Ypač jausminga daina „Rudens naktis sustojo“ skambės jau spalio 31 d. pasirodysiančiame istoriniame daugiaserijiniame LRT filme „Laisvės kaina. Savanoriai“.

Prodiuserių kompanijos „Videometra“ kuriamas istorinis filmas pasakos apie Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo aplinkybes. Visu šimtmečiu atgal nukelsiantis filmas atskleidžia nuostabią draugystės bei meilės dramą, vykusią kovos dėl laisvės ir nepriklausomybės akivaizdoje. „Laisvės kaina. Savanoriai“ kuriamas norint pažymėti ypatingą progą ir yra skirtas paminėti šimtosioms Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo metinėms.

J. Arlauskaitė-Jazzu įsitikinusi, jog filme skambėsianti daina – ypač tinkama būtent šiam daugiaserijiniam filmui, o jai pačiai kelia ypatingus sentimentus: „Ši daina man primena vaikystę – dainuodavome ją su šeimos moterimis susėdusios aplink pianiną ir iki šiol ją dainuodama noriu verkti. Todėl labai gera, kad šią dainą išsirinko būtent šis serialas – ji yra puikus himnas tokiai jautriai ir patriotiškai tematikai.“

Tiesa, dainos autorė ne pati J. Arlauskaitė-Jazzu. Jausmingai dainai žodžius sukūrė kultinė Lietuvos poetė, o muziką parašė artima atlikėjos giminaitė: „Ši daina man labai brangi. Jos tekstą parašė Janina Degutytė, o muziką sukūrė mano krikšto mama Rima Girskytė-Berlovienė.“

Pasak Justės, apie Nepriklausomybės akto pasirašymą pasakosiantis serialas turėtų būti aktualus šiandien. „Pagrindinius vaidmenis filme atliko mano du artimi bičiuliai – Toma Vaškevičiūtė ir Mykolas Vildžiūnas. Todėl apie serialą žinojau seniai. Patriotizmas, kova už tėvynę, už laisvę. Tikėjimas, tikra meilė – kas gali būti svarbiau? Tai aktualiausi dalykai, jie niekada nekinta“, – kalbėjo atlikėja.

Nors pati augo jau laisvoje Lietuvoje, Justė jaučia didelį dėkingumą pasiaukojusiems dėl Nepriklausomybės: „Aš neturėjau progos tapti laisva, tiesiog visada tokia buvau, nežinau tos virsmo būsenos, todėl apie laisvę galiu tik samprotauti. Ir esu dėkinga tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę. Laisvė – būtina sąlyga žmogaus progresui. Todėl, kad laisvė yra atsakomybė. Ne tik už savo pasirinkimus, juk laisvė yra visa, kas vyksta aplink mus. Kai pagalvoju apie savo laisvą šalį, man užgniaužia kvapą – jaučiu dėkingumą, pasididžiavimą ir meilę.“

Ar ji laiko save patriote? „Tikrai taip. Pasaulis didelis, neatrastas, gražus. Bet čia – namai. Čia viskas pažįstama, čia gera, čia mano šaknys, čia – mano širdis“, – sako atlikėja.

Išgirskite jautrų atlikėjos Justės Arlauskaitės-Jazzu kūrinį, kuris tapo naujo daugiaserijinio istorinio filmo pagrindine daina:

Pagrindinius vaidmenis istoriniame daugiaserijiniame filme kuria žymiausi šalies aktoriai: Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė, Darius Meškauskas, Mykolas Vildžiūnas, Jokūbas Bareikis, Algirdas Gradauskas, Marius Repšys. Seriale taip pat vaidina Nerijus Gadliauskas, Andrius Bialobžeskis, Vytautas Tomkus, Liubomiras Laucevičius, Šarūnas Puidokas ir kiti žinomi aktoriai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)