Suskaičiavus visus trylika koncertų, skirtų paremti „Gelbėkit vaikus“ LNK eteryje, žiūrovai organizaciją jau parėmė 2,2 mln. eurų, rašoma pranešime spaudai.

Kiekvienas turėtų būti pavyzdys kaip duoti

„Kai taip drastiškai išaugo maisto kainos, kai komunaliniai pasidarė tokie, kad kai kuriems dienos centrams reikia mokėti dvigubai ar net trigubai negu reikėdavo, ir kai susimoki viską, kas yra būtiniausia, kad dienos centrui neatjungtų elektros ir vandens, vienam vaikui per dieną lieka 50 euro centų maistui, ir jau nekalbu nei apie priemones darbeliams, išvykas, nei apie išsvajotą stovyklą – vaikai jau dabar klausia, ar užteks tų pinigėlių, ar mes nuvažiuosime į stovyklą, – dalinosi „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė. – Dabar, kai matau per vakar vakarą surinktą sumą, galiu jiems atsakyti – užteks! Dabar žinau, kad mes galėsime pasirūpinti sotesniu maistu vaikams, malkomis mūsų globojamoms šeimoms, rūbais, šiltais batais, galiausiai stovykla ir išvyka prie jūros. Ačiū, kad nelikote abejingi, ačiū, kad pamatėte kenčiantį vaiką!“

Pasak koncerte koncertavusios, pirmagimio besilaukiančios atlikėjos Ievos Zasimauskaitės, dienos centrus lankantys vaikai mato gerą pavyzdį, kad gyvenimas gali būti ne tik skurde, ne tik smurte, ne tik baimėje, ne tik šaltyje, bet gali būti gyvenimas šviesoje. Ieva į savo šeimą buvo priėmusi dvi paaugles iš globos namų: „Jos atėjo pas mane labai didelėje baimėje, beveik nekalbančios ir bijančios pasaulio. Jos nežinojo, kas yra meilė, meilė joms buvo dalykas, kuris neegzistuoja, joms atrodė, kad visi žmonės yra blogi, žmonės manipuliuoja, žmonės nori iš tavęs kažką atimti, bet tikrai ne duoti“, – globos pradžią prisimena Ieva. – „Jos išėjo su tokiu jausmu, kad gali būti kitaip. Jos išėjo su tokiu jausmu, kad aš irgi noriu taip gyventi, aš irgi noriu duoti. Todėl kiekvienas iš mūsų turėtų būti pavyzdys kaip duoti, kaip mokėti duoti.“

Vakaras, kuris sugrąžina geismą būti geru padoriu žmogumi

Apie pavyzdžio, kaip duoti, dalintis su kitais, svarbą vakaro metu kalbėjo ir kunigas Ričardas Doveika: „Šį vakarą mes esame susitelkę dėl savo tautos vaikų. Jie yra mūsų ateitis ir ateitis bręsta dabarty. Mes kalbame ne vien tiktai, kad jie pakeis mus ir galbūt bus tie, kurie mums paduos stiklinę vandens, bet šiandien mes duodame jiems liudijimą ir tą auklėjimo tarnystę, kad tau kažkas taip pat padavė stiklinę vandens. Kai šiandien mes šiek tiek pataikaujame, kad turi būti gražus, tobulas, neklystantis, išsilavinęs, mes perspaudžiame ir atimame iš daugelio vaikų paprastą geismą tiesiog būti geru žmogumi. Ir tokie vakarai, organizacija „Gelbėkit vaikus“, tokios misijos televizijoje mus iš tiesų sugrąžina į mums priklausančią vietą būti – į tą geismą tiesiog būti geru padoriu žmogumi.“

Koncerto žiūrovams jis linkėjo patirti laimę, kurią jaučia gerus darbus visą dieną darantis žmogus: „Kai tu visą dieną darai gera – rūpiniesi vaikais, šeima, buitimi, darbais, tarsi nusiplūki, grįžti namo, atsidūsti, atsisėdi savo namų erdvėje su kvapnios arbatos puodeliu. Ir koks apima jausmas, pavargus darant gerą? Aš esu laimingas! Tai šiandien noriu nuoširdžiai palinkėti, kad jūs tą laimę patirtumėte“, – sakė Ričardas Doveika. Jis taip pat atkreipė dėmesį, jog „Gelbėkit vaikus“ koncertas vyksta vieną kartą metuose, kelias valandas metuose, bet surinktos lėšos įgalina šimtus „Gelbėkit vaikus“ organizacijos darbuotojų, vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje ir „364 dienos pavirsta saugumo dienomis, sotumo dienomis, padarytų namų darbų dienomis, praleistos džiugiai vaikystės dienomis, santykių dienomis.“

Žiūrovų laukė staigmenos

Aukoti „Gelbėkit vaikus“ dienos centrams vakaro metu kvietė atlikėja Katažina Zvonkuvienė, scenoje pasirodžiusi su dukrele Kornelija, Monika Liu, aukojusiems žiūrovams padovanojusi bilietus į savo koncertą, Marius Jampolskis ir Irūna Puzaraitė, Gabrielius Vagelis ir Ieva Zasimauskaitė. Atlikėjas Merūnas Vitulskis ne tik neplanuotai studijoje atliko net kelis savo kūrinius, bet ir aukojantiems žiūrovams padovanojo dvi poras bilietų į koncertinio turo pasirodymą gruodžio mėnesį. Bilietus į savo koncertą Kalnų parke birželio 10 d. aukojantiems žiūrovams taip pat dovanojo Benas Aleksandravičius-Ba. Skambant atlikėjo Gabrielio Vagelio atliekama kūriniui paskelbta apie jau surinktą pirmą 100 tūkst. eurų sumą.

„Gelbėkit vaikus“ paramos vakare taip pat pasirodė atlikėja Gabrielė Vilickytė, Monique, grupės „Olialia vaikai“, „Sisters on wire“ ir „The Roop“. LNK muzikinio projekto dalyviai Nadia ir Vakarė po pasirodymo dviem, burtu keliu išrinktiems, aukojusiems žiūrovams padovanojo kvietimus į „Lietuvos balso“ finalinį koncertą. Vakarui baigiantis studijoje aukoti kvietė ir muzikinius kūrinius atliko atlikėjas Dainotas Varnas, Evgenya Redko ir choras KIVI, Rokas Yan. Skambant Jurgos Šeduikytės atliekamai muzikai konfeti paskelbė apie vaikų dienos centrams surinktus 200 tūkst. eurų. Vakarą jautriu kūriniu užbaigė „Lietuvos balso“ dalyviai Simonas ir Gabrielė.

Dar iki prasidedant koncertui ir jo metu visi buvo kviečiami aukoti ne tik trumpaisiais telefonų numeriais, bet ir aukojimo platformoje „Aukok.lt“. Vienam iš taip „Gelbėkit vaikus“ organizaciją ir jos vaikų dienos centrus parėmusių aukotojų, išrinktam burtu keliu, bus įteikta ypatinga dovana –ilgametės paramos akcijos globėjos – Prezidentės Dalios Grybauskaitės antros kadencijos medalis.

Vakaro metu studijoje viešėjusiai verslininkei, tris sūnus, kurių vienas – prieš 14 metų paimtas iš globos namų, auginančiai Ingai Budrienei, tris savo biologinius sūnus bei dvi globotines seseris auginančiai Kristinai Bertašienei bei kitiems svečiams pagrindinis koncerto rėmėjas „Arimex“ dovanojo pilnus krepšius savo produkcijos.

Remti organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus ir toliau galima portale „Aukok.lt“, pasirinkus projektą „Už vaikystę“, telefonu 1486, siunčiant žinutę su žodžiu VAIKAMS ir skiriant kas mėnesinę 3 eurų paramą bei pervedant dalį gyventojų pajamų mokesčio.

LNK jau dešimt metų yra vienas pagrindinių organizacijos „Gelbėkit vaikus“ rėmėjų. Nuo 2012-ųjų transliavo jau trylika paramos koncertų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją