„Ne veltui tokie konkursai, kur jaunos merginos vaikšto tik su maudymosi kostiumėliais ir esmė yra tik tai, ar jos vienodai pasuka pečius ir ar jų vakarinė suknelė atitiks standartą, jau nevyksta. Man tai savotiško visuomenės augimo bei supratimo, kad moteris nėra objektas, judantis scenoje su maudymosi kostiumėliu, už kurį galima balsuoti, ženklas.

Aš ir dabar savo srityje susiduriu su tuo, kad, būnant moterimi, reikia dar nemažai už save pakovoti bei įrodyti, kad tavo gebėjimai yra ne mažesni negu kolegos vyro. Pati vertinu asmens patirtį bei profesionalumą, ne jo lytį, todėl nelengva suprasti tokius stereotipus ir jais grįstus išankstinius vertinimus“, – kalbėdamasi su režisieriumi ir renginių organizavimo agentūros „ReKūrai“ vadovu A. Kamantausku laidoje „Kamantinėjimai. Apie kūrėjus ir veikėjus“ sakė G. Martirosian.

Visą pokalbį išgirsti ir pamatyti galite čia:

2008 metais „Mis Lietuva“ titulą iškovojusi ir jau ne vienus metus laidų vedėja dirbanti G. Martirosian neslepia, kad stereotipai vyrauja ne tik pasauliniuose grožio konkursuose, tačiau ir jos kasdienybėje – scenoje, rašoma pranešime spaudai.

„Vedu renginius ir anglų kalba, viename jų išgirdau tokią frazę: „Maniau, jog moterys Lietuvoje nekalba angliškai“. Tokiais atvejais tiesiog lieki be žado”, – stebėjosi Gabrielė.

Nors Gabrielė pokalbio metu pripažino, kad dar nuo vaikystės yra pratusi bendrauti diplomatiškai, vis dėlto pokalbio metu ji atskleidė ir savo šmaikščiąją pusę, prisimindama pirmąsias savo karjeros nesėkmes.

„Prisimenu pirmąjį renginį, kurį vedžiau dar mokykloje. Nežinau, kelintoje klasėje buvau, bet turiu netgi fantastišką nuotrauką, kurioje su papkute rankose skaitau tekstą. Buvau tokia laiminga! Bet ne veltui sakoma apie pirmą prisvilusį blyną. Susipainiojusi tekste sukėliau nemenką chaosą... Iki dabar atsimenu tą siaubą, – juokėsi pašnekovė, kuri kaip pranešėja dalyvaus balandžio mėnesį Vilniuje vyksiančioje renginių konferencijoje „Revolution“.

Kita vertus, Gabrielė pabrėžė, kad tokiose situacijose iki šiol jai padeda greita reakcija, be kurios, pasak jos, joks renginių, radijo ar televizijos laidų vedėjas negalėtų savęs vadinti profesionalu.

Laidoje G. Martirosian atskleidė ir įprotį, kurio ji pati norėtų atsisakyti, bei pasidalijo mintimis apie norą skaityti žmonių mintis, kurios, anot jos, padėtų pažinti tikrus žmones.

„Kokią super galią rinkčiausi? Ogi skaityti žmonių mintis. Mums pasisekė, jog galime sakyti ne tai, ką iš tiesų galvojame, kad galime prisidengti, o jei dar išmokstame daug gudrių frazių, turime gerą atmintį, mes išvis galime būti bet kuo ir „paslėpti“ save.

Tad kartais man norėtųsi išgirsti, kas yra tas žmogus, kurį aš manau pažįstanti. Bet čia tik fantazuojame, realybėje galime koreguoti tik nuosavą melo ir tiesos santykį. Džiaugiuosi, kad veidmainystės mano gyvenime lieka jau tik nuotrupos“, – kalbėjo Gabrielė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją