Kaip rašoma pranešime spaudai, vieno partizanų mylimąją Oną filme suvaidinusi talentinga jaunosios kartos aktorė Skaistė Anusevičiūtė tikino, kad nors jos šeimos šis istorinis etapas nepalietė, kai kuriose scenose teko lieti nuoširdžias skausmo ašaras.

„Mano šeimos ši istorija nepalietė, bet liečia mano tautą, o aš esu tautos dalis, todėl man ji yra aktuali. Džiaugiuosi už galimybę filmuotis šiame seriale. Dabar jaučiuosi brandesnė. Buvo scenų, kurios reikalavo tikrų ašarų“, - sakė S. Anusevičiūtė.

Tuo tarpu komunistų partijos vadovą Antaną Sniečkų seriale „Laisvės kaina. Partizanai“ suvaidinusį aktorių Julių Žalakevičių jo vaidmuo privertė vėl prisiminti tragiškus asmeninius išgyvenimus. „Mano šeima irgi yra paveikta. Nenoriu plėstis, bet jeigu vieną dieną nebūtų pasirodęs vienas žmogus, nebūtų nei mano tėčio, nei manęs. Jei kitas senelis nebūtų atidavęs savo visų rakandų, gyvulių ir ūkio, būtų išvežtas į Sibirą, sušaudytas“, - pasakojo J. Žalakevičius.

„Apie tai reikia kalbėti, nes tai yra istorija. Manau, kad serialą reikia žiūrėti, kad žmonės žinotų, kas mes esame, kuo mes galime būti, kuo galėjome būti. Jeigu būsime vieningi, daug padarysime“. – pridūrė aktorius.

Rusų agentę filme suvaidinusi aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė pasidalino itin jautria jos šeimos istorija. „Mano šeima, kaip ir turbūt daugelis šeimų yra patyrę tuos skaudžius tragiškus dalykus, kurie tuo metu vyko. Puikiai prisimenu, kaip senelis pasakojo, kad nesutiko stoti į Tarybų Sąjungos armiją ir pabėgo. Jį sugavo, vežė traukiniu į Sibirą, jis pabėgo į miškus, su draugais iššoko, paskui juos vėl sugavo, tada išvežė dvejiems metams“, - sakė aktorė.

„Senelis ten sapnuodavo, kaip valgo duoną. Tie dalykai mums dabar nesuvokiami. Jo mamą nušovė vidury nakties atėję stribai“, - pasakojo S. Daukšaitė-Petrulėnė.

Lietuvos rašytojo ir politinio veikėjo Petro Cvirkos vaidmenį seriale atlikęs aktorius Darius Petkevičius tikino, kad filme aptariamas laikmetis yra palietęs daugelio lietuvių gyvenimus: „Didžiąja dalimi visos Lietuvos žmonių vienaip ar kitaip palietęs šis laikmetis. Vienus palietęs, kad jie nenori prisiminti, nes galbūt jų seneliai buvo tie, kurie žudė, kitus palietęs taip, kad jie dar šiandien išgyvena, nes buvo žudomi. Aš manau, kad kalbėti apie tai yra labai prasmingas žingsnis.“

„Visų pirma, čia ko gero visi Lietuvos aktoriai suvaidinę ir vien tai gal žiūrovus prikaustyti prie šio serialo. Tema įdomi, kai kam labai gerai pažįstama, o kai kam visiškai nežinoma. Mūsų vaikai visa tai mokosi tik iš knygų, o čia istorija ekranizuota“, - sakė D. Petkevičius.

Jau netrukus LRT ekranus pasieksiantis prodiuserių kompanijos „Videometra“ sukurtas daugiaserijinis filmas primins apie praėjusio amžiaus viduryje vykusias tris okupacijas ir masinius trėmimus, holokaustą, terorą, bandymą fiziškai ir dvasiškai sugniuždyti Lietuvą. Kartu – ir apie šioje tamsybėje sužydusias gėles: žmones, kurie, nebijodami mirties, vieną ranką ištiesė žydams, o į kitą paėmė ginklą, kad apgintų Lietuvos laisvę.

Filme „Laisvės kaina. Partizanai“ laukia ne tik žiūrovų jau pamėgtų Marcelės Kubiliūtės (akt. Toma Vaškevičiūtė), Prano Kuktos (akt. Marius Repšys), bet ir naujų herojų nuotykiai ir žygdarbiai. Istorinis vaidybinis filmas „Laisvės kaina. Partizanai“, režisuojamas Sauliaus Balandžio, jau šiandien pasirodys LRT.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)