Kai šalyje buvo paskelbtas karantinas, O. Koršunovo režisuotas spektaklis „Mūsų klasė“ buvo parodytas internetu ir sulaukė didžiulės sėkmės – per 50 tūkst. peržiūrų, o gniaužtams atlaisvėjus, OKT spektaklius perkėlė po atviru dangumi. Delfi TV laidai „Mano pramogos VEIDAI“ režisierius O. Koršunovas pripažino, kad visgi netiki, jog ateityje spektakliais persikels tik į internetą, tačiau yra įsitikinęs, kad teatras turėtų būti rodomas po atviru dangumi.

„Spektaklį sunku perkelti po atviru dangumi, bet pastangas atperka kiti dalykai. Spektaklis tampa savotiška meditacija. Supratau, kad tikroji teatro prigimtis yra po atviru dangumi, kartu su gamta. Civilizacija mus įspraudė į sales, į juodus boksus“, – įsitikinęs O. Koršunovas.

Didžiuotis kūrėjas turi kuo. Šiemet jo įkurtas Vilniaus miesto teatras (OKT) švenčia dvidešimtmetį. Per šį laikotarpį teatras pristatė pusšimtį premjerų, kurias pamatė per milijoną žiūrovų, sudalyvavo 150-yje prestižinių festivalių ir nė nepanašu, kad ruoštųsi lėtinti apsukų. Šiuo metu vis dar vyksta OKT gimtadieniui skirtas festivalis, kurio metu visą vasarą skirtingose sostinės erdvėse rodomi teatro spektakliai.

Per ilgus metus savo darbu ir išskirtiniu požiūriu, matymu Oskaro Koršunovo vardas tapo kokybės garantu ir savotišku jo režisuotų spektaklių sėkmės simboliu. Mažiau su O. Koršunovo kūryba susipažinusiems teatro mėgėjams gali pasirodyti, kad jo spektakliuose vaidina tik jau pripažinimą pelnę, žinomi aktoriau, tačiau pats kūrėjas tam prieštarauja.

„Aš niekada nesivaikiau garsių vardų, bet, kita vertus, aktoriai, kurie ilgiau su manimi dirba ar vaidina mano spektakliuose, tampa garsūs. OKT teatre užaugo labai daug aktorių arba iš gerų reinkarnavosi į dar geresnius“, – atvirauja O. Koršunovas.

Režisierius garsėja ne tik drąsiais sprendimais teatre, talentu „užauginti“ aktorius, bet ir aštriais pasisakymais apie politikus ir politinę situaciją šalyje, tad atvirame pokalbyje laidos „Mano pramogos VEIDAI“ vedėjas O. Koršunovo pasiteiravo, kurie iš šiuo metu dažniausiai žiniasklaidoje ir visuomenėje linksniuojamų politikų yra geresni aktoriai.

„Jie abu neblogi aktoriai. Jie pakankamai gerai atlieka savo vaidmenis. Grybauskaitė labai gerai atliko savo vaidmenį, bet teatras, kuriame veikia Nausėda, man patinka labiau nei Grybauskaitės teatras“, – paprašytas palyginti prezidentės Dalios Grybauskaitės ir prezidento Gitano Nausėdos aktorinius gebėjimus sakė O. Koršunovas.

Puikiais aktoriais režisierius įvardijo ir Artūrą Zuoką bei Remigijų Šimašių.

„Tai dviejų skirtingų teatrų aktoriai. Zuokas yra labai charizmatiškas, labai įdomus aktorius ir, apskritai, žmogus, bet Šimašiaus teatras šiuolaikiškesnis, – rėžė O. Koršunovas, kurio vertinimo neišvengė ir Ramūnas Karbauskis bei Gabrielius Landsbergis. – Karbauskis yra nelabai geras aktorius, bet kartais nelabai geri aktoriai gauna geras pjeses ir jų žiūrovai gailisi ar jaučia jiems simpatiją. O Gabrielius yra labai geras aktorius, bet jis nesukelia empatijos.“

Interviu su O. Koršunovu žiūrėkite jau šį sekmadienį 19:30 val. per „Delfi TV“. O. Koršunovas atskleis ne tik daug netikėtų detalių apie vieną populiariausių savo spektaklių – „Išvarymas“, bet ir papasakos, kaip pasirenka, kokį spektaklį statyti, ar jam svarbu, ką apie jį mano kiti, ir kas yra jo autoritetas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)