„Neišnešiotų naujagimių yra visada. Ir kaip jau girdėjote, jie visada balansuoja tarp gyvybės ir mirties“, - laidoje pasakoja profesorė.

Profesorė sako, kad jų klinikoje nuo visų gimstančių vaikučių, 15 – 16 proc. būna neišnešiotukai: „Tai yra apie 500 – 600 naujagimių per metus“.

„Mažiausias vaikelis, kuris yra išgyvenęs, yra mergaitė Vokietijoje, kuri buvo 229 gramų, o Kauno klinikose užaugusi mažiausia mergytė, kuriai dabar yra ketveri, kai gimė, ji svėrė 462 gramus“, - pasakoja Kauno klinikų profesorė.

Asociacijos „Padedu augti“ įkūrėja ir neišnešiotų dvynukų mama Inga Budrienė pasakoja, kad jai gimdymas prasidėjo vos šeštąjį mėnesį.

„Tai yra baisi nelaimė, nes niekas tau negali pasakyti, kokia bus baigtis, ar jie išgyvens“, - kalbės I. Budrienė

„Pirmo naujagimio aš net nemačiau, nes atvažiavo komanda su specialiu inkubatoriumi jį vežė į naujagimių reanimacijos skyrių, mačiau tik dukrytę, ją privežė ir parodė. Sunku net apibūdinti, kaip atrodo mažas žmogelis, kuris net telpa į tavo delną, koks jis mažytis. Ir nepamačius to sukrečiančio vaizdo – sunku pasakyti“, - kalbėjo I. Budrienė.

Ingos gimęs sūnus svėrė kiek daugiau nei 800 g. tačiau jam gimus, svoris sumažėjo iki 600 gramų.

Visą gruodžio ir sausio mėnesį kviečiame kiekvieną iš Jūsų prisidėti prie gražios akcijos „Kalėdų naktį tylią“, kurios metu kviečiame aukoti pinigus Kauno klinikoms bei padėti įsigyti reikiamą aparatūrą neišnešiotukų gydymui bei priežiūrai.

Akcijos globėja, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad kiekvienas turime padėti mūsų mažiausiesiems.

„Turime nuostabią akciją – padėti mažiausiems žmonėms gimti ir užaugti. Jau galime neišnešiotus vaikučius užauginti nuo 500 g. Lietuvoje ir tai yra geriausi pasiekimai, bet jie galimi tik todėl, kad ir valstybė ir mūsų nuostabūs gydytojai ir Jūs kiekvienas galite tame dalyvauti. Todėl kviečiu padėti tiems, kurie nesutiks Naujųjų metų ir gražiųjų Kalėdų namuose. Jiems galime padėti visi. Visiems linkiu prisiminti, kad kiekvienas atsakome ir galime būti pagalba kiekvienam mažyliui, kuris gimsta Lietuvoje“, - laidoje kalbės Jos Ekscelencijos, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prisidėti prie naujos įrangos Kauno klinikoms pirkimo galite prisidėti ir Jūs – tereikia apsilankyti svetainėje www.aukok.lt, arba parašyti trumpąją SMS žinutę numeriu 1405 bei paaukoti 2 eurus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)