Kaip rašoma pranešime spaudai, tai preliminari suma – į sąskaitą dar nespėjo patekti visos lėšos. Galutinė suma paaiškės kitą savaitę. Manoma, kad ji peržengs 400 tūkst. litų ribą. Mobiliojo ryšio operatoriai atsisakė aptarnavimo mokesčio, tad visi paaukoti pinigai atiteks Lietuvos jūrų muziejui.

„Visiems aukojusiems esame labai dėkingi ne tik už materialinę paramą, bet ir už moralinį palaikymą. Svarbiausia, kad buvo atkreiptas dėmesys į delfinų problemą, mes nelikome nepastebėti. Žmonių aktyvumas renginio metu pribloškė, buvo fantastiška“, - pasibaigus akcijai sakė Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė.

Per pirmą renginio pusvalandį paaukota beveik 100 tūkstančių litų.

Už paaukotus pinigus bus įsigyta medicininės įrangos delfinų sveikatos būklei tirti: echoskopas ir bronchoskopas. Taip pat ketinama įsigyti filtrinę vandens terpę vandens kokybei delfinariume gerinti.

Aštuonių Lietuvoje gyvenančių delfinų sveikatos pakitimus būtina akylai sekti. Šie gyvūnai serga tomis pačiomis ligomis kaip ir žmonės. Tad, pavyzdžiui, atėjus šaltajam metų laikui, kosėja ir čiaudi.

Susirgus delfinams negalima rengti terapijos seansų. Daug dėmesio delfinų terapijos projekte skiriama autizmo - patologinio uždarumo – sutrikimą turintiems vaikams. Savame pasaulyje gyvenantys, nekalbantys ir į išorės pasaulį nereaguojantys vaikai, pabendravę su delfinu, ima šypsotis, tiesti rankas į gyvūną ir išimtiniais atvejais – net prakalba. Delfinų terapijos seansų rezultatai pranoko ir medikų, ir sergančių vaikų tėvų lūkesčius.

Per septynerius metus su delfinais bendravo per 300 vaikų. Antra tiek šiuo metu laukia eilėje. Eilė sustabdyta iki 2011 metų – priimti daugiau vaikų neleidžia delfinariumo sąlygos.

Trijų valandų muzikiniame maratone Klaipėdoje prie Jūrų muziejaus šeštadienio vakarą delfinams gražiausias savo dainas dovanojo populiariausios Lietuvos grupės: „InCulto“, „Biplan“, „Telebimbam“, „69 Danguje“, Martyno Kuliavo grupė „Ingenious“, Asta Pilypaitė, Vaidas Baumila, Igoris Kofas ir kiti. Visi dainininkai sutiko koncertuoti be atlygio.

Žiūrovai galėjo įsitikinti delfinų ir vaikų draugyste – tiesiogiai buvo transliuojamas terapijos seansas. Visi atlikėjai ant dangaus žibintų piešė simbolines šypsenas, kurios koncerto pabaigoje pakilo į dangų.

Pirmojo tokio renginio Lietuvoje iniciatoriai – LNK, muzikos leidybos kompanija „Prior musica“ ir Lietuvos jūrų muziejus. Tikimasi, kad akcija vyks ir kitais metais.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės