J. Vaitkus atsiminė, kad prasidėjus Ukrainos įvykiams, teatro kolektyvas vienbalsiai nusprendė važiuoti į festivalį ir nemaišyti politikos su menu. Viskas pasikeitė, kai Rusijos kultūros ministerija išplatino kultūros veikėjų, palaikančių Rusijos veiksmus Ukrainoje, sąrašą, tarp kurių buvo ir festivalio direktorius S. Šubas.

„Pasijutau pažemintas. Ir teatras pasijuto“, - apie tai, kodėl sumąstė parašyti atvirą laišką, kalbėjo režisierius.

A. Mamontovas, kurio šių metų „Gatvės muzikos diena“ bus susijusi su įvykiais Ukrainoje, teigė, kad sąrašas anksčiau neatrodė toks svarbus dalykas. „Dabar jame 500 asmenų. Tai politinis dalykas, ideologinio karo, propagandos dalis“, - kalbėjo muzikantas. Jo nuomone, negalima smerkti visų pasirašiusiųjų, kadangi Rusijos veiksmų Ukrainoje palaikymą galėjo įtakoti labai daug faktorių.

„Ta šalis nuo Tarybų Sąjungos nepasikeitė. Nemanau, kad visi 100 proc. pasirašė savo noru“, - tikino A. Mamontovas.

V. Stackevičius pasakojo, kad grupė „Biplan“ pastaraisiais metais daug populiarumo sulaukė Rusijoje. Tiesa, po gruodį vykusio koncerto Maidane žmonėms palaikyti, kai kurie grupės ateities darbai tapo neaiškūs. Anot V. Stackevičiaus, ne visiems koncertų organizatoriams patiko „Biplan“ sumanymas palaikyti Kijevo protestuotojus, dėl to į pasiūlymų sąrašą įsivėlė galybė klaustukų.

„Biplan“ nepolitikuoja. Jautėme, kad turime ten nuvažiuoti ir palaikyti žmones“, - teigė grupės vadybininkas.

J. Vaitkus negalėjo prognozuoti, kokios reakcijos sulauks rusų dramos teatro laiškas. „Priklausys nuo tų žmonių, kurie priims sprendimus, kaip jie priims mūsų laišką“, - teigė režisierius.

A. Mamontovas nedvejojo, kad Rusija, išplatindama kultūros veikėjų sąrašą, padarė didelę klaidą. „Rusijos politikai tuos žmones pastato į parsidavėlių pozicijas. Rusija savo kultūrą pastatė į prostitutės vietą. Tai labai liūdna“, - apgailestavo A. Mamontovas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (288)