„Mane daug kas spaudžia, kalbina parašyti prisiminimų knygą. Štai toks nebaigtas darbas likęs, nes kažkada pradėjau po trupučiuką. Pradedu, numetu, vėl tęsiu, vėl numetu. O šiaip dabar tiesiog norisi gyventi ir džiaugtis gyvenimu“, – šį antradienio vakarą LNK laidoje KK2 kalbės V. Grigaravičius.

Buvusio Alytaus mero krūtinėje ketvirtas mėnuo plaka donoro širdis, rašoma pranešime spaudai. Vytautas Grigaravičius visuomet buvo fiziškai aktyvus ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantis vyras. Kovojo su „tulpiniais“. Triuškino Kauno „Daktarus“. Ir atėjo diena, kai Vytautui teko kautis dėl savo gyvybės.

Buvusį generalinį komisarą ištiko infarktas. Po jo jis paniro į komą. Nubudęs sužinojo, kad gyvenimas visiškai pasikeis, nes krūtinėje plakanti širdis – per silpna. Jos darbo palaikymui būtina speciali aparatūra.

„Esi visą laiką pririštas prie laido. Eini miegoti, prisijungi prie rozetės. Nuolat su savim – maišiukas su dviem akumuliatoriais. Elektrinė pompa, pritvirtinta prie širdies skilvelio, padėjo širdžiai pumpuoti kraują, nors mano širdis pati irgi dar dirbo, bet jau silpniau“, – sunkias akimirkas prisimins V. Grigaravičius.

Grįžti į pilnavertį gyvenimą buvo vienintelė išeitis – širdies persodinimas. Po daugiau nei metų laukimo atsirado donoras. Širdies persodinimo operacija truko šešias valandas, prieš ją gydytojai Vytautą informavo, kad nubusti šansai – 50 procentų.

„Kai tiktai pabudau po operacijos, iš karto supratau, kad viskas pavyko. Nieko neskaudėjo, viskas atrodo taip, lyg buvo. Ir, atrodo, ta širdis kaip ir mano“, – pasakos Grigaravičius.

Šiandien Vytautas Grigaravičius jaučia didžiulį dėkingumą donorui už tai, kad gali gyventi.

„Iš tiesų tragedija, kai žmogus išeina iš gyvenimo, bet jeigu tėvai, artimieji nusprendžia paaukoti organus, tai išgelbsti kitus žmones. Mano atveju, žinau, kad ir akių ragenos, ir kepenys, berods, irgi buvo kažkam persodintos“, – sako Grigaravičius, kuriam nebuvo atskleista, kas donoras.

Visa jautri Vytauto Grigaravičiaus istorija – šį antradienio vakarą, 19.30 val., laidoje KK2 per LNK.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės