Ruslanas Kirilkinas Andrea Boceli kūrinį „Vivere“ uždainavo su savo mama Sveta. Violeta Tarasovienė į duetą pasikvietė savo vyrą Vilių Tarasovą. Jiedu meistriškai sudainavo „U2“ dainą „One“. Česlovas Gabalis koncertavo su Rosita Čivilyte, Vaidas Baumila pasikvietė Rūtą Ščiogolevaitę, Indrė Anankaitė-Kalašnikovienė - Sashą Song. Karina Krysko-Skambinė duetų vakarą pasikvietė Paulių Bagdonavičių, Vilija Matačiūnaitė - Jeronimą Milių. Viktoras Gerasimovas su Ramūnu Difartu pasirinko nelengvą kūrinį - Freddie Mercury ir Montserrat Caballe "Barcelona".

Komisija šioje laidoje dešimtukų buvo ypač dosni. Maksimalų balų skaičių surinko ir komisijos lentelėje pirmas vietas užėmė net keli dalyviai: R. Kirilkinas, K. Krysko-Skambinė, V. Gerasimovas, Č. Gabalis. Duetų vkarą sulaukta rekordinio - net 100 tūkst. balsų skaičiaus. Daugiausiai žiūrovų simpatijų pelnė V. Matačiūnaitė, mažiausiai – V. Tarasovienė.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus bendroje turnyrinėje lentelėje pirmą vietą užima Vilija Matačiūnaitė. Paskutinę – Violeta Tarasovienė.

"Auksinio balso" laidos akimirkos - DELFI galerijoje:

Šeštadienio vakarą „Auksinio balso“ scenoje karaliavę netikėti ir intriguojantys, elegantiški ir aistringi duetai, pasak projekto komisijos, turėtų baigtis vestuvėmis.

„Kokie pliusai, kai dainuoji duetu? Gali pailsėti, kol partneris dainuoja“, – kvatojosi Violeta Tarasovienė, su vyru Viliumi pradėjusi „Auksinio balso“ koncertą. Grupės „U2“ dainą atlikusi pora tikino, kad jų pranašumas prieš kitus vakaro duetus yra tai, kad jiedu scenoje jau septynerius metus: „Pabandėme ir patiko, viskas lipo iškart ir kaip per sviestą“.

„Šeima yra šeima, o scena yra visai kas kita – tai menas ir darbas, tad šios poros, bent jau dainuojant, nederėtų vadinti šeimyniniu duetu“, – laidos vedėją Andrių Rožicką sudraudė profesorė Sigutė Stonytė, kaip ir kiti komisijos nariai porą įvertinusi dešimtuku.

„Aš – jo šeimos galva, o jis – mano“, – paklausus, kaip jiems pavyksta taip tobulai susidainuoti, moteriškai išsisuko Violeta.

Po Viliaus ir Violetos į sceną žengė Vaido Baumilos ir Rūtos Ščiogolevaitės duetas: „Dainuoti užsienio kūrinius originalo kalba, akompanuojant orkestrui, ant tikros scenos su tikrais muzikantais... tokia proga ne dažnai pasitaiko. Negalėjau jos praleisti“, – šypsojosi Rūta.

Atlikėjų duetas sulaukė daugybės pagyrų. Porą sukritikavo tik Zbignevas Levickis. Pasak pirmojo Valstybinio simfoninio orkestro smuiko, Vaidas atrodė „kaip mokinys, įsimylėjęs savo mokytoją ir bebandantis jai įtikti“.

Po „mokytojos ir mokinio“ pasirodė Ruslanas Kirilkinas su mama: „Mano sūnus išpildė mano vaikystės svajonę, nes visad norėjau dainuoti, – šypsojosi atlikėjo mama, o Ruslanas jai antrino. – Šįkart svarbu, kad mudu kartu, kad perteiktume dainos emociją, jausmus, o ne susirinktume komisijos balus.“

„Tai kompensacija mamai už sugriautus jos ateities planus. Aš labai anksti panorau ateiti į pasaulį“, – komisijai prisipažino atlikėjas. Komisija savo ruožtu subarė Ruslaną už tai, kad brangiausią sau moterį įtraukė į tokią avantiūrą, tiesa, labai vykusią. Ne tik komisiją, bet ir publiką sužavėjęs pasirodymas sulaukė aukščiausių įvertinimų.

Viktoras Gerasimovas pagalbon pasikvietė pop-roko atlikėją Ramūną Difartą. Pagalbos tikrai prireikė, mat Viktoras pasirinko itin sudėtingą kūrinį „Barcelona“. Rizikuoti buvo verta – netikėta balsų dermė sulaukė keturių dešimtukų.

„Aš nemanau, kad moterų duetas galėtų taip atlikti šį kūrinį kaip juodu. Nesu girdėjęs, kad moteris galėtų dainuoti bosinu, – džiaugėsi Z. Levickis. Komplimentų negailėjo ir S. Stonytė: „Taip ilgai natos kaip Viktoras aš neištempčiau.“

Tačiau Vilijos Matačiūnaitės ir Jeronimo Miliaus duetui pagyrų žarstyti komisija nepuolė: „Šalia Jeronimo Vilija atrodė taip, lyg rėktų“, – pastebėjo dirigentas Vytautas Lukočius, dueto neįžvelgė ir S. Stonytė, tačiau sprendimo netruko surasti Z. Levickis: „Jeigu apsiženytumėte, dainuotumėte geriau – jei ne kaip mama ir sūnus, tai tikrai kaip Tarasovai.“

Karina Krysko-Skambinė į sceną žengė lydima būsimo operos solisto Pauliaus Bagdanavičiaus: „Gal ir nepavyks taip atlikti šio kūrinio, kaip norėčiau, bet kadangi dalyvauju tokiame projekte, turiu save išbandyti“, – prieš pasirodymą baiminosi Karina. Jos nuogąstavimai pasirodė bereikalingi: komisija gyrė Karinos nuoširdumą ir moterišką trapumą, džiaugėsi, kad ji pagaliau „metė sportinį stilių“ ir įstojo į lyrinių sopranų gretas. Pagyras atlikėjai lydėjo ir patys aukščiausi įvertinimai.

„Mes velniškai daug duetų esame sudainavę kartu ir drauge buvę scenoje tiek kartų, kad būtų sunku suskaičiuoti“, – savo kozirio neslėpė Rosita Čivilytė, „Auksiniame balse“ talkinusi Česlovui Gabaliui, kuris ne ką mažiau džiaugėsi savo partnere: „Ji žino, ką darysiu aš, o aš iškart numatau jos veiksmus.“

Poros įdirbis neliko neįvertintas – išgirti ir aukščiausiais balais įvertinti atlikėjai sulaukė priekaištų tik dėl to, kad retai dainuoja kartu: „Ne visi geri atlikėjai gali gerai dainuoti duete, tačiau jums tai tikrai duota“, – džiaugėsi S. Stonytė.

Indrė Kalašnikovienė duetu dainavo kartu su atlikėju Sasha Song, kuris prisipažino, jog į sceną lipti su operos soliste nė kiek nesibaimina: „Dainuosime soul stiliaus dainą. Jeigu reiktų atlikti operos kūrinį, būtų visai kas kita.“ Deja, komisija nebuvo tokia pozityvi ir dešimtukų porai pagailėjo.


Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (149)