Trečiąjį TV3 sezoną žiūrovus neįtikėtinomis istorijomis šokiruojančioje „Detektyvų“ laidoje režisūros ir išgalvotų situacijų netrūksta. To nė nemano slėpti komandos narė ir laidos vedėja Edita Kisielienė. Tačiau visas istorijas padiktuoja gyvenimiški kuriozai, tad labai lakios vaizduotės ir nereikia.
© DELFI
Tam, kuris vieną iš žiūrimiausių šalies laidų laiko žemo lygio nevykusiu projektu, E.Kisielienė pataria perjungti kanalą. O norintieji išvysti besilaukiantį vyrą, sulaukėjusius, apžėlusius, visų atstumtus žmones, pabaisą Čiupakabrą ar neįtikinamiausiais būdais pasipelnyti norinčius sukčius tiesiog tegu pasižiūri ir pasisemia gyvenimiškos išminties. Be abejo, jeigu tik žiūrovas ne jaunesnis nei septynerių metų.

Mėgstami kaime

Kaune gimusi ir augusi, tačiau savo vietą Vilniuje radusi E.Kisielienė atskleisti, kiek jai metų, nepanoro – esą taip labiau intriguoja. Septynerių dukrytę Guodą auginanti moteris prisipažino, kad dabar jai – itin sudėtingas gyvenimo laikotarpis: byra daugiau nei dešimtmetį trukusi santuoka. Būtent tokiu metu gelbėja ne kas kitas, o darbas televizijoje.

„Su vyru nusprendėme pasukti skirtingais keliais ir žinau, kad taip turėjo įvykti. Daugiau ką nors kalbėti dar sunku. Atsipalaiduoti padeda darbas. „Detektyvų“ kolektyve esu viena moteris, tačiau nepatogumo dėl to tikrai jokio nejaučiu – sutariame puikiai“, – pokalbį pradėjo laidos vedėja.

Televizijoje Edita – ne naujokė: ji septynerius metus sostinės 5 kanalo žiniose vedė kriminalinę rubriką. Būtent ten ir įgijo didžiulės patirties bei drąsos.

„Tas visas nelaimes narpliodama užsiauginau šarvus ir didžiulį drąsos bagažą įgijau. Esu senas televizijos vilkas. Tai matydami „Detektyvų“ prodiuseriai mane ir pakvietė. Prisidėti prie laidos kūrimo buvo labai smagu, o reitingai iš karto parodė, kad esam reikalingi, žiūrovams patinkam“, – tikino E.Kisielienė.

Laidos vedėjos teigimu, „Detektyvų“ gerbėjus galima numatyti iš tų, kurie užkalbina, atpažįsta ir autografų prašo gatvėje. Editos manymu, laidą žiūri ir septynerių metų mokinukai, ir pensinio amžiaus sulaukę gyventojai.

„Auditoriją turim plačią. Galbūt mus labiau mėgsta kaimo gyventojai, kuriems, deja, televizorius dabar yra kone vienintelė prieinama pramoga. Be to, kaimo žmonėms labai viskas įdomu, ką galima pamatyti pro rakto skylutę. Jie mėgsta stebėti kaimynus ir pasakotis vieni kitiems, kaip kam sekasi“, – kalbėjo „TV bokšto“ pašnekovė.

Istorijas rekonstruoja

Veikiausiai bet kuriam mačiusiam TV3 „Detektyvų“ laidą iškyla klausimas, kiek joje įmanoma rasti teisybės. Edita neslėpė, kad režisūros ir suvaidintų situacijų yra – be to esą neapsieina nė viena šalies televizijų laida.

„Režisūra būtina ir reikalinga visiems. Tačiau mūsų laidoje aš tai labiau pavadinčiau įvykių rekonstrukcija. Būna, kad sulaukiam skambučio, nufilmuojam, o paskui laidos veikėjai pasako: nerodykit, susitaikėm, susitvarkėm. Arba ima grasinti teismais. Ne kartą taip esam nukentėję, laiką praradę. Dažnai sulaukiame drąsių, veiklių žiūrovų skambučių, žmonės sutinka tas situacijas suvaidinti. Todėl fantazuoti siužetų tikrai nereikia. Net neįsivaizduojat, kiek gyvenime kuriozų yra, kokių tik dalykų būna! Ir visa tai žiūrovams norisi pateikti įdomiai, aiškiai, juos pritraukti“, – kalbėjo vedėja.

Ar vaidinti sutinkantys laidos gerbėjai gauna atlygį, pašnekovė neišdavė. Moters tikinimu, būtent dėl gyvenimiškų, kad ir suvaidintų, situacijų „Detektyvai“ yra prevencinė laida.

„Tiesiog paduodame kąsnį į burną – padedame suvokti, kaip sukčiai gali apgauti, kaip to išvengti. Tada žmonės tarpusavy ima šnekėtis: va, matei, kaip Marytei nutiko, reikia saugotis. Nes žmonės vis dėlto dar būna naivūs ir patiklūs. Pavyzdžiui, jau dešimt metų telefoniniai sukčiai skambinėja, vilioja pinigus, o vis dar atsiranda ant to kabliuko pasimaunančiųjų. Esame ir tam tikra prasme psichologai ir pedagogai – patariame, pamokome“, – sakė E.Kisielienė.

Laidos vedėjos įsitikinimu, būtent tie, kurie garsiausiai rėkia apie nevykusią „Detektyvų“ režisūrą, labiausiai laidas ir žiūri – žino kiekvieną smulkmeną. Tokiems vis dėlto derėtų tiesiog paimti televizoriaus pultelį ir perjungti kanalą.

Bjaurisi veidmainiais

Kuri „Detektyvų“ parodyta istorija pasirodė labiausiai neįtikėtina ar šokiruojanti, Edita įvardinti negalėjo. Laidos vedėjai būtų tiesiog sunku išsirinkti iš tokios gausybės: vis dėlto per tris gyvavimo sezonus parodyta apie šimtą laidų, dažniausiai turinčių po du siužetus.

„Tokių laidų buvo daugybė. Kad ir neseniai parodytos apie sulaukėjusius žmones ar vyrišką lytinį organą auginančių papildų platintoją. Sunku būtų kurią nors išskirti. Visose juk istorijos kitokios, tačiau apie apgaulę, melą, išdavystes“, – tikino E.Kisielienė.

Į tokius pasakojimus gyventojai reaguoja įvairiai. „Detektyvų“ komanda sulaukia pasipiktinusių žmonių skambučių. Tokie žiūrovai iškoneveikia dėl parodytų istorijų. Tačiau tenka išklausyti ir padėkų, ir pagalbos prašymų.

E.Kisielienei keisčiausia, kad dažniausiai giria ir projekto kūrėjų profesionalumu stebisi kiti kolegos žurnalistai. Ir jeigu jie sumano iš „Detektyvų“ istorijų sukurti parodijas, laidos komandai būna labai linksma: susirinkę jas pažiūrėti skaniai pasijuokia.

„Vadovaujamės visiem žinomu posakiu – net ir neigiama reklama yra reklama. Galiu užtikrinti, kad grasinimų nesulaukiau jokių: esu buvusi užpulta, net ir ligoninėje gulėjau, tačiau su „Detektyvais“ ta istorija nesusijusi. Gerbėjų ar negerbėjų reakcijos būna labai įvairios ir vis dėlto dažniau geros. Juk rodome kiekvienam aktualius dalykus. Aš ir pati gyvenime labiausiai negaliu pakęsti veidmainystės, šaltumo, žmonių apsimetinėjimo geresniais, nei yra iš tiesų. Baisiai bjauru ir skaudu, kai kas nors žiūri į akis ir sako viena, o galvoja ką kita. Tuo niekada nenustojau stebėtis, mane veidmainystė tiesiog šokiruoja“, – kalbėjo moteris.

Sportas „nevežtų“

Į kalbas, kad prodiuseriui Kristupui Krivickui gresia bankrotas ir jo kuriamų laidų nebeliks, E.Kisielienė nesileidžia. Pasak jos, apie svetimus pinigus postringaut nedera. Tačiau pašnekovė išdavė, kad „Detektyvų“ kitais metais žiūrovai gali nebeišvysti.

„Žinau, kad laida bus keičiama, nes nutarta tiesiog laiku atsitraukti. Galbūt, kaip ir visiems kitiems, teks diržus susiveržti. Kokia bus laida, ar kuo nors panaši į dabartinę, dar tik tariamasi. Užtikrinu, kad visiškai eterio nepaliksim, tik būsime kitokie“, – atskleidė vedėja.

Darbo ne televizijoje moteris imtis bent jau kol kas nenorėtų. Pasak jos, gal net ir nemokėtų – juk toje žydrųjų ekranų virtuvėje praleistas visas dešimtmetis. Tačiau imtis kokio nors kito projekto nepabūgtų, išskyrus – laidos apie sportą. Todėl sulaukusi pasiūlymų juos apsvarstytų.

„Nors krepšinį pažiūriu ir vaikystėje domėjausi lengvąja atletika, apie sportą nieko neišmanau ir jis manęs neveža. Man per daug sudėtinga, todėl tokią laidą vesti gavusi verkčiau dieną naktį. Visa kita galiu. O geriausias mano vertintojas yra mano dukra Guoda. Ji ir „Detektyvus“ žiūri, viską pastebi, kritikuoja, pamoko“, – tvirtino Edita.

Televizijoje dirbanti moteris patikino tiek į tuos žydruosius ekranus prisižiūrinti, kad laisvalaikį televizoriui retai aukoja. Mėgstamiausi jos serialai – „Nusivylusios namų šeimininkės“ ir „CSI kriminalistai“. E.Kisielienė net puoselėja idėją kada nors Lietuvoje sukurti projektą apie mūsiškius pareigūnus ir sudėtingą jų darbą.

„Tikriausiai žmonėms būtų šokas, kai prisižiūrėję tokių serialų pamatytų, kaip iš tiesų ir kokiomis sąlygomis kriminalistai dirba. Galbūt reikėtų ką nors panašaus sukurti“, – planais dalijosi pašnekovė.

Septynerius metus kriminalinę rubriką vedusi moteris įsitikinusi esanti prie „nenormaliųjų“, kuriems įdomu, kaip mėsinėjami kaulai ir tąsomos smegenys: „Nors kartą teko lankytis lavoninėje ir supratau, kad nesu tokia stipri, kaip įsivaizdavau – pajutau labai nemalonų skonį burnoje.“

Vežkit į kalnus

Apie Lietuvos televizijas E.Kisielienė nėra pačios geriausios nuomonės. Ji tikino, kad žiūrovams siūloma produkcija skurdoka. Tačiau moterį nervina, jei kas nors lietuvišką televizinę produkciją lygina su užsienio.

„Ką turi rusai ar amerikiečiai, mes niekada neturėsim. Ir taip išspaudžiama geriausia, kas įmanoma. Daugiau siekti nėra nei noro, nei mentaliteto. Lietuviai tiesiog yra sausesni, piktesni ir dideli mėgėjai kritikuoti. Jeigu kas nors naujo sukuriama, tai 8 iš 10 pasakys: Dieve, kokie baisūs, stori, kokią nesąmonę rodo. Tik du suplos ir pasidžiaugs – kaip puiku, pažiūrėkit. Visi su dideliu noru naują produktą apdergia, o jei ne, tai po truputį pagalius į ratus kaišioja. Tokiems pasakau: ateikit, pasiūlykit, darykit patys. Juk niekas gi netrukdo“, – kalbėjo laidos vedėja.

Atsipūsti nuo darbų Edita mėgsta ant ledo: čiuožti dažniausiai traukia su dukrele.

„Tokių moteriškų dalykų, kaip mezgimas ar kiti pasikrapštymai, negaliu pakęsti. Dar augdama pamėgau pačiūžas, tai negaliu atsisakyto to pomėgio ir dabar. Tik nemėgstu čiuožti „Akropoly“, kai kiti valgydami žiopso – kažkaip nejauku. Kartais atsipalaiduoju sportuodama, vairuodama ar skaitydama, kone kas vakarą užmiegu su knyga rankose. Turiu tokią didelę svajonę – nuvykti į kalnus paslidinėti. Kiek kartų planavau, viskas sugriūna. Gal nelemta, gal kas taip nuo nelaimės mane saugo? Vis tiek norisi šaukti: žmonės, išvežkit mane į kalnus“, – juokavo E.Kisielienė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mirė teletabį Tinkį Vinkį įkūnijęs aktorius (12)

Eidamas 53 metus, mirė aktorius Simonas Sheltonas, kuris geriausiai žinomas kaip violetinės spalvos...

Simona Burbaitė: skaičiai ant svarstyklių mažėjo, o aš kaip nebuvau laiminga, taip nebuvau (2)

Modelis ir tinklaraštininkė Simona Burbaitė įsitikinusi, kad grožio kultas šiuolaikinėje...

Mindaugas Papinigis apie karjerą: kaip verslo vadybininkas tapo aktoriumi (6)

Aktorius Mindaugas Papinigis dažniausiai įkūnija blogiečius, chuliganus ir banditus. Tiesa, šį...

Gintaras Rinkevičius prisiminė vaikystę: nemanau, kad taip galėčiau padaryti savo vaikams (4)

Visame pasaulyje Lietuvą garsinantis dirigentas Gintaras Rinkevičius prisipažįsta, kad šiuo metu...

„X Faktorių“ paliko merginų numylėtinis Danas (31)

Sekmadienio vakarą įvyko šeštasis muzikinio šou „X Faktorius“ finalas. Jame projekto...

Top naujienos

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (251)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (725)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Orai: žiema baigsis netikėtai (7)

Savaitei įpusėjus ramūs orai baigsis ir į šalį atkeliaus kritulių banga, žiemiškas šaltis...

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (31)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Šeškų pavadavęs LaVaras nesusimovė: mače be gynybos „Vytautas“ pranoko „Dzūkiją“ (145)

Ketvirtas „Big Baller Brand Challenge“ draugiškų rungtynių ciklo mačas Virginijui Šeškui...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (327)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (27)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...

Įvertino situaciją Jasaičių šeimoje: problema gali būti kur kas didesnė (166)

Savaitgalį šalyje nuvilnijo Jasaičių šeimos drama. Nors Lygių galimybių plėtros centro...

Po skandalo Vokietijoje dėl chemikalų iš alaus – Lietuvos ūkininkų sprendimas (145)

Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) priklausantys grūdininkai po ilgų diskusijų sutiko prieš...

Nesaugūs maisto produktai, kurie vos nepasiekė Lietuvos parduotuvių lentynų (10)

Pernai Lietuvoje uždrausta prekiauti daugiau kaip 1 900 t nesaugių ar nekokybiškų maisto...