„Šįkart mano vaidmuo buvo labai nedidelis – vos trys ar keturios pamainos, buvau nedidelio miestelio policininkas. Bet turėjau didįjį nuotykį – arklys, kurį vadeliojau, pasibaidė ir kritau iš vežimo“, – dabar jau su šypsena apie filmavimo kamerų užfiksuotą įvykį pasakojo A. Žiūrauskas.

Šį vakarą 21.30 val. LRT žiūrovai turės galimybę išvysti jau šeštąją serialo „Laisvės kaina. Savanoriai“ seriją, kurios filmavimo metu aktorius patyrė traumą, iškritęs iš arklio traukiamo vežimo. Aktorius tikino, jog nesėkmingo įvykio priežastis – menka patirtis su kaimo gyvūnais. „Aš esu miesto vaikas, tai gyvūnai, kuriuos aš pažįstu yra miesto balandžiai ir šuo, su kuriuo aš gyvenu. Arkliu jaunystėje esu šiek tiek jojęs, bet nei aš arklius pažįstu, nei ką. Kai sužinojau, kad reikės vadelioti, tikėjausi, kad tai bus pats ramiausias kuinas iš visų, kurį galima rasti Rumšiškių muziejuje. Arklio šeimininko iš karto paklausiau, ar viskas bus gerai, o jis nustebo, kad gavo tokį negabų ir nevykusį vadeliotoją“, – sakė aktorius.

A. Žiūrauskas teigia teoriškai žinojęs, kaip vadelioti arklį, tačiau realybėje tai kur kas sunkiau, nei gali atrodyti: „Tą akimirką, kai aš vadelėmis jam pliaukštelėjau, jis puolė bėgti keliskart greičiau, nei tikėjosi visa filmavimo komanda. Aš iš to vežimo bandžiau šokti, nes supratau, kad arklio nesuvaldysiu. Šokau iš vežimo ir galvojau, kad sėkmingai pasieksiu žolę, bet vadelės pagavo mano koją. Kaip kokiam veiksmo filme, tas žirgas mane pradėjo vilkti žole.“

Nors aktoriui ir pavyko išvengti didelių sužalojimų, istorinio daugiaserijinio filmo kūrybinė komanda nusprendė pavojingos scenos nebekartoti. „Krisdamas kažkur trinktelėjau ranką, tikrai galvojau, kad kažkas nutiko, bet skausmas ilgainiui praėjo savaime. Kitą kartą, kai bandėme pakartoti šitą sceną, nusprendėme, kad gal geriau aš vadeliosiu vežimą, kurį tempia ne arklys, o du aikštelės administratoriai. Juos pažįstu, galiu drąsiai drožti botagu ir jie man nieko nedaro“, – juokavo aktorius.

Įtraukiantis televizijos filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ pasakoja apie 1918 metų Nepriklausomybės akto pasirašymą, kariuomenės steigimąsi ir gražią bei jausmingą meilės ir draugystės istoriją. Kalbėdamas apie šį dvylikos dalių filmą, A. Žiūrauskas jį vadino neeiliniu projektu: „Pagaliau Lietuvoje yra galimybė daryti kažką vertingo. Tai vertinga istoriškai. Tie vaikai, kurie augdami matė sąjūdį, dar turi tą jausmą, kad mūsų tėveliai už kažką kovojo. Bet yra kartų, kurie šito nepajuto.“

Aktorius džiaugiasi prisidėjęs prie projekto, kurio tikslas – Lietuvos istorija sudominti jaunąją kartą. „Kada žmogus kažko nežino ir nesupranta, jam labai lengva primesti savo nuomonę. Kol mes apie tai nekalbėsime ir nepripratinsime vaikų mokykloje didžiuotis Lietuva, tol nieko nebus“, – sakė A. Žiūrauskas.

„Būdai kalbėti yra įvairiausi, šių laikų jaunimas neskaito knygų, reikia tai pripažinti ir su tuo susitaikyti. Nauja karta informaciją ima vaizdiniais, internetu. Kur jūs lietuviškam internete matėt kažką švietėjiškai patrauklaus? Serialas „Laisvės kaina. Savanoriai“ yra būdas patraukliai ir paprastai, suprantamai ir įdomiai – kad tu lauktum kitos serijos – papasakoti, kas mes esam“, – pridūrė aktorius.

Pamatykite istorinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ sceną, kurios filmavimas vos nesibaigė tragedija:

Istorinis dvylikos dalių filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ pasakoja apie Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir kitus po šio svarbaus Lietuvai įvykio sekusius istorinius faktus. Visu šimtmečiu atgal nukeliantis filmas atskleidžia nuostabią draugystės ir meilės dramą, vykusią istorinių įvykių fone. „Laisvės kaina. Savanoriai“ yra skirtas paminėti šimtosioms Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo metinėms.

Pagrindinius vaidmenis istoriniame daugiaserijiniame filme kuria žymiausi šalies aktoriai: Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė, Darius Meškauskas, Mykolas Vildžiūnas, Jokūbas Bareikis, Ramūnas Šimukauskas, Marius Repšys. Filme taip pat vaidina Nerijus Gadliauskas, Andrius Bialobžeskis, Vytautas Tomkus, Liubomiras Laucevičius, Šarūnas Puidokas ir kiti žinomi aktoriai.

Sauliaus Balandžio režisuojamas istorinis kostiuminis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ – kiekvieną pirmadienį 21.30 val. per LRT televiziją

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)