Nors pokalbis laidoje „Radijo žmonės“ prasidėjo prisiminimais apie G. Drukteinio laikus radijuje, netrukus tema pakrypo kita linkme – buvo paliesta tai, kas šiam pašnekovui artima ir profesiškai, ir asmeniškai: etiketas.
Laidos vedėjui Raigardui Musnickui pasiteiravus, ar egzistuoja toks dalykas kaip Seimo nario etiketas, garsus etiketo ekspertas atsakė tiesiai ir be užuolankų.
„Deja, ne. Bet reikia suvokti, kad Seimas – tai 141 visuomenės atstovas. O mūsų visuomenė labai įvairi, įvairiaspalvė, turinti daugybę veiklos sričių, interesų objektų. Todėl, kaip sakoma, atitinkamose aplinkybėse būna ir atitinkamas elgesys.

Nebūtų įmanoma, kad visi elgtumėmės vienodai. Nes Seime yra ir vyresnių, ir jaunesnių narių, vyrų, moterų, atstovaujančių skirtingus regionus – miestą, kaimą, vieni turi vienokį išsilavinimą, kiti – kitokį. Skirtingos ir mąstysenos“, – radijo laidoje kalbėjo G. Drukteinis.
Pasak jo, Seimo narių įvairovė nėra problema – veikiau priešingai, tai esą rodo demokratinės sistemos stiprumą.
„Ir aš, šiaip jau, tame nematau jokios problemos. Priešingai – matau tame didelį pranašumą. Mes esame spalvingi. Kaip rašė Erlickas: „Visokių yra – visokių ir reikia.“ Ir tai yra tiesa – visokių reikia“, – pastebėjo jis.
Politiko apranga – ne mada, o pagarba
Kalbėdamas apie etiketą Seime, G. Drukteinis pabrėžė, kad svarbu ne tik tai, ką politikas sako, bet ir kaip jis atrodo. Anot jo, politiko išvaizda – tai tam tikras signalas visuomenei.
„Yra tokia liaudies išmintis: „Sutinka pagal rūbą, palydi pagal protą.“ Kai žmogus rengiasi – ir čia nereikia kalbėti tik apie Seimo narius – tai yra pagarba aplinkiniam pasauliui, ne tik sau pačiam. Jei žinai, kad šiandien eisi į Seimo posėdį, kur tave transliuos per televiziją, apranga tampa ne tik funkcionalia – ne tam, kad apsaugotų nuo šalčio – bet tampa ženklu, kad aš pasistengiau.
Aš suprantu šio momento svarbą, jo statusą ir gerbiu kitus, kurie mane mato. Kai einame pas žmones į svečius, į susitikimą, negalime ateiti su basutėmis, nevalytomis kojomis ar neprižiūrėtais nagais. Tai būtų nepagarba kitam žmogui“, – „Žinių radijuje“ svarstė G. Drukteinis.

Vedėjas R. Musnickas pasidalijo ir asmenine patirtimi: jis neseniai pastebėjo vieną žinomą Seimo narį, kurio išvaizda iškart patraukė dėmesį.
„Tas žmogus iš tikrųjų visam pasauliui demonstravo: „Aš esu padorus, simetriškas žmogus, su manimi galima kalbėtis kaip su normaliu piliečiu.“ Ir kartu: „Aš atstovauju valstybės stabilumą ir galią“, – citavo jis.
Pokalbio metu paliesta ir kita tema – Seimo salėje skambantys keiksmažodžiai, šūkavimai, agresyvi retorika. G. Drukteinis į tai žiūri filosofiškai.
„Žydų išminties knygos moko, kad mus suteršia ne tai, ką dedame į burną, o tai, kas iš jos išeina. Ir čia taip pat – kai girdime pykčio proveržius, kaltinimus, intrigas – tai, be abejo, yra demokratinio proceso dalis. Kiekvienas žmogus turi teisę į savo nuomonę ir turi teisę ją išreikšti, kokiu tik sugeba būdu.
O jei likimas jam nesuteikė gebėjimo įvaldyti retorystės kalbos meno, sklandžios retorikos, tebūnie. Jis vis tiek turi teisę pasakyti tai, ką galvoja – kad ir šūkaudamas, kad ir rėkaudamas“, – laidoje kalbėjo jis.
Daugiau pokalbio su G. Drukteinu galite pasiklausyti čia: