Mažai kam žinomas faktas, kad aktorė turi ukrainietiško kraujo. Ingos mamos tėtis, jos senelis, yra ukrainietis. Todėl nenuostabu, kad ji puikiai pamena paauglystėje praleistas vasaras vakaruose nuo Kijevo nutolusiame nedideliame miestelyje, rašoma pranešime spaudai.

„Mūsų šeimoje yra dvi Ingos. Aš ir mano dukterėčia. Pamenu, kai važiuodavau ten pailsėti ir grįždavau namo visada papilnėjusi, nes visada būdavo visa dėžė sausainių. Man Ukraina yra ta vieta, kuri visada asocijavosi su labai gerais žmonėmis. Negalėjau atsistebėti jų dosnumu ir vienybe. Net tais laikais jie buvo tokie, kurie ėjo vienas už kitą. Deja, paskui prasidėjo gyvenimas, darbai ir paskutinį kartą ten lankiausi būdama septyniolikos. Bet mano giminių ten iki dabar likę“, – prisiminimais dalinasi žinoma moteris.

Paklausus, kaip karą išgyvena jos artimieji ir ar pavyko jiems ištrūkti, Inga susigraudina.

„Aš iki šiol negaliu jiems prisiskambinti. Labai ten blogai. Labai bloga situacija. O situacija tokia, kad informacijos jokios neturiu. Tik per televiziją matau, kad kažkas bėga, išvažiuoja, o kaip jie laikosi, nežinau. Kiek skambinau – jokių žinių“, – vos tramdydama ašaras kalba aktorė.

„Tiesiog yra baisu. Užvakar perskaičiau straipsnį, kad ten yra prievartaujamos moterys ukrainietės. Mano galva, tai yra nesuvokiama. Tankai važiuoja per mašinas, žmones. Dar kuo sunku patikėti, kad pusė rusų kaip užhipnotizuoti net nesupranta, kad Ukrainoj vyksta karas. Aš nesuprantu, kaip įmanoma taip žmonėms išplauti smegenis?“ – vis dar sunkiai tramdydama emocijas šnekėjo ji.

„Neseniai kalbėjau su kolega aktoriumi iš Šiaulių. Labai nustebau, kai jis pasakė, kad užsirašė į savanorius ir, jeigu kas nors vyks Lietuvoj, jis eis ginti mūsų šalį. Ne kažkoks sportininkas ar kovotojas, o aktorius! Tiesą sakant, mano charakteris taip pat toks, kad jeigu reikės, aš irgi eisiu savanore. Bijoti aš nebijau, labiausiai gąsdina ta nežinomybė, nes kalbų aplinkui yra įvairių. Mes negalime jaustis saugūs“, – savo pasiryžimo neslepia Inga.

Kad ir kaip bebūtų, žinoma moteris nepraranda humoro jausmo ir sako: „Nustebau, kai nuėjusi į parduotuvę neradau druskos. Dabar kepsiu duoną ir brandinu ant radiatoriaus raugą. Ką gali žinoti – gal rytoj nebus ir duonos.“

Ne veltui yra kalbama, kad didvyriais yra ne vien tie, kurie kovoja mūšio lauke, bet ir tie, kurie sugeba sukaupti jėgas ir dirbti, tam, kad pakeltų ekonomiką ir galėtų padėti kitiems.

Inga Norkutė / Foto: Svetlanos Bolnienės

Todėl ir Inga šypsosi, kad ypatingai šiuo metu svarbu bent šiek tiek atsitraukti nuo naujienų apie karo neramumus ir leisti sau atsipalaiduoti: „Nors nuotaikos slogios, bet džiaugiuosi dalyvaudama tokiame projekte kaip „Muzikinė kaukė“. Ten žmonėms galime dovanoti geras emocijas.“

Jau šį šeštadienį aktorę Ingą Norkutę pamatysite tokią, kokios nesitikėjo išvysti niekas. Ji įkūnys grupės „Rondo“ lyderį Aleksandrą Ivanauską-Farą. Kaip jai sekėsi, pamatysite įsijungę BTV televiziją, 19.30 val. „Muzikinėje kaukėje“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės