Pasirinkti kario kelią įkvėpė ta pati muzika

„Tavo pareiga – saugot rytojų“ – ši garsios kariams skirtos dainos eilutė kadaise suvirpino jauno klaipėdiečio Maksimilian Drožin širdį.

„Po mokyklos savanoriškai buvau atlikęs pradinę karinę tarnybą, tačiau baigęs ją toliau gyvenau įprastą civilio gyvenimą, svarsčiau, kur toliau veda mano kelias, koks yra mano pašaukimas. Iš tiesų, kažko viduje trūko, sieloje buvo tartum atsivėrusi skylė. Bet vieną sykį išgirdau daug kam puikiai žinomą dainą „Tavo garbė“. Įstrigo ir nepaleido viena jos eilutė, ji padėjo suprasti, kad mano kelias toks ir yra: saugoti savo šalies rytojų“, – prisimena Maksimilian, šiuo metu jau atliekantis profesinę karinę tarnybą.

40 kilometrų tamsoje su kito etapo daina

Su Donatu Montvydu lyginamas Maksimilian projektą pradėjo nedrąsiai, tačiau su kiekvienu etapu sulaukė vis daugiau ir daugiau komplimentų, tad po karšto žiūrovų ir kitų mokytojų palaikymo Mantas Jankavičius nusprendė dvikovose Maksimilian pasilikti.

„Kai užlipi ant scenos, kai pamatai žiūrovus, tu taip pasikeiti, taip užsikuri!”, – stebėjosi Mantas, šiandien Maksimilian jau laikantis vienu iš savo komandos lyderių. Tačiau tolimesni etapai reiškia ir didesnius iššūkius: dar daugiau repeticijų, kur kas daugiau krūvio. „Vis dar labai nelengva derinti dvi skirtingas veiklas, tačiau nepasiduodu. Būna ir komedinių situacijų: tai prodiuseriai man į apkasus paskambina, tai kolegos netikėtai pasileidžia kokį pasirodymo įrašą ir tampa dar vienais mokytojais, – šypsosi Maksimilian.

„Kadangi daug laiko neturiu, tai išnaudoju kiekvieną įmanomą akimirką. Pavyzdžiui, neseniai buvo mokomosios naktinės orientacinės: turim po vieną susiorientuoti ir atlikti tam tikras užduotis miške, visiškoje tamsoje. Tai ką, turiu daug laiko, visi 40 kilometrų tyloje, niūniuoju man paskirtas dainas, mokausi naujas eilutes, natas, žodžius“, – pasakoja dainuojantis karys.

Dainuoti įkvepia ir kitus

Iki starto „Lietuvos balso“ projekte, į kurį Maksimilian užrašė draugė, muzika vaikinui buvo tik hobis.

„Mėgdavau laisvalaikiu padainuoti karaokėje, esu ir būrio draugus užkrėtęs tradicija išbandyti save prie mikrofono: jei ne po vieną, tai po penkis padainuodavome: tai tikrai smagus ir vienijantis užsiėmimas“, – šypsosi atlikėjas kartais tampantis ir karaokės vakarų vedėju.

Na, o tapus ir vienu iš „Lietuvos balso“ žiūrovų numylėtinių, muzika ėmė užimti vis daugiau Maksimilian laiko.

„Mano dienotvarkė tikrai griežta ir įtempta, bet jeigu labai labai nori, viskas įmanoma. Jau ne sykį į pasirodymą ar repeticiją lipau po bemiegės nakties: tai budėjimas išpuola, tai jau minėti naktiniai orientaciniai mokymai, na, bet muzika yra taip pat labai svarbi mano gyvenimo dalis, todėl nepasiduodu: dėkoju ir kolegoms už palaikymą“, – pasakoja Maksimilian.

Ar profesionalas mūšyje turi patarimų kitiems einantiems į sceną ir bijantiems susidūrimo su varžovais?

„Kiekvienas kovodamas su baime turi individualių, labiausiai jiems tinkančių būdų. Bent jau man padeda viena taisyklė: užsimerkti ir suskaičiuoti iki penkių. Per tą laiką visos baimės dingsta“, – sako Maksimilian.

Manto komandos nokautai prasideda:

Kaip Maksimilian seksis nokautuose ir kurie keturi Manto Jankavičiaus dalyviai keliaus toliau į kryžmines kovas, bus galima pamatyti jau šį sekmadienio vakarą „Lietuvos balse“, 19.30 val., per LNK.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės