijausti savo namų tikraisiais šeimininkais. Taigi vienos šeimos namai atsidengia visu savo turiniu, visu savo tikrumu ir gražumu. Šiemet mes turime progą išgyventi pačias intymiausias ir tikriausias Kūčias – ne apeigų, ne pramogų, ne stalo žaidimų, ne valgio Kūčias, o santykių Kūčias“.

Šventinės laidos kūrybinė komanda aplankys ir žinomų Lietuvos žmonių namus: kam šie metai atnešė džiaugsmo, o kam skausmo? Kieno eglutė įspūdingiausia ir gražiausia? Filmavimo kameras pasitiks neseniai atžalų susilaukę Saulius Skambinas su šeima, Juozas Butnorius su šeima, Natalija Bunkė pasikvies prie savo kalėdinės eglutės, dainininkė Laima Tamulytė parodys, kaip atrodo pirmosios Kūčios su net 20 metų laukta pirmagime. Ir, žinoma, į visus Lietuvos žmones kreipsis Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene, kurie papasakos, kokie metai buvo jo šeimai ir ko jis tikisi iš ateinančių jaučio metų.

Įspūdingai papuošta studija, jaukūs pokalbiai ir prasmingi interviu jau ketvirtadienį, Kūčių vakarą, 19.30 val., laidoje „Kūčios su Rūta“. Šventinį vakarą LNK televizijoje vainikuos filmo su Lady Gaga premjera „Taip gimė žvaigždė“ bei šilta romantiška lietuvių komedija su Inga Jankauskaite „Ir visi jų vyrai“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės