„Mūsų prisidėjimas prie to, kad sunkiai besiverčiantys žmonės turėtų duonos kąsnį ant stalo, – šimtmečio dovana Lietuvai“, – kalbėjo radistas, TV projekto „Lietuvos balsas“ vedėjas Rolandas Mackevičius.

Laiką savanorystei LNK laidų vedėjai užregistravo projekto puslapyje kaip „Šimtmečio dovaną“. Šiuo metu savo dovanas jau registravo 113 016 žmonių, rašoma televizijos išplatintame pranešime.

LNK įžymybės ne tik susipažino su „Maisto banko“ veikla ir įstaigos vadove Deimante Žebrauskaite bei čia buvusiais savanoriais, bet ir patys išbandė nelengvą, tačiau be galo naudingą savanorišką veiklą.
Tomas Ališauskas vairavo krovininį autobusiuką, surinko ir į „Maisto banko“ sandėlį pristatė labdarai atiduodamas gėrybes. Tai duonos, pieno, mėsos produktai, konditerija, daržovės ir vaisiai, kurių prekybininkai nespėjo parduoti ir jų galiojimas jau artėja prie pabaigos.

Tomo partnerė, jaunoji KK2 laidos vedėja Justė Žičkutė gautus produktus krovė ir rūšiavo bei ruošė jų partijas perduoti socialinėms organizacijoms, besirūpinančioms nepasiturinčiaisiais.
Gintarė Gurevičiūtė drauge su Rolandu Mackevičiumi turėjo galimybę susipažinti su du kartus per metus vykstančios „Maisto banko“ akcijos metu parduotuvėse žmonių suaukotų ilgai negendančių produktų asortimentu, juos dėjo į specialius paketus, kurie taip pat iškeliaus nepriteklių kenčiantiems žmonėms.

„Sunku net pagalvoti, kad kas penktas Lietuvos gyventojas negali sau leisti pakankamai maitintis ir kenčia badą. Ką jau kalbėti apie sveiką ir visavertę mitybą. Tik žmonių ryžtas, bendrystė, savanoriavimas ir atjauta gali leisti daryti esminius pokyčius. Juk kiekvienas iš mūsų gali atsidurti panašioje situacijoje. Tad darykime kuo daugiau gerų darbų, nes tokie darbai turi savo pasekmes, o tai puikiai įrodo „Maisto banko“ veiklos rezultatai“, – po dienos, praleistos „Maisto banko“ sandėlyje, savo mintimis dalinosi gyvenimo būdo laidos „Bus visko“ vedėja Gintarė Gurevičiūtė.

Skurdas Lietuvoje vis dar yra opi problema. Kaip rodo „Maisto banko“ duomenys, nors surenkami maisto kiekiai kiekvienais metais didėja, prie šios labdaringos veiklos prisideda vis daugiau verslo sektorių, socialinių organizacijų ar pavienių gerą širdį turinčių asmenų, tačiau žemiau skurdo ribos gyvenančių žmonių skaičius vis auga.

Jau šeštąjį kartą LNK kanalų grupė ir „Maisto bankas“ kviečia Lietuvos žmones kovoti su skurdu ir rengia grandiozinį labdaros telemaratoną „PasiDalink“.

Jau penktadienį, 19 val. 30 min. tiesioginiame LNK televizijos eteryje tūkstančiai „Maisto banko“ savanorių, estrados ir televizijos žvaigždžių kvies žmones nelikti abejingais nepasiturinčiųjų gyvenimui. Net keturias valandas truksiančiame telemaratono finale blizgės visas būrys Lietuvos scenos žvaigždžių: Egidijus Sipavičius, Viktoras Malinauskas, Inga Valinskienė, „Lemon Joy", „Naktinės personos", „69 danguje", Deivydas Zvonkus, Stano, kvartetas „El Fuego" ir kiti.

Specialiai šiam vakarui kurtais pasirodymais televizijos žiūrovus džiugins grupė „Rebealheart" su gen. J. Žemaičio Lietuvos karo akademijos vyrų choru „Kariūnas“, solistų Rafailo Karpio ir Deivido Norvilo duetas su Vilniaus dailės akademijos choru, jausmingoji Mia. Grupė „Man-go" atliks savo hitų popuri, išskirtinį pasirodymą padovanos atlikėja Nijolė Pareigytė.

Telemaratono finalinį koncertą ves žiūrovų numylėtiniai Rolandas Vilkončius, Nomeda Marčėnaitė ir Asta Stašaitytė-Masalskienė. Paaukoti nepasiturinčiųjų maitinimui galima jau dabar skambinant trumpuoju numeriu 1343 (auka 2 eurai) arba portale aukok.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės