- Kas Tau pats seksualiausias futbolininkas?

- Dėl seksualiausių žaidėjų - po to, kai Sergio Ramos nepateko į Ispanijos rinktinės sąrašą, o karjerą joje baigė Gerard Pique, čempionate labai trūks vyriško grožio, tai bent tikiuosi, kad galutinėje Prancūzijos rinktinės sudėtyje liks Olivier Giroud. Prancūzijos rinktinė, kaip ir bet kuri kita čempionato komanda, gali patikti, gali nepatikti, bet jeigu Olivier Giroud jums nėra gražiausias Europos čempionato futbolininkas, tai jūs neturite ne tik akių, bet ir širdies.

- Ar moterų futbolas yra seksualu?

- Atsakymas į šį klausimą negali neskambėti seksistiškai. Bet galiu pasakyti, kad praėjusį moterų pasaulio čempionatą žiūrėjau su didžiuliu įdomumu, nes pats futbolas aukšto lygio, įdomus, daug kovos, daug buvo intrigos, įdomių asmenybių.

- Ar tavo žmona stebi futbolą, ar su ja diskutuojate, ginčijatės?

- Dabar jau rečiau, bet ikikovidiniais laikais dažnai kartu eidavome į stadioną pažiūrėti, kaip žaidžia Vilniaus „Žalgiris“. Žmona turi keletą palaikomų komandų, keletą mėgstamų žaidėjų, visada palaiko Lietuvos rinktinę, esame kartu buvę ir išvykose, ir namų rungtynėse. Labai daug ginčų ir diskusijų nekyla, nes sergame už tuos pačius, bet per čempionatą visko gali nutikti...

- Turi komandą, už kurią sergi? Kuri rinktinė yra šio čempionato favoritė?

- Jeigu būtumėte paklausę šito klausimo prieš kokius penkerius metus, būčiau atsakęs, kad labiausiai mėgstu Nyderlandų rinktinę, bet kažkaip paskutiniu metu supratau, kad tikrai prie širdies man yra tik viena rinktinė – Lietuvos, o visos kitos nejaudina. Bet, žinoma, turėsiu savo favoritų šitame čempionate – kažkiek gal širdutė virptels už tuos pačius Nyderlandus, labai patinka dabartinė Prancūzijos rinktinė, iš portugalų tikiuosi kažko gero, atrankoje stebino italai, mėgstamų žaidėjų turiu Velso rinktinėje, o vienintelė užsienio rinktinė, kurios marškinėlius esu įsigijęs, yra Kroatija. Turbūt labiausiai ją ir palaikysiu.

O dėl čempionato favoritų – man atrodo, kad šitas čempionatas bus ypatingai įdomus, nes dėl titulo kovos kokios šešios-septynios rinktinės, be jau paminėtų prancūzų, portugalų ir italų, dar stiprias rinktines atsiųs supertalentingi belgai, ispanai, vokiečiai, negalima nurašyti ir anglų.

- Prisijungei prie naujos laidos „Laisvas smūgis“ komandos. Koks joje bus tavo vaidmuo?

- Būsiu specialusis korespondentas, kuris lankysis daugiau ar mažiau žinomų žmonių namuose ar darbovietėse, baruose ir visur kitur, kur gyvena ar rungtynes žiūri futbolą mylintys žmonės. Puikiai žinau, kad futbolą per čempionatus žiūri visa Lietuva, kuo daugiau jos ir stengsiuosi aplankyti, planas – minimum visi didieji miestai, planas maksimum – visi miestai. Lietuvoje jų oficialiai priskaičiuojama virš šimto, tai užduotis gali būti sunkoka...

- Žiūrovai iš tavęs lauks, kad juokintum, linksmintum? Esi pasiruošęs?

- Tikrai taip! Bus smagu, turėsiu smagių ir įdomių svečių, tiksliau – pats svečiuosiuosi pas smagius ir įdomius žmones, su jais kalbėsimės apie futbolą ir viską, kas su juo susiję, taip pat turiu kitokių idėjų, o jas išpildytas pamatysite laidoje!

- Laidoje su tavim dirbs D. Šemberas, E. Jankauskas ir V. Ivanauskas. Kuris yra geriausias Lietuvos futbolininkas?

- Labai gerbiu visus tris, visi būtų mano geriausių visų laikų Lietuvos rinktinės žaidėjų vienuoliktuke, bet yra vienas niuansas – aukščiausias titulas, kurį gali iškovoti ne tokioje pajėgioje rinktinėje žaidžiantis futbolininkas yra Čempionų lygos nugalėtojo, o iš jų toks yra tik vienas – Edgaras Jankauskas, tai jį ir renkuosi. Be to, aš jam esu paskolinęs vieną knygą apie futbolą, tai bijau, kad jeigu pasirinksiu kurį nors kitą, tos knygos taip ir neatgausiu...

- Kas tau futbole yra juokingiausia? Ar tai tik rimtas žaidimas?

- Tai labai rimtas žaidimas, ypač kai vyksta tokie svarbūs čempionatai, bet man asmeniškai juokingiausia futbolo dalis visada buvo žaidėjų pražangų simuliacijos ir žinau, kad daugumai tai labai gadina žaidimą, bet kartais tai taip juokinga!

- Ar pats jį žaidi, kiek laiko skiri futbolo žiūrėjimui per savaitę?

- Futbolo pats nežaidžiu, labai retais atvejais išbėgu ant (dirbtinės, dar rečiau – tikros) vejos, nes užaugau kaime, kur gerai būdavo, jeigu užtekdavo žmonių 3x3 krepšinį žaisti. Kai dar dirbau futbolo podkaste „Skrieja kamuolys“, futbolo žiūrėjau labai daug, gal net per daug – iki dešimties rungtynių per savaitę, dabar, kai jau čempionatai pasibaigę, jo žiūriu vis mažiau, stengiuosi daugiau dėmesio skirti A lygai. Europos čempionate labai tikiuosi, kad pavyks pažiūrėti visas rungtynes, išskyrus kai grupių etapo pabaigoje po keletą rungtynių dubliuosis, nes šitie didieji čempionatai man yra didžiulė šventė.

- Ar esi labiau futbolo gerbėjas nei krepšinio?

- Šitą klausimą išgirdęs visada jaučiuosi kaip išgirdęs – „o tai ką myli labiau – tėtį ar mamą?“. Aš nesirenku pusių, futbolą man įdomiau žiūrėti, krepšinį – žaisti. Bet abi šitos sporto šakos mano gyvenime svarbios ir labai džiaugiuosi, kad prie vienos iš jų svarbaus turnyro turėsiu garbės prisidėti.

- Ar yra gerų knygų apie futbolą, kurias norėtum išversti?

- Lietuvoje, kalbant apie futbolo literatūrą, situacija yra tikrai liūdna, tai turbūt pradėčiau nuo klasikos – Jonathan Wilson „Inverting the Pyramid“ apie futbolo taktikos istoriją. Taip pat didelį įspūdį man palikusios yra Andrea Pirlo ir Zlatan Ibrahimovič biografijos, manau, būtų įdomu žmonėms jas paskaityti.

- Ar kada nors Žemėje baigsis futbolas?

- Jeigu Žemėje kada nors baigsis futbolas, tai tada vėl reikės eiti daug kariauti, o aš to nenoriu, mano keliai neatlaikytų, tai geriau tegul futbolas būna.

- Turi kokį mėgstamą juokelį apie futbolą?

- Tradicinis, kuris nepatiks vienos rinktinės fanams:
- Už ką sirgsi čempionate?
- Tradiciškai, už anglus.
- O paskui?

LNK laida „Laisvas smūgis“ su Pauliumi Ambrazevičiumi – jau birželio 11-ąją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)