„Aš turėjau būti kažkiek griežtesnė“, – pripažino Vidmantė.

Žinoma moteris nėra nutolusi nuo šalies aktualijų – daugėjant pranešimų apie mokyklose narkotikus vartojančius paauglius, V. Martikonytė daug laiko skiria pokalbiams su sūnumi. Tačiau neslepia – ji žino, kad 17-metis sūnus kartais panaudoja elektronines cigaretes, nes apie tai išgirdo ir iš vaiko teisių apsaugos skyriaus, rašoma pranešime spaudai.

„Mes tuo gyvename, pavyzdžiui, mano sūnaus klasėje rūko daugiau nei pusė vaikų. Gal net daugiau, todėl rūkymo problema yra labai didžiulė“, – kalbėjo verslininkė.

Vidmantė Martikonytė: pokalbiai neveikia, o vaiko namuose neuždarysi

Žinoma moteris supranta, kodėl šiuo metu visuomenėje yra didelė nežinia, o gal net ir baimė. Pati augindama jau beveik į pilnametystę žengiantį sūnų, ji puikiai supranta, kaip yra sudėtinga tėvams tokioje situacijoje.

„Pokalbiai neveikia, galvoju, kad ir kaip bandytum auklėti, stebėti, gi neprirakinsi vaiko prie radiatoriaus, kad niekur neitų, neatsitrauksi nuo draugų, negali taip daryti. Kas lieka – šnekėtis? Bet kur kreiptis?“ – laidoje klausė verslininkė.

Ji pasidalino ir atvira istorija – kaip dėl vienos situacijos teko bendrauti su Vaiko teisių apsaugos tarnyba, kas ją šokiravo, kodėl atrodo, kad problema neretai palieka tik tėvams.

O tai, kad Lietuvoje narkotikų įsigyti labai paprasta, ir kokia situacija egzistuoja šalies mokyklose, atskleidė žurnalistė Gabrielė Navickaitė. Keturis mėnesius vykdyto tyrimo duomenys šokiruoja.

„8-os klasės moksleivė pasakojo galvojusi, kad jai nieko blogo nenutiks, buvo su draugais miške, parūkė, jai prasidėjo haliucinacijos. Pamatė drugelį ir pradėjo jį gaudyti link autostrados. Po kelią lankstančią ir visiškai nesiorientuojančią paauglę išgelbėjo draugas. Esu pakalbinusi ne vieną paauglį“, – pasakojo žurnalistė.

16-metė iš Kauno žurnalistei pasakojo vartojusi ne kartą, ne kartą ir nualpusi, apsinuodijusi. „Vaikai žaidžia „rusišką ruletę“ – neaišku, ką perka, ką vartoja. Jie vartoja, nes nori atsipalaiduoti, būti kieti. Vaikai nežino, ką vartoja“, – šokiruojančiomis detalėmis dalinsosi žurnalistė.

Inga Ramonienė: vieša paslaptis, kad Vilniuje galimas laisvai apsipirkti prie Baltojo tilto

Lietuvos mokyklų asociacijos vadovas Dainius Žvirdauskas sako, kad narkotinės medžiagos jau atėjo į mokyklas, baisiausia, kad nežinoma, kokios ten priemaišos: „Jei duosim dar draudimų, pradės klestėti šešėlinė rinka – na, nebus įmanoma užtikrinti, kad narkotikai nebeatlydės vaiko iki mokyklos“.

Anot jo, baisiausia, kad platintojų pagrindinė grupė yra 5-7 klasių moksleiviai. Tačiau kaip elgtis – sunku suprasti. „Keista, kad mokytojai turės tapti pareigūnais, o tėvai protestuos – jau dabar radus narkotikų mus tėvai apmėto raštais“, – laidoje kalbėjo D. Žvirdauskas.

Vilniaus Jėzuitų gimnazijos tėvų komiteto pirmininkė, 3 vaikų mama Inga Ramonienė bus atvira: „Situacija bloga, ji slysta iš rankų. Mes nebeturime laiko. Blogiausia, kad vieni tėvai galvoja, kad jų vaikų tai neliečia, kiti – turi problemų, bet tai labai slepia. Jie nekalba, nes bijo. Kaip ir kai kurios gimnazijos, kurios slapsto savo situaciją mokyklose, nes bijo prarasti reputaciją“.

Visa diskusija – šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., laidoje „Bučiuoju. Rūta“ per LNK.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją