„Knygoje taip atvirai pasakoju apie bipolinį sutrikimą, nes esu arba naivus, arba šiek tiek kvailas. Visgi, ši knyga tikrai daug kam padėjo. Visų pirma, tai leido man pačiam išsišnekėti ir dabar šia tema galiu kalbėti netramdydamas emocijų, kaip anksčiau. Tikiuosi, kad mano knyga žmonėms padėjo ne tik susivokti, bet galbūt kažkam ir išgelbėjo gyvybę“, - laidoje „Mano pramogos VEIDAI“ pasakojo M. Repšys.

Kaip rašoma laidos kūrėjų pranešime spaudai, aktoriaus autobiografijoje apibūdintas bipolinis sutrikimas, praeityje vadintas „maniakine depresija“, yra psichinės sveikatos būklė, sukelianti staigią nuotaikų kaitą: pakilimas iki pat emocinės viršūnės ir kritimas iki emocinio dugno. M. Repšys atskleidė supratęs sergantis šia liga tik papuolęs į ligoninę.

„Suvokiau, kad turiu bipolinį sutrikimą, kai viskas išsirutuliojo į psichozę ir patekau į ligoninę. Tuomet pradėjau tuo domėtis ir supratau, kad daug žmonių susiduria su tokiomis problemomis, tačiau į tai žiūri pro pirštus. Sergant bipoliniu sutrikimu aplanko tiek manijos, tiek depresijos epizodai. Prie viso to dar yra šizoafektinis fonas, kai žmogui vaidenasi. Visus šiuos etapus praėjau ir aš“, - atvirai kalbėjo M. Repšys.

Vandalo vaidmeniu Oskaro Koršunovo spektaklyje „Išvarymas“ išgarsėjęs ir už tai prestižinį „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimą laimėjęs M. Repšys pripažįsta, kad jei ne šis vaidmuo – dabar jis būtų niekam nežinomas aktorius. Aktorius taip pat prisimena neįtikėtinai keistą atranką: „Koršunovas man liepė „pasiųsti“ scenografą Gintarą Makarevičių ir, kai labai riebiai jį „pasiunčiau“, prie mano vardo uždėjo pliusą. Viskas truko dvi minutes“.

Paklaustas, kas yra sunkiausia būnant aktoriumi, M. Repšys juokavo, kad jam asmeniškai dabar sunkiausia yra visur suspėti, tačiau negailėjo patarimų ir dabar karjeras pradedantiems Lietuvos aktoriams. „Jauniems aktoriams patarčiau mažiau galvoti apie pinigus ir daugiau apie tai, ką darai. Kad ir kaip banaliai skambėtų – mylėkite meną savyje, o ne save mene“, - teigė aktorius.

Be tėvo augęs M. Repšys turėjo įvairių išgyvenimų kupiną vaikystę, gyveno gan neturtingai. O kokia filosofija aktorius vadovaujasi pats būdamas tėčiu? „Augdamas su mama gyvenau tuščiame bute, beveik neturėjome baldų ir miegojome ant grindų, o mama dirbo du darbus. Nesakau, kad mano vaikystė buvo labai baisi ar, kad mane ištraukė iš kažkokių šiukšlynų. Tiesiog noriu savo vaikams duoti daugiau negu turėjau pats, o taip pat noriu, kad jie patys užaugę galėtų sakyti, kad turėjo gerą vaikystę“, - mintimis dalinosi M. Repšys.

Kaip M. Repšys kovoja su internete perskaitytais negatyviais komentarais, ką atrado perskaitęs Koraną ir kodėl vieną kartą kunigas atsisakė jam padėti bei išvadino „velnio apsėstu“ – sužinosite jau šį sekmadienį 18:45 val. laidoje „Mano pramogos VEIDAI“ tik per Delfi TV.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės