Dvi dešimtis metų gyvuojanti „Labo ryto“ laida – puiki mokykla ne vienam žurnalistikos naujokui. Nelengvam išbandymui ryžosi ir pirmuosius karjeros žingsnius žengianti Guoda Pečiulytė. Dvidešimt trejų mergina darbui rengiasi itin atsakingai ir į kiekvieną laidą stengiasi ateiti „pasikausčiusi“. Kitaip, matyt, ir negalėtų, nes naujokės namuose laukia tėvų, profesionalių žurnalistikos žinovų, kritika ir komentarai.
© LRT
Laida – tik etapas

Visai neseniai „Labo ryto“ komandą papildė diplomuota žurnalistė G.Pečiulytė. Ne vienam ankstyvosios laidos mėgėjui į akis krito puikus šios vedėjos pasirengimas.

„Skaičiau žiūrovų komentarus, nors į juos geriau nekreipti dėmesio, bet kartais verta žvilgtelėti, vienas rašė: matosi, kad naujoji „Labo ryto“ vedėja kiekvienai laidai rūpestingai ruošiasi. Pykčiau, jei sakytų kitaip, nes iš tikrųjų aš po keletą valandų prasėdžiu tai darydama“, – apie atsidavimą darbui sakė „TV bokšto“ pašnekovė. Tačiau žurnalistė taip pat prisipažino, kad vesti ankstyviausią LTV laidą nebuvo jos gyvenimo tikslas.

Lietuvoje baigusi žurnalistikos studijas ir vienerius metus Belgijoje pasimokiusi komunikacijų specialybės, mergina mąstė apie kitokius projektus televizijoje ar spaudoje, nes jau turėjo praktikos – rašė straipsnius, rengė reportažus. Ji netgi nusprendė gilinti prancūzų kalbos žinias – dabar ir mokosi magistrantūroje.

„Labame ryte“ savo karjerą pradėjo daugybė iki tol nežinomų žmonių. Jie vėliau išgarsėjo, perėjo į kitus televizijos projektus ar visai dingo iš ekrano. Man ši laida – tik etapas. Laikas parodys, ar tęsiu pradėtą darbą. Bet neverksiu, jei čia ir neliksiu“, – atvirai pasakojo žurnalistė.

Ima patikti

G.Pečiulytė prasitarė, kad pamažu ją jau ima traukti šis darbas. Kiekvienoje laidoje laukiančios naujos pažintys, įdomios temos, pasak vedėjos, užkrečia: „Man patinka, kad kasdien susipažįstu su mažiausiai dviem naujais žmonėmis. Todėl neįsivaizduoju, kaip galėčiau nesirengti pokalbiui. Juk turiu įsigilinti į nagrinėjamas temas, ieškoti naujų žinių, kad nepritrūkčiau klausimų savo pašnekovams. Mano draugai pavydi tokio nenuspėjamo ir įdomaus darbo. Ir kuo toliau, tuo labiau aš jiems pritariu.“

Paprašyta apibūdinti savo darbo dieną LTV, mergina išsamiai išdėstė dienotvarkę. Per dieną laisvo laiko atsipalaiduoti beveik nebelieka.

„Labo ryto“ laida prasideda 6 valandą ryto, todėl vedėjai darbo vietoje turi būti jau prieš valandą. Po trijų valandų tiesioginiame eteryje rengiamasi kitos dienos laidai: susirandami pašnekovai, aptariamos naujos temos, kuriami ir įrašinėjami anonsai, redaguojami reportažai ir jų pristatymai.

„Labai stengiuosi profesionaliai parengti laidą. Temos, kurias renkuosi, turi būti aktualios. Pavyzdžiui, studijų reforma ir įmokos už aukštąjį mokslą – tai svarbu ir studentams, ir jų tėvams“, – pasakojo pašnekovė.

Darbo diena G.Pečiulytei dažniausiai baigiasi visiems įprastu laiku – 17 valandą. Skirtumas tik tas, kad ji darbą pradeda dar net neišaušus.

Po savaitės palengvėjo

Po darbo mergina skuba į paskaitas ir likusio laisvo laiko trupinius stengiasi panaudoti miegui. Mat tobulumo siekianti vedėja sunkiai sau atleidžia išsiblaškymą tiesioginio eterio metu.

„Iš pradžių labai stebėdavau, ką po ko turiu daryti. Bet po savaitės pajutau, kad man darosi lengviau“, – apie įtemptą pradžią kalbėjo žurnalistė.

Tačiau, kad ir kaip stengėsi, mergina prisipažįsta liapsusų neišvengusi. Nors tai nebuvo tokios didelės klaidos, kad tektų nutraukti filmavimą, į eterį vis dėlto išsprūdo keletas netaisyklingos tarties klaidelių, ne visada pavyko į kamerą sutelkti žvilgsnio.

Pasakodama apie pirmuosius nesklandumus televizijoje pašnekovė tvirtino niekuomet nenumojanti ranka į tokius dalykus. Kiekvienas patarimas ar pastaba itin giliai sminga jai į širdį.

Tėvų kritika

Tačiau griežčiausia kritika Guodos laukia namuose. Ką nors pakomentuoti iš pasirodymo „Labame ryte“ visada turi jos tėvai: mama žurnalistė ir žinomas televizijos laidų kritikas, Žurnalistikos instituto direktorius profesorius Žygintas Pečiulis.

„Sunku dirbti, kai tėvai tos pačios specialybės. Kadangi dar gyvenu su jais, tai po darbo visada gaunu pastabų. Taip pat būdavo, kai rašiau straipsnius spaudai. Bet mokausi priimti bet kokią kritiką, tai skatina pasitempti“, – tvirtino G.Pečiulytė.

Tokia, anot jos, žurnalisto duona – jo darbai visada matomi: „Tai nėra lengva profesija: tavo darbai vieši, o darbo grafikas dažnai nenuspėjamas. Kai kurie žmonės visą gyvenimą kaip pelės pratūno pilkame kampelyje niekieno nepastebėti, o žiniasklaidos atstovai visada visiems matomi.“

Dėl to savo dukrą, kai rinkosi specialybę, jau buvo perspėję tėvai. Jie, pasak pašnekovės, netgi bandė atkalbinėti nuo žurnalistikos.

Ir jiems kurį laiką tai buvo pavykę. Dar besimokydama vidurinėje mokykloje Guoda netgi savo drauges nuo „baisiosios“ profesijos atkalbinėdavo. Tačiau likimas, o gal iš tėvų paveldėti genai, anot jos, sudėliojo viską taip, kaip dabar yra. Ir kitos profesijos mergina nebeįsivaizduoja.

„Jei dabar turėčiau kam patarti, ar stoti į žurnalistiką, nepulčiau atkalbinėti kaip mano tėvai. Bet pirmiausia pasiūlyčiau mokytis kitos specialybės ir tuo pat metu dirbti žurnalistinį darbą. Jei patiks, tai žurnalistikos studijoms niekada nebūna per vėlu“, – savo patirtimi dalijosi G.Pečiulytė.

Parodys profesionalumą

Paklausta, ar patartų į žiniasklaidą, kaip dabar madinga televizijoje, brautis pramogų pasaulio žvaigždėms, G.Pečiulytė griežtos nuomonės neišsakė. Jos manymu, nors „žvaigždės“ ir nėra profesionalūs žurnalistai, tai dar nereiškia, kad jos nemoka dirbti: „Tokia šiandieninė Lietuvos televizija. Mums labai reikia talentų, kurie nebijotų kamerų ir prieš jas jaustųsi laisvai. O jei tai pavyksta garsenybėms – puiku.“

Metus stažavusi Belgijos televizijoje ir stebėjusi tos šalies tendencijas, mergina teigė ir ten mačiusi tokių pavyzdžių, kai laidas veda dainininkai ar aktoriai. Tačiau ten, anot jos, taip plačiai populiarių žmonių paslaugomis nesinaudojama ir laidų vedėjais renkami dažniausi tikri profesionalai.

Lygindama užsienio ir Lietuvos televizijas žurnalistė pasigedo įvairumo: „Jei per vieną kanalą dainuoja, tai ir per kitą tą patį daro – jokio pasirinkimo.“ Todėl mergina tvirtina nesiruošianti taikytis prie lietuviškos televizijos trūkumų – įgijusi patirties užsienyje, ji žada parodyti tikrąjį profesionalumą.

„Jei Belgijoje už atliktą darbą sugebėjau sulaukti puikaus įvertinimo, tai savo profesionalumą galiu parodyti ir Lietuvoje“ , – pabrėžė G.Pečiulytė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Daugiau nei 10-metį TV serialuose vaidinančios Dalios Morozovaitės išvaizda nepakito: grožio paslaptis – meilė (4)

Jau sausio 29 dieną žiūrovus prie televizijos ekranų ir vėl sukvies komiškas ir gyvenimiškų...

Donalda Meiželytė nebenori vaikų, todėl ryžosi sterilizacijai: operaciją rinkosi ir dėl dar vienos priežasties (310)

„Taip. Man tik 41-eri ir aš planuoju po mėnesio šalinti sveikas kiaušides“, – dainininkės...

Ieva Zasimauskaitė – atvirai apie išgyventą depresiją: tiesiog verkiau ir negalėjau atsikelti iš lovos (16)

„Aplinka mane labiau priėmė, kai man buvo depresija negu dabar, kai aš noriu iš to išlipti....

Kuklioji „X Faktoriaus“ dalyvė Justė Baradulinaitė atsivėrė: pasirodymas scenoje man būdavo kančia (7)

Sekmadienį vėl prie ekranų pakvies TV3 projektas „X Faktorius“ . Šeštajame projekto finale...

Deivydas Zvonkus – apie pokyčius gimus dvynukams: nesu tobulas tėtis (29)

Vienas populiariausių šalyje muzikos prodiuserių Deivydas Zvonkus – itin geidžiamas daugelyje...

Top naujienos

Apskaičiavo, kas bus Lietuvoje po penkerių metų (548)

Gyventojų skaičiaus mažėjimas Lietuvoje tampa grėsmingas. Naujausiais duomenimis, dėl...

Užsieniečių darbas Lietuvoje: kur ir už kiek dirba (160)

Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos darbininkų Lietuvoje kai kurios įmonės laukia...

Prezidentės patarėjas: lenkų mažumos klausimas neturi užgožti strateginių tikslų su Lenkija (11)

Lenkų tautinės mažumos klausimas nebus esminis Lietuvos ir Lenkijos prezidentų susitikime ir jis...

Buvusio Janukovyčiaus apsauginio pasakojimas: Ukrainos teritorijoje – Rusijos sraigtasparniai (112)

Buvęs buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus apsaugos darbuotojas, Valstybės apsaugos...

„Ikea“ valdo 15 tūkst. ha – 0,7 proc. Lietuvos miškų (18)

Švedijos baldų pramonės ir prekybos grupė „Ikea“ per pastaruosius 12 mėnesių valdomus...

Netikra naujiena apie Karoblį: išplatinti ir laiškai su kenkėjiška programa

Ketvirtadienio vakarą įsilaužus į naujienų portalą tv3.lt ir paskelbus išgalvotą žinią apie...

Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausią išbandymą atlaikė visi Lietuvos ekipažai Juknevičius artėja rekordo link, atnaujinta 06.59 (296)

Išbandymų dieną atlaikė visos Lietuvos komandos. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis...

Mokslininkai išsiaiškino, kokio mikroelemento trūkumas itin svarbus vėžio išgyvenamumui (37)

Neseniai su krūties vėžiu sergančiomis lenkėmis atlikto tyrimo metu atskleista, kad moterys,...

Po paslaptingos modelio žūties Klaipėdos viešbutyje – sukrečiantis pokalbis (215)

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Lietuvą sukrėtė netikėta merginos žūtis – Klaipėdoje,...