aA
Po Naujųjų metų įvestas pridėtinės vertės mokestis knygoms kasdienybėje įgijo konkrečią skaičių ir litų išraišką - knygos pabrango penketu procentų.
Knygos
Knygos
© ELTA
Naujasis PVM neiššlavė knygynų klientų, nesuvijo visų grožinės literatūros gerbėjų į bibliotekas ir neatvėsino rašytinio žodžio gerbėjų noro nusipirkti ką tik pasirodžiusį romaną, fotoalbumą ar žodyną. Bet nepatenkintų veidų ir irzlių pretenzijų knygynų darbuotojos prisižiūri ir prisiklauso kasdien.

“Dar nebuvo taip, kad mums būtų tekę kviesti pagalbą, šauktis ką nors iš administracijos. Taip drastiškai akių niekas nedrasko, bet, aišku, žmonės nepatenkinti”, - sakė “Kauno dienai” UAB “Centrinis knygynas” pardavėja Nijolė Rimšienė, paklausta, kaip reaguoja klientai į penkiais procentais didesnes knygų kainas.

“Tie, kam reikia, knygas vis tiek perka. Tik pasitaiko tokių atvejų, kai ateina žmogus, seniai nusižiūrėjęs kokią labai jam reikalingą knygą, susitaupęs pinigų. Kai pasakai, kad tos sumos jau nebeužteks, nepasitenkinimo, žinoma, būna”, - pasakojo N.Rimšienė.

“Pasakysiu tik tiek: nieko gero, kai brangsta knygos. Gyvename tokiais laikais, kai turėtume džiaugtis, kad žmonės jas apskritai perka”, - kalbėjo “Centrinio knygyno” Grožinės literatūros skyriaus vedėja Nadežda Valenskaja.

Kauno “Centriniame knygyne” pirkėjų vakar buvo nemažai. Labiausiai apgulti, kaip visuomet, buvo grožinės, užsienio ir mokomosios literatūros prekystaliai.

“Nepastebėjome, kad, pabrangus knygoms, klientų būtų sumažėję, - sakė knygyno darbuotojos. - Žmonės perka knygas kaip pirkę, tik daugelis - padejuodami”.

Ramiausiai į 5 procentų PVM reagavo Meno skyriaus klientai. “Jei albumas “Vilniaus katedros lobynai” iki Naujųjų metų kainavo 90 litų, tai dabar - 94 Lt ir 50 centų. O perka jį labai. Tas, kuris pasiryžęs mokėti 90 litų, sumokės ir puspenkto lito daugiau”, - teigė “Centrinio knygyno” Meno skyriaus pardavėja Liudmila Svozdiar.

Pasak “Centrinio knygyno” darbuotojų, pigesnės knygos, pabrangusios keliasdešimčia centų, šoko pirkėjams nesukėlė. Pretenzijų iš susierzinusių klientų tenka išklausyti dažniausiai tik tada, kai paaiškėja, kad knygos kaina, Vyriausybės nutarimu, šoktelėjo 2-5 litais.

“Labiausiai nuskriausti studentai, perkantys mokomąją literatūrą, ir moksleivių tėvai. Jie įvesto PVM knygoms dar kaip reikiant nepajuto, bet rudenį, kai jau pagal naująsias kainas reikės supirkti visus vadovėlius ir pratybų sąsiuvinius, bus liūdna”, - prognozavo J.Masiulio knygyno “Knygų alėja” darbuotojos.

“Vadovėliai brangūs buvo ir iki PVM įvedimo. Tai, kad jų kaina padidėjo keliais litais, daug kam gali tapti dideliu rūpesčiu. Ir mums, prekiaujantiems knygomis, tas PVM džiaugsmo, tiesą sakant, nekelia”, - kalbėjo J.Masiulio knygyno pardavėja Inesa Petraitienė.

“Pirkėjai knygų pabrangimą pajuto iš karto, - sakė ji. - Jei anksčiau knyga kainavo 20 litų, dabar - 21 Lt. Visas knygas turime perkainoti”.

T.Masiulio knygynas tokio grandiozinio darbo, reikalaujančio apytikriai savaitei uždaryti knygyną, dar neatliko. Todėl neretai pirkėjas apie penkiais procentais padidėjusią knygos kainą sužino, tik išmušus kasos čekį. Niekas nesistebi, kad emocijos neretai būna ne pačios džiaugsmingiausios.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gydytoja papasakojo, kas laukia vaikų, kurių mamos besilaukdamos vartojo alkoholį (2)

Pirmadienį Policijos departamentas informavo, kad šeštadienį Vilniuje girta moteris pagimdė...

Tūkstantis sveikais laikytų laivo keleivių išsibarstė po tris žemynus, vienam jau nustatytas koronavirusas „tai gali būti lūžio taškas“ (69)

Nors ir buvo tvirtinama, kad kruiziniame laive „Westerdam“ koronaviruso atvejų nėra,...

Atnaujinimai baigėsi, bet problemos išliko: SEB klientai skundžiasi neprieinantys prie savo sąskaitų

Po to, kai SEB banko klientai nuo penktadienio dėl naujos IT platformos diegimo negalėjo naudotis...

„Eurovizijos“ užgožtas Nausėdos gestas: asmeniniai atsiprašymo žodžiai jau nuskambėjo? (68)

Kol Lietuva šeštadienį sukausčiusi dėmesį sekė, kas mūsų šaliai atstovaus...

Gyvai / Delfi 11: kova su klimato kaita keičia energetiką – tai pajusime visi (2)

Lietuva ir visa Europos Sąjunga išsikėlė ambicingą tikslą – iki 2050 metų tapti klimatui...

Daugiabučių liftams dega geltoną šviesą (1)

Net patvariausiems liftams Lietuvoje duodamas 25 metų eksploatavimo terminas, tačiau Panevėžio...

Matijošaitis atsistatydina iš vienos bendrovės pareigų (9)

„Kauno energija“ paskelbė apie keturių Kauno miesto savivaldybės tarybos narių...

Sostinėje girta moteris namuose pagimdė kūdikį: laukiama kraujo tyrimų  dar papildyta (99)

Policijos departamentas informavo, kad Vilniuje girta moteris pagimdė kūdikį .

Lietuva galutinai pralaimėjo ginčą su „Gazprom“ dėl 1,4 mlrd. eurų kompensacijos (11)

Lietuva galutinai pralaimėjo beveik aštuonerius metus trukusį ginčą su Rusijos koncernu...

„Visų žvaigždžių“ mače Rusijoje – Kuzminsko ir Juškevičiaus triumfas su „Pasaulio“ rinktine (10)

Rusijoje sekmadienį vykusiose „Visų žvaigždžių“ rungtynėse Rimo Kurtinaičio treniruojama...

|Maža didelių žinių kaina