O kaip tai buvo seniai. Dar buvau jaunas, gražus jaunuolis, su žydinčiom akim, kurios viską piešdavo šviesiom pastelinėm spalvom. Mano gyvenimo valandos bėgdavo nerūpestingais takais ir takeliais, širdis kaskart žavėdavosi nutrūktgalviškais nuotykiais ir maniau, kad tai tęsis visą amžinybę. Taip, ko gero, viskas ir būtų buvę, pakol vieną šiltą gegužės dieną autobusas, kuriame buvau ir aš, nepajudėjo prabangiosios Šveicarijos link.
Vykau su choru į festivalį, į Bazelio miestą. Kaip ir visuomet kelionės su choru pasižymėdavo puikia nuotaika, juoko jūra, nuotykiais, na ir, be abejo, dainomis. Dar prieš kelionę su draugais išsiaiškinome, jog tradicijomis garsėjančiame festivalyje dalyvaus begale merginų chorų iš įvairiausių Europos šalių.

Ir iš tiesų, tik palietus Bazelio miesto grindinį, išvydom milžiniškus merginų pulkus. Visam chorui užkaito kraujas ( choras buvo berniukų ir vyrų only ), iššoko akys, o kūnai tapo nebevaldomi. Kiekviena diena atnešdavo vis naujų aistringų žvilgsnių, pažinčių ir, žinoma, daugybę koncertų. Neutralumu garsėjančioje Šveicarijoje išbuvom savaitę ir štai atėjo paskutinis vakaras - paskutinė vakarienė. Į puotą susirinko visi festivalyje dalyvavę chorai. Visi linksminosi, ragavo valgius, degustavo alkoholinius gėrimus.

Užkandęs šaltųjų užkandžių nutariau šiek tiek įkvėpti gryno oro. Aplinkui supo žaluma, medžiai dabinosi ką tik prabudusiais lapais, įvairiausi gyviai skleidė per žiemą užmirštas melodijas ir dangus atrodė begaliniai skanus… Sugrąžinęs akis į realybę, staiga sustojau ir, nesąmoningai sustingau, kaip sustingsta Akimirka krentant sugedusiu lėktuvu žemyn. Aš pamačiau Ją ir mūsų akys susitiko. Pajutau, jog visas pasaulis priklauso man. Priėjau… Tai buvo mergina iš Bazelio, kuri mane pakerėjo ir nugalėjo nelygioje kovoje prieš tobulą grožį ir kilnią širdį.

Visą kelią namo degiau, degė mano mintys, degė mano širdis. Ir geriausi planetos gaisrininkai buvo negabus užgesinti tokio didelio gaisro. Gaisras plito ir darėsi vis karštesnis. Girdėdamas Jos balsą, aš tapdavau nebyliu, žvelgdamas į Jos nuotraukas - neregiu. Ištisas savaites kalbėdavome telefonu, keturis kartus per dieną rašydavome viens kitam laiškus, piešdavome bendrą ateitį ir begalinius jausmus. Ir atrodė, jog niekas negalės sudaužyti šių planų - nei tuštėjanti piniginė, nei Jos buvęs draugas.

Ėjo dienos, ristele bėgo mėnesiai ir gyvenimas ėjo geryn. Jaučiau, kad reikia žengti žingsnį, žingsnį, kuris būtų lemtingas. Nutariau vykti į Bazelį, į Jos miestą ir pradėti bendrą gyvenimą. Norėdami galutinai atsisveikinti, mano geriausi draugai nusprendė palydėti mane iki pat Šveicarijos. Tik atvykęs į Bazelį nubėgau pas Ją.

Tačiau namie radau tik Jos mamą, kuri mandagiai pakvietė arbatos puodeliui. Akimirkai pagalvojau, jog šeimyninis gyvenimas po truputėlį prasideda. Sėdėjom, šnekučiavomės ir, jau ketinau eiti atsinešti nemenką savo bagažą, kai busimoji uošvė sulaikė mane. Jos akyse pamačiau kažką negero, pastebėjau, kad jos kūnas nežymiai pradėjo drebėti. Ilgai nelaukus savo laužyta anglų kalba tarė man :

- Mano dukra nėščia, o prieš kelias dienas Ji ištekėjo už savo buvusio draugo. Dabar jie išvykę - medaus mėnuo. Važiuok namo. Tu Jai nereikalingas.

Po šių žodžių taip ir likau stovėti su arbatos puodeliu, trokšdamas, kad arbatos puodelis, kuo greičiau pavirstų į puodelį su degtine. Jaučiausi visiškai apgautas, išduotas ir sutryptas. Kiek vėliau bandžiau Jos dar ieškoti, tačiau tai jau negalėjo nieko pakeisti…

Įdomu kaip Ji laikosi dabar. Gal reikėtų aplankyti?

Mantas Urbonas 22m.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausią išbandymą atlaikė visi Lietuvos ekipažai Juknevičius artėja link rekordo (282)

Išbandymų dieną atlaikė visos Lietuvos komandos. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis...

Po paslaptingos modelio žūties Klaipėdos viešbutyje – sukrečiantis pokalbis (75)

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Lietuvą sukrėtė netikėta merginos žūtis – Klaipėdoje,...

Orai: jums tai patiks – bus dar daugiau sniego, o po to ir šalčio (8)

Šiuo metu šalyje tikra žiema: apylinkes puošia sniegas, o šaltis neskuba trauktis, priešingai,...

Lemiamą šturmą atlaikęs „Žalgiris“ dramatiškoje mačo pabaigoje įveikė Ispanijos čempionus (278)

17 taškų persvarą iššvaistęs Kauno „Žalgiris“ (12-7) sugebėjo išsaugoti pergalę savo...

Liūdnai pagarsėjęs „Lexus“ vairuotojas: gavau nuo pareigūnų normaliai (294)

Ketvirtadienį į Vilniaus miesto apylinkės teismą atžygiavo liepos mėnesį siautėjęs...

Programišių ataka: įsilaužus į Lietuvos portalą apšmeižtas ministras Karoblis kibernetinio saugumo centras pradėjo tyrimą (341)

Įsilaužus į naujienų portalą tv3.lt, jame ketvirtadienio vakarą paskelbta išgalvota melaginga...

Aistros apimto senolio žmona baiminasi, kad akto metu jis nenumirtų (113)

Aš ir mano vyras gulime pataluose, švytintys nuo to momento intensyvumo. Mūsų kūnai susipynę ir...

Pergale pasidžiaugęs Jasikevičius lenkė galvą prieš savo auklėtinius ir prašė laisvos dienos (6)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išgyveno dar vieną trilerį Eurolygos rungtynėse namuose. Po...

Juknevičius po 12-ojo etapo: vienas mėgstamiausių mano greičio ruožų (4)

Po vienuoliktojo greičio ruožo, vos tik išlipę iš savo bolido Antanas Juknevičius ir Darius...

Darbo vietą susikūrė atsidūrusi gyvenimo duobėje: liko viena su dvynukais ant rankų (76)

Su Lina Šukiene susitikome jos įkurtame vaikų žaidimo kambaryje. Švelniais spalvų tonais...