aA
„Vyrui savo noru palikus televiziją, ją meilės trikampyje pakeitė literatūra“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ sako Algimanto Čekuolio žmona psichologė Edita Čekuolienė. Anot paties A. Čekuolio, 87 metai praėjo kaip akimirka. „Turėkite omenyje – jūsų kūnas pasens, o dvasia bus kaip dabar“, – tikina ilgametis LRT laidų vedėjas.
Algimantas Čekuolis, Edita Čekuolienė
© DELFI / Andrius Ufartas

E. Čekuolienė sako pati ne kartą įsitikinusi, kad Kalėdos – tikras stebuklų metas.

„Gal trečias Kūčias atsitinka taip, kad pagalvoji ir išsipildo. Prieš dvejus metus Algimantas buvo ligoninėje. Mes ėjome ten švęsti, aš nešiau maistą ir supratau, kad neturiu kalėdaičio. Galvoju – negaliu dabar su viskuo važiuoti į bažnyčią... Kaip bus, taip bus. Atvažiuoju į ligoninę, nueinu pas Algimantą, o ten sėdi kunigas Doveika. Sako – pamačiau eidamas ir atėjau aplankyti, atnešiau jums kalėdaičių. O aš tik pagalvojau apie tai...“ – prisimena E. Čekuolienė.

Dabar žinomos poros Kūčios – visai kitokios. Anksčiau, teigia E. Čekuolienė, jiedu buvo pasidavę masinei psichozei, ruošdavo ir ragaudavo dvylika patiekalų. Tačiau šiemet turbūt pirmą kartą jiedu prie Kūčių stalo sės dviese – ir tai, anot A. Čekuolio žmonos, didžiausia dovana.

„Man nereikia jokios ypatingos eglutės ar puošmenų. Kodėl? Man jau 87-os Kūčios“, – sako A. Čekuolis.

Netikėtą ligą priėmė kaip gyvenimo pamoką

Psichologė E. Čekuolienė neslepia – šie metai nebuvo lengvi. Netikėta diagnozė išgąsdino ir ją pačią, ir vyrą. Tačiau E. Čekuolienė apie ligą kalba be savigailos – psichologiją išmananti moteris neleido sau pasiduoti ir priėmė tai kaip gyvenimo pamoką.

„Tai vėžys, ne paslaptis. Jis buvo išplitęs, ketvirta stadija. Esu dėkinga gydytojams ir artimiesiems, kurie darė viską, kad padėtų man suprasti, kas aš esu ir kodėl man taip atsitiko, – pasakoja ji. – Labai greitai supratau, kiek nedaug turiu laiko. Suvokiau, jog gavau gyvenimo pamoką, bet dar turiu laiko viską, ką ne taip dariau, ištaisyti.“

E. Čekuolienė sako, jog po paskutinio chemoterapijos seanso ypač blogai jautėsi, ėmė savęs gailėti ir nebenorėjo gyventi. „Pasižūrėjau į suknelę, ji vasarinė. Pagalvojau, o gal numirsiu iki kitos vasaros. Ir jos nepirkau“, – atsimena ji. Tačiau gydytoja osteopatė, kaip teigia E. Čekuolienė, išspardė jai užpakalį.

„Ji pasakė – tu ne vargšelė, tu jau viską įveikei. Ir aš supratau, kad turiu daryti viską, ką noriu, ko anksčiau atsisakydavau. Aš ne vargšelė, o tobulas Dievo sutvėrimas“, – mintimis dalijasi A. Čekuolio žmona. Ir vilties jai netrūksta: „Manau, kad iš karto po Kūčių sužinosiu, jog esu sveika.“

Algimantas Čekuolis, Edita Čekuolienė
Algimantas Čekuolis, Edita Čekuolienė
© DELFI / Andrius Ufartas

Meilės trikampyje televiziją pakeitė literatūra

Iš E. ir A. Čekuolių optimizmo, veržlumo ir tvirto charakterio galėtų pasimokyti kiekvienas. Prieš porą metų A. Čekuolis susižeidė šlaunikaulį, trauma privertė sulėtinti gyvenimo tempą, tačiau su lazdele po namus vaikštantis žurnalistas šypsosi – juk atsirado dar daugiau laiko knygoms rašyti.

„Man literatūra dabar kaip virvė, už kurios aš laikausi. Pastebėjau, kad jei nerašau ilgesnį laiką, imu sirgti, net smegenys aptemsta. Ir šlubuoju, nes kritau smegenims aptemus“, – kalba pašnekovas.

Nauja A. Čekuolio knyga „Kur Velnias nenešioja“ bus išleista 2019 m. Autorius teigia, jog atidavęs rankraštį iškart pradėjo rašyti kitą knygą. „Savęs nestabdau, tai yra laukinės svajonės: atsiraitoju rankoves ir darau. Tokiu būdu dresuoju savo pasąmonę“, – įsitikinęs ilgametis laidų vedėjas.

E. Čekuolienė juokauja, kad jos vyrui savo noru palikus televiziją, pastarąją meilės trikampyje pakeitė literatūra.

„Kiekvieną dieną sėdi, rašo, nėra išeiginių. Jei rašyti negali, tada nerimauja. Jis turi dirbti – iš pradžių aš bandžiau tai pakeisti, mano tokia specialybė, aš žinau, kad žmogus turi ilsėtis ir turi dirbti. Tačiau supratau, kad šis žmogus dirbdamas gauna energijos. Bandau prie to prisitaikyti“, – pasakoja ji.

A. Čekuolis tikina, jog darbas televizijoje išmokė disciplinos, kuri ir šiandien praverčia, o savo laidos „Popietė su Algimantu Čekuoliu“ pasiilgsta iki šiol.

Algimantas Čekuolis
Algimantas Čekuolis
© DELFI / Andrius Ufartas

Kūčios prasideda nuo šampano taurės

Žinomai porai Kūčios ypatingos ir dėl kitos priežasties. Prieš 20 metų tądien jiedu įteisino savo santuoką. Tokią dieną Čekuoliai pasirinko dėl ilgamečio televizijos laidų vedėjo populiarumo. Tą kartą nė vienas žurnalistas nesužinojo apie įvykusias slaptas poros vestuves.

„Kūčias pradedame neįprastai. Ne nuo liūdesio, kad gal paskutinį kartą visi kartu, o nuo šampano taurės ir sumuštinio su ikrais“, – teigia žinoma pora.

Pora turi ir daugiau šeiminių ritualų ir tradicijų – jas teko kurti kartu, mokytis būti drauge, kad ištirptų sutuoktinius skiriantys 23 metai. Tačiau, pabrėžia E. Čekuolienė, pirmiausia ji iš vyro gavo gyvenimo išminties.

„Ritualus, tradicijas kuria ir palaiko moteris. Vyras kartais net vaikų gimtadienių neprisimena. Supratau, kad turiu rodyti tai, ko noriu. Jei nepasakydavau, kad noriu gėlių, tai jis užmiršdavo. Paskui pradėjau pirkti gėles, kurios man patinka, jis irgi pradėjo jas pirkti“, – prisimena E. Čekuolienė.

Anot A. Čekuolio žmonos, ją vyras taip pat išmokė nelįsti į kitų reikalus. „Man, kaip moteriai, viskas įdomu. Jis sakydavo, ar vėl lendate į spintą, pilną griaučių? Ar jūs tikrai norite apie tuos griaučius sužinoti?“ – pasakoja ji.

Vienas į kitą kreipiasi „jūs“

Sutuoktiniai prisipažįsta, jog per 20 santuokos metų neprireikė gesinti šeimos gaisrų. Ir nors jųdviejų santykiuose dominuoja ironija, viską valdo pagarba vienas kitam. Jau nieko nebestebina, kad vienas į kitą Čekuoliai kreipiasi „jūs“. Be to, A. Čekuolis tikina, metams bėgant keičiasi ir sutuoktinių vaidmenys šeimoje.

„Aš noriu pasakyti jaunavedžiams, jog visada pirmus metus vyras bus gaspadorius namuose. Antrus, trečius dar būsi namų šeimininkas, bet kuo toliau, tuo labiau žmona perims valdžią į savo rankas. Kas svarbiausia liūtų šeimoje? Liūtės. Jos medžioja ir dalija maistą“, – sako A. Čekuolis.

Ilgametis laidų vedėjas juokauja – nors ir paėmusi valdžią į savo rankas, žmona nesimuša. „Aš truputį pabandau su Edita ginčytis, bet nustoju“, – juokauja jis.

Prieš daugiau nei mėnesį A. Čekuolis atšventė 87-ajį gimtadienį. Žinomas žurnalistas tikina jau seniai išmokęs ne laukti švenčių, o tiesiog daryti staigmenas tiek sau, tiek žmonai. Vasarą jie abu keliavo į Ispaniją, kur gyvena A. Čekuolio dukra.

„Aštuoniasdešimt septyneri metai praėjo kaip akimirka. Turėkite omenyje, jūsų kūnas pasens, o dvasia bus kaip dabar – bus keista, kai sakys: „Seneli, užleisim vietą troleibuse.“ Aš iš pradžių sakydavau, kodėl man užleidi vietą? Paskui įpranti, bet vis tiek jauti, jog esi jaunas kaip velnias“, – mintimis dalijasi ilgametis LRT televizijos laidų vedėjas, žurnalistas A. Čekuolis.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

„Lietuvos talentų" superfinale – du nauji dalyviai ir įtempta kova

Šį sekmadienį TV3 televizijos žiūrovai bus kviečiami stebėti projekto „ Lietuvos talentai "...

Už Karibų milijardieriaus ištekėjusi 56-erių Žaneta: svarbiausia niekada nesistengti atrodyti pernelyg protinga (41)

Žaneta Ruaud – penkiasdešimt šešerių metų moteris, kurios gyvenimas apipintas mistiniais...

TV3 pakvietė į filmavimo užkulisius: prie eterio žvaigždžių prisijungė ir mergina, eteryje pakeisianti Karoliną Meschino (2)

Būrys pasipuošusių TV ir pramogų pasaulio žvaigždžių, šypsenos, juokas, klegesys, muzika,...

Stano papiktino nelygybė: kalinys psichologo pagalbą gauną per valandą, o vėžiu sergantis gali jos ir nesulaukti (13)

„Kalinys psichologo pagalbą privalo gauti per valandą, ir nesvarbu – diena ar naktis... Jei jos...

„Lietuvos balse“ – dar vienas netikėtumas: mokytojo kėdę užėmė naujas veidas papildyta (16)

Artėjantis naujasis „Lietuvos balso“ sezonas televizijos žiūrovams pažers staigmenų. Visai...

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente VRK centrinė duomenų sistema patyrė trikdžių; nuolat atnaujinama (1664)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Stebuklui prilygusi išsigelbėjimo jūroje istorija įgavo kraupių detalių (1)

Kai ant plausto plaukęs Nathanas Carmanas buvo rastas jūroje, visi jo gailėjo. Tačiau dabar tikros...

Išskirtinis Godos Alijevos interviu jos naujuose namuose: atėjo laikas išgirsti tikrąją skyrybų istoriją (55)

Dainininkė Goda Alijeva pasiryžo itin atviram interviu apie skyrybas su krepšininku Rolandu...

Viena sėkmingiausių Lietuvos manekenių Dovilė Viršilaitė: žmogaus vidus daro milžinišką įtaką išvaizdai (20)

Apie šiandieninį mados ir modelių pasaulį kalbamės su vienu žinomiausių Lietuvos modelių...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (156)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Dargio ir Maurico diskusija apie krizę: atlyginimų augimas irgi gali tapti krize (43)

Jau kurį laiką yra diskutuojama apie artėjančią krizę, bet tikslių prognozių pateikti niekas...

Atlaikę aplinkinių spaudimą, į kelionę leidosi su 10 mėnesių dukryte: patarė, kaip susiplanuoti, kad nesklandumų būtų kuo mažiau (17)

Artėjant vasarai šeimos net ir neseniai susilaukusios vaikų, dairosi, kur gi išlėkti atostogų....

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (118)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Praeityje rašytos Meghan Markle žinutės atskleidžia tiesą apie jos ir Harry pažintį: tai nebuvo nekaltas atsitiktinumas (18)

Senas Meghan Markle bičiulis ir viešųjų ryšių konsultantas Nickas Ede'as sako, jog...