Kopiant į Kilimandžarą agentūra pasirūpina viskuo, įskaitant palapinę ir maistą. Maitina, mano manymu, karališkai. Namie taip sveikai ir subalansuotai nesimaitinu, o kad man 3 km aukštyje keps blynus, niekada nebūčiau pagalvojusi.
Kilimandžaras, Machame takas.
© I.Ledkalnynės nuotr.
Iki Ekvatoriaus apie 300 km, taigi diena ir naktis šiose vietose trunka po lygiai, maždaug nuo 7 ryto iki 19 val. Temsta anksti ir greitai, veikti nėra ką. Su tamsa užplūsta rūkas ir bjauriausia drėgmė. Pirma naktis kalnuose… Na, gal man prieš važiuojat reikėjo pasitreniruoti, kaip išgyventi šaldytuve.

Nesuprantu, kam neštis palapinę, jei vis tiek jausmas toks, lyg miegočiau lauke. Šąla viskas - nosis, ausys. Baisu ir pagalvoti, kas dėsis, kai užlipsim aukčiau, jei 3000 m naktį toks šaltis. Temperatūra gal ir nėra baisiai žema, bet dėl didžiulės drėgmės ir vėjo atrodo šalčiau nei yra.

Iš ryto šviečia saulė, šilta, giedra, net neitiki, kad buvo tokia baisi naktis. Pasirodo, miegojom atsidarę visus palapinės “langus”, neapžiūrėjom prieš eidami miegoti.

Šiandien nuspręsta kulniuoti tik 6 valandas, tad lyg ir nereikia skubėti, tačiau 8 ryto traukiam. Tiesiog smalsu, kas toliau, o ir daugiau veikti nėra ką.

Kilimandžaras, Machame takas
© I.Ledkalnynės nuotr.

Palapinėmis ir daiktais rūpinasi nešikai ir gidas, maistą gamina virėjas, mums belieka tik mėgautis ėjimu ir grožėtis gamta. 3 km baigiasi tankusis miškas, medžiai pasidaro žemesni, atsiveria daugiau panoramos. Antrąją žygio dieną keliaujame Shira plokščiakalniu.

Kilimandžaro gerai nesimato, bet aiškiai matosi Meru kalnas, esantis už 50 km. Gyvūnų nematyti jokių, bet žydi daug gėlių. Gidas lydi ir griežtai prižiūri, kad neskubėtume. Kėblinam paskui jį koja už kojos. 3 km aukštis nėra itin didelis, bet priklausomai nuo organizmo, jau galima pajusti išretėjusio oro padarinius.

Kilimandžaras, Machame takas
© I.Ledkalnynės nuotr.

Kol kas savijauta puiki, bet žinodama, kaip buvo sunku judėti 4 km aukštyje Peru, nesitikiu, kad toliau bus lengviau. Po 12 val. belieka stebėti kaip greitai užeina migla, drėgmė, digsta panorama. Apie 14 val. pradeda lyti.

Stovyklavietę pasiekiame pačiu laiku, nes prapliumpa baisi liūtis. Gerai, kad mūsų palapinės jau pastatytos ir esame laukiami.

Antra naktis Shira stovyklavietėje, 3840 m. Tokiame aukštyje jau patariama judėti lėtai ir gerti daug vandens. Nežinau, kas sugalvojo, kad kopiant reikia išgerti 3-4 litrus vandens ir koks ryšys tarp vandens ir aukščio ligos, bet tai man kantriai bandė išaiškinti gidas, o aš jam lygiai taip pat atkakliai aiškinau, kad nesiruošiu gerti daugiau nei noriu ar jaučiu, kad man reikia.

Ne karvė ir kibirais vandens nemauksiu! Stovyklavietėse tualetai – medinės būdelės, kur vėjas košia kiauriai. Kiti stovyklautojai skundėsi, kad prisigėrę skysčių naktį turi kelis kartus keltis, o tai šiomis sąlygomis nelabai malonu.

Kilimandžaras, Machame takas
© I.Ledkalnynės nuotr.

Antrai nakčiai ruošiamės žymiai kruopčiau. Nemaniau, kad mano spec. kojinės „extreme expedition bus reikalingos ne ėjimui, o miegojimui. Tokio tipo kojinių ir dviejų nebūtų per daug. Žieminė striukė tarnauja kaip užtiesalas, kad iš apačios nepasiektų drėgmė. Galima sakyti, kad einant miegoti neapsivilkau tik striukės ir neapsimoviau pirštinių. Visi kiti šiltieji rūbai buvo sėkmingai panaudoti.

Iš ryto vėl kaip niekur nieko šviečia saulė. Kadangi neesam tikri ar po pietų neapsiniauks, nusprendžiame išeiti 8 ryto. Ėjimo iki stovyklavietės kokios 6 val., nakvynės aukštis 3950 m, bet laukia išbandymas – pakilimas iki maždaug 4800 m. Keliukas nėra labai status, nešalta.

Kilimandžaras, Machame takas
© I.Ledkalnynės nuotr.

Tiesiog eini sau ir stebi, kaip keičiantis aukščiui keičiasi augmenija. Jei miške gėlių dėl augmenijos gausos nepastebėjau, tai didesniame aukštyje kiekvienas žiedelis puikiai matosi. O po 4 km jau ir žolės kuokštelis tarp akmenų pradeda džiuginti.

Gidai parodo prie akmens padėtus neštuvus. Nelabai suprantu, ar nori pasakyti, kad pasiekus tokį aukštį daug kam reikia pagalbos, ar tiesiog nuraminti, kad gali ją suteikti, jei prireiktų.

Sustojam prie Lavos bokšto (Lava tower), 4800 m, papietauti Turėtume matyti ledyną ir kažkokius vaizdus, bet prapliumpa kruša, nematyti nieko ir bjauriai šalta. Pietų dėžutę susipakuoju.

Nesinori valgyti esant tokiam šalčiui, kai po kelių valandų būsim stovyklavietėje ir gausim šiltos arbatos. Takelio nusileisti nematau, vieni akmenys, gana statu ir dar kruša ant galvos byra.

Einu paskui gidą sukandusi dantis. Kai jau visai nebežinau kur statyti koją, ištiesiu ranką, kad gidas padėtų. Barranco stovyklavietė vadinama viena gražiausių šiame maršrute. Nieko nematyti - visiška migla. Gal ryt iš ryto vėl švies saulė ir bus aiškiau, kur esame.

Kilimandžaras, Machame takas
© I.Ledkalnynės nuotr.

Kilimandžaras, Machame takas
© I.Ledkalnynės nuotr.

Kilimandžaras, Machame takas
© I.Ledkalnynės nuotr.

Kilimandžaras, Machame takas
© I.Ledkalnynės nuotr.

Kilimandžaras, Machame takas
© I.Ledkalnynės nuotr.

Karališki pietūs
© I.Ledkalnynės nuotr.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (22)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Įvertino situaciją Jasaičių šeimoje: problema gali būti kur kas didesnė (87)

Savaitgalį šalyje nuvilnijo Jasaičių šeimos drama. Nors Lygių galimybių plėtros centro...

Po skandalo Vokietijoje dėl chemikalų iš alaus – Lietuvos ūkininkų sprendimas (50)

Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) priklausantys grūdininkai po ilgų diskusijų sutiko prieš...

Vietoj pagalbos 112 – policininko kerštas: skandalinga istorija klampina jau ir policininkę (209)

Skandalinga byla, kurioje kaltinimai dėl tarnybos įgaliojimų viršijimo, piktnaudžiavimo tarnybine...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (52)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Naujos šiurpą keliančios nusikaltėlių taisyklės: mirtis jau alsuoja į nugarą (132)

Dėl įvairių nusikaltimų už grotų patekę daugybę kartų teisti Širvintų ir Ukmergės rajono...

Atsiliepkite! Prašo padėti surasti pradingusį mylimąjį iš Kauno (30)

Suprantu, situacija labai juokinga. Esu suaugusi ir pati tą suprantu. Bet... Susirašinėjome su...

Oksana Pikul – atvirai apie lemtingą rytą, iškeltą sąlygą Simui ir šoko ištiktą sūnų (1111)

Sekmadienio rytą Jasaičių šeimą sukrėtęs skandalas turi ir kitą pusę. Tėvų kivirčą matė...

Badaujantys Šiaurės Korėjos kariai imasi desperatiškų veiksmų (7)

Apie badą Šiaurės Korėjoje pasaulio žiniasklaida skelbia jau kelis mėnesius. Jo simboliu jau...

Žurnalas „Forbes“ lietuvius išrinko vienais įtakingiausių technologijų srityje (14)

Du lietuviai: Andrius Šutas ir Alesis Novik pateko į prestižinį verslo leidinio „ Forbes “...